Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt honnan tudom, hogy attól...

Azt honnan tudom, hogy attól fáj a baba hasa, hogy én tejtermékeket eszem? És minden ételt el kell hagyni, amiben tej van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 16:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
És aki mindezt kihagyja az étrendjéből, az hogyan jut elegendő kalciumhoz úgy hogy az rendesen fel is szívódjon? Főleg a gyermekek.
2010. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A kálcium nem csak a tejben van, hanem sok minden másban. Például dió, mák, napraforgómag, illetve az ezekből készült ételekben. Sok zöldség és gyümölcs is tartalmat kálciumot. A kálcium nem csak a tejből tud felszívódni. Az a lényeg, hogy ne legyen egyoldalú az étkezés, tehát azért mert nem ehet valaki tejet, az csak húst egyen, ami szintén tartalmaz kálciumot. Én még egy vegát se láttam fogak nélkül. Egyébként sok mindent lehet pótolniilyen a tehéntej is, amit rízstejjel pótolhatunk és még több is benne a kálcium. A lányom több mint 1 éve nem fogyaszthat tejet, de a kálcium szintje a legutóbbi vérvizsgálaton is a legjobb volt.
2010. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!