Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy ciciből mennyit szopizik a baba?

Figyelt kérdés
Még nincs gyerekem, de sokat olvasgatok itt és sokszor látom, hogy írják anyukák, hogy a pici ennyi meg annyi ml tejcsit szopizott. Azt még értem, hogy ha cumisüvegből eszik, akkor lehet látni a mennyiséget, de ha ciciből eszik, akkor ezt honnan lehet tudni?
2011. okt. 29. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leméri szopi előtt és szopi után a baba súlyát.
2011. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegen leméred előtte, utána :)
2011. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha igény szerint szopik egy baba, akkor nincs szükség rá, hogy tudd, mennyit eszik.

Két gyereket szoptattam már 20-20 hónapig, sosem mértem.


Jól fejlődtek, figyelni kell, van-e elég pisis pelus, és ennyi.

A mérleg az aggódósoknak kell. Kivételt képeznek a koraszülött illetve az extrán alacsony súllyal született babák, illetve akik túl aluszékonyak, vagy besárgultak erősen.

2011. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma is tanultam valamit!:)
2011. okt. 29. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Vicces dolog ez, mert ez nem víz, hogy 1 ml=1g. A tej összetétele állandóan változik, az előtej pl híg a hátsó tej sűrű. Szóval elég nagy tévedés, hogy ha a baba 100g-ot eszik az 100 ml. Nekünk is van mérlegünk, megnézzük mennyit eszik egy-egy alkalommal. De igazából tényleg mindegy, mert a baba addig sír, amennyit enni kér, ha ciciből eszik.

Remélem meglátogat a gólya hamarosan mert nagyon jó élmény a gyereknevelés és a szoptatás és minden a 9 hónap.

11 hetes kislány anyukája :)

2011. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!