Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezzel a mellbimbóval van...

Ezzel a mellbimbóval van reális esélyem a szoptatásra? Kép kommentben.

Figyelt kérdés

Nézzétek el nekem, de a védőnőmet, gyerekorvost egyszerűen nem érzem kompetensnek a témában. Második babámat várom, még csak 10 hetes vagyok. Az első kislányommal katasztrófa volt a szoptatás. Már a kórházban bimbóvédőt adtak mert közölték, hogy "ezzel nem fog menni", igazán soha nem is indult be a tej, állandó szenvedés volt és brutálisan rágörcsöltem. Rossz volt a technikája is, folyt ki a szájából a tej, de anatómiai eltérést nem találtak a szájában, pedig sokan nézték. 10 napos korától kapott tápszert a lányom és nem is tudtuk elhagyni, végül 6 hetes korától feladtam a szenvedést és csak tápszeres lett.

Azon gondolkoztam, hogy tényleg annyira gáz ez? Tök esélytelen? A bimbó kb fél centi széles, icipici és lapos, miközben a mellem meg elég nagy, nem könnyű bekapni a picinek...a trollkodasból nem kérek, így is eléggé rástresszeltem.

Köszönöm.


2020. nov. 11. 16:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2020. nov. 11. 16:29
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

"a védőnőmet, gyerekorvost egyszerűen nem érzem kompetensnek a témában"


Jajj!

2020. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
Nem túl jó ötlet a melledről képeket kirakni
2020. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
Ahelyett hogy lefotóztad volna kereshettél volna róla egy képet Google on
2020. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon hasonló bimbivel szoptatom már a második babámat. Kiemelőt/védőt sem használtam egyikőjüknél sem. Nekem az vált be, hogy nem a klasszik C fogással tettem a szájukba a mellem, hanem a bimbóudvart alakítottam a szájuk alakjához a mutató és a középső ujjammal. Tehát bölcsőtartásban a baba, másik kezemet a mellemre helyezem és a két ujjammal kicsit összecsípem, kiemelem a mellbimbót, úgy igazítom be a szájba.

De, ha aggódsz, akkor keress egy szoptatási tanácsadót. Szerencsére az első gyerekünknél már a hazamenetelünk napján eljött hozzánk. Nagyon sokat segített.

Még olyan javaslatról olvastam, hogy érdemes kicsit fejni a szoptatás előtt, hogy puhább, formálhatóbb, hegyesebb legyen a mellbimbó.

2020. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet vele szoptatni, sok múlik a babán és anyán is. A nem csak a bimbót kapja be hanem bimbóudvart is (nyilván nem az egészet) . Ha nem sikerül a szoptatás érdemes felkeresni egy szoptatási tanácsadót. Én kisfiamat csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, kislányomat viszont minden gond nélkül sikerült bimbóvédő nélkül szoptatni.
2020. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

🙈 képes voltál a melledről felrakni egy képet, mintsem az orvosodat, vagy a védőnődet megkérsezted volna...


Te leszel az, aki a baba kakis pelusait is fel fogja rakni véleményezésre?

2020. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Huu feltett egy képet a mellbimbojàrol... és akkor mi van? Ti ovódàsok vagytok basszus??

Hihetetlen. Gondolom a pàrotok farkàt is csak kesztyűben fogjàtok meg...

2020. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

NAgyon hasonló bimbóm van


Terhesség alatt önmagától kijjebb jött a bimbó..

Első 1 hétben kellett a kiemelő.

Második babánál nem jelentett gondot..

2020. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Már megkérdeztem mindkettőt, nyilván velük kezdtem 🤦🏼‍♀️

A védőnő szerint ha az elsőnél nem sikerült a másodiknál se nagyon fog, és amúgy is lehetetlen bimbóvédő nélkül "használni", de inkább a sehogyra szavaz. A doki meg nem foglalkozott vele, kózölte, hogy kérdezzem a védőnőt, mert ő a szoptatáshoz nem ért, nincs gyereke sem. Úgyhogy nincs mit veszítenem, megkérdeztelek titeket is.

2020. nov. 11. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!