Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én gondolom azt, hogy az...

Csak én gondolom azt, hogy az öngyilkossághoz valami földöntúli lelkierő és bátorság szükséges? Sokan mégis hogy tudják bevállalni?

Figyelt kérdés
Én depressziós vagyok, anyagilag totálisan kiszolgáltatott (nincs munkám), de el se tudom képzelni, hogy mi venne rá engem, hogy mondjuk felakasszam magamat. Nagyon tompa tudatállapot lenne szükséges ahhoz, hogy valaha erre vetemedjek, lehet emiatt az előkészületeket se tudnám megoldani (csomózás, fa keresése). Szerintem elképesztően bátor ember az aki belefog az élete megszüntetésébe. Nektek mi a véleményetek erről?
2019. nov. 12. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Már mitől lenne bátor? Pont ellenkezőleg, hisz épphogy gyáván inkább kilép, minthogy szembenézne az adott problémával.
2019. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt hogy nem bátorság vagy gyávaság kérdése. Beszűkült tudatállapotban van az illető és mentálisan egészséges emberek nem követnek el öngyilkosságot. Ahhoz valamilyen lelki kibillenés szükséges.
2019. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem semmi bátorság nincs benne, szerintem nem annyira nehéz legyőzni az életösztönt, sokkal könnyebb, mint felállni a mélypontról és felépíteni magad és az életed minden nehézség ellenére.
2019. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán bátorság kérdése. A halál egy biológiai folyamat, ami iszonyatos szenvedéssel jár az esetek döntő többségében. Ha láttál már bármilyen gerinces élőlényt elpusztulni, akkor tudod, miről van szó.


Az öngyilkossághoz az kell, hogy valaki annyira szenvedjen már alapból, hogy a halál folyamata már nem riasztó tényező, vagy az, hogy annyira buta legyen, hogy fel se képes mérni, hogy mit csinál. Aztán amikor már ott van, akkor vagy van visszaút, vagy nincs. Sokan menet közben, a kínlódást megtapasztalva lépnek vissza, mert csak akkor szembesülnek vele, és utána megnyomorodva élik le a hátralevő életüket.

2019. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Az életnél nincs nagyobb kínlódás saját magukat szívatják az emberek megmagyarázzák maguknak ez miért helyen való... de nincs jó vagy rossz... csak döntés ...
2019. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Amikor nyugtatót vettem be ugy éreztem bármi jobb mint élni.Nagyon nehéz megfogalmazni azt az érzést ugy éreztem, maga az élet fáj,minden bonyolult ,mindenki ellenem van,nem akartam felkelni nem akartam komunikálni csak azt akartam hogy becsukjam a szemem és mindennek vége legyen ahhoz lehet talán hasonlitani mint mikor rohadtul fáradt vagy és belehuppansz a jó meleg ágyba,igy éreztem akkor.Nem bátorság kérdése,az egy teljesen más tudatállapot nem józan ésszel gondolkodik olyankor az ember.

Bátorság segitséget kérni,végigcsinálni a kezeléseket.Most is azt mondom könnyebb lett volna meghalni mint minden nap megküzdeni,de ezt választottam és nem adhatom fel.

2019. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nemaRendőrség ***** válasza:
65%

Próbáltam pár éve.

Amikor ott állsz az épület/szikla tetején és csak egy lépés választ el a haláltól elgondolkodsz dolgokon.

Soha többet nem is gondoltam arra hogy megölném magam vagy valami.

Erőt merítettem és 360 fokos fordulatot vett az életem. Azóta a társadalom hasznos és büszke tagja vagyok.

2019. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha 360°-os fordulatot vett az életed akkor ugyanott vagy ahol eddig.
2019. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 nemaRendőrség ***** válasza:
41%

Fogtam egyet

Jó csali ez

2019. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem filozófiailag néhány esetben igenis racionális dolog az öngyilkosság.
2019. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!