Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 20-30 ml anyatej is...

Napi 20-30 ml anyatej is jelenthet még védettséget?

Figyelt kérdés

Születése óta kap a kislányom tápszert, és anyatejet is. Nagyon sárga volt, miután hazajöttünk a kórházból. Annyira aluszékony is, hogy másfél hónapig enni is alig lehetett felébreszteni. Akkor még egyáltalán nem tudott szopni. Lefejt anyatejet is kapott cumisüvegből, és tápszert is. Tápszerből jóval kevesebbet még az első hónapokban. Most már nagyon kevés tejem van, napi 20-30 ml-nél nem tudok többet fejni. 4 hónapos. Szopni már nem szopik egyáltalán.


Kérdésem, hogy egy ekkora babának az a napi 20-30 ml anyatej is segít még, vagy ilyen kis mennyiségnek már nincs védő hatása?


2020. dec. 4. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, van vèdő hatàsa.
2020. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Minek ezen stresszelni magadat? Nem ér annyit az anyatej (ezt a védőhatást is hagyjuk, nem számottevő és nem lesz nélküle beteges(ebb) stb a gyerek), hogy ezen idegeskedj. 4 hónaposan meg már főleg nincs életbevágóan szüksége rá. Mennyivel kiegyensúlyozottabb lennél ha elengednéd ezt a nyomasztó anyatej témát és simán etetnéd amivel szenvedés nélkül tudod.

Persze felőlem szenvedjél nyugodtan tovább, de akkor csak halkan megsúgom: sem 30 ml sem 300 ml sem 1,5l anyatej /nap nem kiugróan jobb mint a sima tápszer, nem lesz semmilyen hosszútávú következménye annak ha nem kap anyatejet. Ez az antitest ez meg olyan, hogy kúszik a földön, bejut egy baktérium a szájába és a szervezete máris megcsinálja azt a két antitestet ami az anyatejjel átjutna. Ha meg beteg lesz az meg anyatej nélkül is megtalálná.

2020. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Annyi is segít. Az immunanyagok benne vannak 20-30 ml-ben is.

2es olvass szakirodalmat.

2020. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Az első gyerkőc koraszülött lett, fejtem állandóan de nem idndult be a tej, naponta 50 ml-nél soha nem volt több.4 hónapos volt a kisfiam amikor a védőnő (aki egyébként szoptatás és anyatej párti)azt mondta, hogy ennyiért ne kínozzam magam tovább.Most a második gyereknél be indult a tej de nem szopizott, így 9 hónapja fejem neki, mégis már 2 hete beteg, csúnya torokgyulladása van úgy hogy a családban senki más nem beteg, pedig sehova nem visszük csak az udvarra levegőzni.Szóval azt akarom ebből kihozni, hogy természetesen jó az anyatej, de nem csodaszer (ha az lenne miért lett beteg a babám?) 20-30 miliért meg már ne kínozd magad.Sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesze és ez a babának is jót tesz.
2020. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, tudom, hogy sokkal könnyebb lenne, ha el tudnám már engedni. Azért is bánt a dolog, mert egy időben már nagyon ügyesen szopott, aztán hirtelen újra nem...és mindenki azzal stresszel, hogy nagyon kell rá vigyázni a koronavírus miatt.
2020. dec. 4. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne stresszelj, engedd el! Ne bántson a dolog, ez nem változtat azon, hogy fantasztikus anyuka vagy, te mindent megtettél! 🥰 A koronavírustól az anyatej sem óvná meg, ti ne kapjátok el és akkor a baba sem fogja.
2020. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

Szia. Mindenki azt mondja hogy az anyatej nagyon fontos! Immunrendszert erősíti ez meg az nem alakul ki meg a bizonyos "védő hatás" stb

Első gyerekemet csak 1 hétig tudtam szoptatni sajnos komplikációk adódtak szülés után 3-4 napra így láz meg antibiotikum kúrák mellett és hol szoptathattam hol nem, nem indult be a tej. Tehát tápszeres lett. Semmi hátrányt nem látok egészséges immunrendszere nem is tudom mikor volt utoljára orvosnál az elmúlt 2 évben biztos nem. (7 éves kislany)

Második gyerekemet se tudtam szoptatni érthetetlen módon egyáltalán nem jött a tej se előtej be se kemenyedett egyszer sem a mellem. Ő is tápszeres lett. Ő is tökéletesen egészséges csak oltasokra jarunk (1 éves és 3 hónapos legény)

Harmadik babámat szoptatóm.( 6 hetes legényke) Most nagyon akartam szoptatni mert hogy jujj de jó az a babának. De nem vagyok nyugodt. Hol van elég tejem hol nincs. Frusztráló számomra, mert így nem tudom evett e eleget? Tápláló a tejem? A hasa FÁJ? Ezért az első 4 hétben szinte csak szoptatásbol állt a napom. 1-2 órát is szívta szünet nélkül. Aztán aludt 1 órát és kezdődött előről. Azt hittem megbolondulok egyedül itthon a másik 2 gyerekkel. Ő nekik is szükségük lett volna rám de én szoptatok. Most meg azon ragodok hogy csak 5 percet van cicin és utánna kikopi. Alszik 20 percet és ordít eszik másik cicibol is 5 percet kb és újból alszik. És én meg ragodok hogy vajon evett eleget...

A lényeg hogy egyet értek a 2es komentelővel. Az én szemelyes tapasztalatom hogy a tápszeres babáknak is ugyan olyan egészséges az immunrendszere mint az anyatejese .És én sokkal nyugodtabb kiegyensúlyozott voltam tudtam mindig hogy miért sír a tápszeres babáim most csak egy kérdőjel van a fejemben. Mai tápszerek taplaloak nem mint a régen használt tejporok akkor lehet számított az anyatej. Én már kezdem azt hinni hogy az anyatej azért isteni mert kíméli a pénztárcát. Más előnyt nem látok egyenlőre!

2020. dec. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!