Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van bármilyen tanácsotok a...

Van bármilyen tanácsotok a kórházi napokon történő szoptatásra? Milyen gyakran tettétek cicire a picit? Ha nem volt tejetek, mit kapott? Mikor lett tejetek? Nagyon fájt a belövellés?

Figyelt kérdés
Tejserkentő teát és Karamallz-t tettem el, de minden tanács érdekelne.
2020. nov. 22. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Amikor a lányomat szültem (lassan 2 éve), 3 óránként hozták szoptatni. Éjjel nem. Nekem már az elején volt tejem, igaz eleinte csak előtej. Tejserkentő teát ittam. Belövellésnél semmit nem éreztem. Januárban várjuk a kistesót, vele elvileg más lesz a kórházban, mert már nem viszik el a csecsemőket, így nekem kell figyelnem a szoptatásra. De úgy tervezem, hogy 2-3 óránként teszem mellre. De a nővérek és a védőnő biztos mindent elmond majd és segít. Karamalz italt én is tervezek vinni. És szoptatós párnát is viszek, mert szerintem úgy kényelmesebb.
2020. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Én azt javaslom, hogy tedd mellre, amennyit csak tudod. Ugyan nincs még "rendes" tej olyankor, de nem is kell neki még sok, az a pár csepp, amit egy-egy szopizás alatt ki tud szívni, neki pont elég az éhségérzet szempontjából, viszont lelkileg sokat számít, hogy folyton mellen lehet. Nekem belövellés csak a 4. napon volt, már két napja itthon voltam vele, de nem kapott semmi pótlást, hanem folyamatosan a mellemre tettem. Van elég tartalék a babán születésekor (időre, jó súllyal született babáról beszélek, nyilván koraszülött vagy netalán alulfejlett gyereknél más a helyzet), nincs szükség egyéb pótlásra feltétlenül. A szopizás viszont nem csak etetés, az a pici számára megnyugvás, a születése utáni napokon/heteken még az egyetlen biztos pont, amit ismer a világból, amin keresztül kapcsolódni tud hozzád. Ne felejtsd el, hogy 9 hónapon keresztül szó szerint össze voltatok kötve, azért ez igenis stresszes, amikor hirtelen ez az állapot megszűnik. Plusz a tejtermelés szempontjából fontos, hogy az első 4-6 hétben igény szerint kerüljön mellre, mert így tudja magának beállítani a megfelelő mennyiséget. A kereslet-kínálat elve csak akkor tud működni, ha nem korlátozod a keresletet. És amúgy idővel a kereslet is módosul, az első 4-6 hétben még tökéletesen normális, ha folyamatosan cicin akar lenni a baba, később ahogy fejlődik és a világot egyre jobban fel tudja fedezni, úgy növekszik a két szopizás közben eltelt idő. 4 hónapos a lányom, de 2-3 óránként szopizik csak, pedig sosem korlátoztam a mellre kerüléseit, szóval nem kell feltétlenül félni attól, hogy engedsz az igényeinek.

Amúgy nekem nem fájt a belövellés, viszont először nagyon rosszul tapadt mellre, kb az első fél órában még az aranyóra alatt véresre sebezte a bimbómat, az mondjuk fájt. De 3-4 hét alatt meggyógyult és azóta csak kis szúró bizsergést érzek, amikor megindul a tejleadó reflex, egyébként nem érzek fájdalmat egyáltalán már.

2020. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vírus miatt csak 48órát voltam kórházban nyáron császárral.

A műtét utáni nap már volt kis tejem, tudott eszegetni. Méregetnünk kellett és írni egy a füzetbe mennyit evett.

Nekem véresre szívta az első nap, meg is ijedtem. De a kórházi védőnő adott bimbóvédőt,utána semmi gond nem volt. Itthon lövellt be a tej,aznap mikor haza jöttünk.

Nem ittam teát, nem szedtem tejserkentőt a kórházban. Amikor sírt a baba v.úgy éreztem cicire raktam.

2020. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. Vagyok

Nem fáj/fájt a tejbelövellés, olyan, mint mikor picit zsibbad a talpad és szúrkál kicsit.

2020. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. nov. 22. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!