Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy nincs (elegend...

Van olyan, hogy nincs (elegendo) colostrum?

Figyelt kérdés
Fel voltam készülve a szoptatasra. De szulest követően a babám első eletnapjat végig sírtam ordítva. Nagy súllyal szuletett... éhes volt... le volt tapadva a nyelvefeke, kénytelen voltam bimbovedot hasznalni. Nem jött tej. Láttam h mindig a saját nyalat szívja. Egész éjjel sirt. Aztán kaptam 30ml teát. Úgy itta, mint aki szomjanhal... tovább sirt. Kapott 30ml tápszert, végre megnyugodott. Egyébként nem akartak adni... Amit érték. Ugyanakkor nem. Ha 10 percet velünk toltottek v9lna tudtak volna és értették volna miért kérem. Én nagyon akartam szoptatni... De az eleje teljesen ekcseszoditt. Kisebesedtem. Sose lett tejem, pedig minden etkezes előtt raraktam. Fejtem. 2 hónap után 10ml volt a max amit fel óra alatt lefejtem. Aztán ennyi volt. Nem tudom mi történt miért alakult így. Ma már 5 hos. De a mai napig bánt a dolog
ápr. 27. 13:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Sirta!
ápr. 27. 13:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat, sajnos a szoptatas egy tok nehez tema, megfelelo informacio hianyaban konnyu rajta elcsuszni.


Alapvetoen ha le van nove a baba nyelve, az mar egy oriasi hatrany, amirol nyilvan egyikotok se tehet, de sokszor mire kiderul, addigra sebesre szivja a mellbimbot, aztan jon a bimbovedo vagy sok esetben szimplan csak a szoptatas abbahagyasa.

Aztan a potlas is kerdeses, hogy mibol kapta ugye, ha cumisuvegbol, az is gondot okoz.

Es a bimbovedo. Ezt en is elrontottam, miatta konkretan nem tudott eleg tejet kiszivni a babam (nehezebb ezen keresztul szivni), aztan elkezdett fogyni es stb stb.

A fejes sajnos nem mindenkinel helyettesiti a szoptatast, nehez fenntartani a tejtermelest, foleg akkor, ha nincs lehetoseged naponta legalabb 8x 20 percet fejni a megfelelo geppel. Ha a tolcser merete nem jo, megint nem lesz sikeres a fejes, alig fog lejonni valami.


Lehetne ezt meg ragozni, de ez van. Az teljesen termeszetes, hogy valakinek nincs teje az elso napokban, ugye optimalis esetben, ha a baba jol tapadna mellre, akkor 0-24-es szoptatassal be lehetne inditani.

De ez lenott nyelvvel nehez peldaul.


Ne hibaztasd magad, sokszor a szoptatas nagyon nehez, nekem is iszonyu kuzdelmes volt. Csak azert sikerult, mert a legjobb baratnom szoptatasi tanacsado es tengernyi segitseget kaptam tole, ha kellett napi 5x atjott segiteni. Ha o nem lett volna, en se szarakodok ezzel ennyit, mert nem lett volna hozza energiam.

ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :(


Sokáig svéd itatoztunk. Aztán a reflux, felrenyekesek miatt muszáj volt cumisuvegezni.

ápr. 27. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, a poharazas nem sokaig fenntarthato oszinten szolva, mi is tapasztaltuk. Maceras, nehez vele etetni, foleg ha mar nagyobb mennyiseg kell, nem 2 korty. Alkalomadtan mukodik, de napi szinten csak abbol etetni szerintem szornyu :D


Nekem amugy ami a legtobbet segitett, az a potlas sns keszulekkel, de az volt a mazlim, hogy ejszaka tudtam csak szoptatni, akkor az ugy eleg volt a babanak, nappal meg hasznaltuk ezt.

Ha ejszaka is hasznalni kellett volna, szerintem en kiugrom az ablakon inkabb 🤣🤣

Jo, csak vicceltem. De ezzel hatekonyan tudott enni es kozben stimulalta a mellem, igy lett tejem is egy ido utan es el is tudtuk hagyni.

ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hazi SNS-el probalkoztam. De nem igen jött össze. Mohó a babám... vagyis volt. Mára alig akar enni. Mindegy, hosszú... haragszom a csecsemosokre. Hogy hagyták éhezni... :(
ápr. 27. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Ok csak a munkajukat vegeztek. En is haragszom is meg nem is, nekunk plusz egy napot bent is kellett maradni, mert annyit fogyott szuletese utan, nem kaptunk potlast, csak a vegefele.


De ki van adva, hogy szoptatasbarat korhaz es azt kell nyomatni, amig lehet,

es az esetek nagy reszeben amugy nincs is semmi baj, a baba szepen megnyugszik egy ido utan es potlas se kell, eleg lesz neki az, amit szopizik.


De vannak azok, akik meg nem igy jarnak, na ok (mi) megszivjak, igen.


Raadasul valojaban sokszor fingjuk nincs a szoptatasrol azon kivul, hogy csak tedd valahogy a mellre a babat es kesz. Nekem pl csak ennyit tudtak “segiteni”, meg a bimbivedot hozzamvagni, en inkabb ezen akadtam ki.

ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De azt is figyelembe vehetnék, hogy mondjuk mekkora súlyú... vagy inzulinos terhesseg, lehet eleve éhesen született a nagy cuorhianyban
ápr. 27. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is le volt nove és borzaszan fájt a szoptatás. Én fejtem hogy beinduljon a tejtermeles és 2 óránként kiskanalra preseltem ki a colostrum-OM. (Nem kell nagy mennyiségre gondolni, kb egy 1 forintos érme "mennyiség")

Igaz, mi is tápszert adtunk az elején. Ha felcsippentik a nyelveket és te tudsz fejni 2 óránként, pár napon belül beindul a tejtermeles és akkor probalkozhatsz újra a szoptatassal. Csak mert a kórházban nem sikerült, nem jelenti azt hogy sosem tudsz majd szoptatni. Nekem 5 hos a fiam és újra szoptatni kezdtünk 2 hónapos kora óta. Addig lefejve kapta meg.

ápr. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!