Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos babám nem akar...

8 hónapos babám nem akar szopizni, tejem is kevés, tápszerezzek?

Figyelt kérdés

Már másfél hónapja megy a huza-vona hogy egyre kevesebbet cicizik a kislányom, 7 hónaposan már csak reggel-este és éjjel fogadta el, most már reggel sem, így nagyon kevés tejem van, este sem lakik jól.

Az ajánlás 500ml tej alapú folyadék messze nincs meg. Adjak neki tápszert vagy hagyjam a cumisüveget és csak tejtermékekkel, tejpéppel pótoljam az anyatejet?


2020. dec. 20. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tápszert adtam 1 éves koráig, most 1 éveskortól adható tejitalt kap reggel és este. Reggel megissza este csak kortyolgat attól függ mennyit evett este.

Kap tejtermékeket is, de úgy gondolom hogy ezekbe csak több a vitamin,ásványianyag. Most 20 hónapos.

2020. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Adj tápszert nyugodtan. Már csak szenvedtek.
2020. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom
2020. dec. 21. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


Az én lányom is hamar elhagyta a szopizast.


Kb 10,5 hónaposan végleg, de én is valahogy a 8. hónap körül kezdtem el neki este tápszert adni, mert már alig lett tej estére.


Először én még próbáltam fejni és ahhiz kevertem tápszert, úgy elfogadta


Aztán volt egy időszak, amikor a tápszer sem csúszott, akkor zabkásába kevertem neki pl.

(tejalapunak számít amúgy a joghurt, turo is pl)


A lányom sosem ivott 200-300ml tápszert, így sokszor evett joghurtot, túrót. De ahogy írod a tejpép is jó, mert az is tápszer.

Később vehetsz gabona pepeket (köles, Dm griz, 7 gabonás) és ezeket nem vízzel, hanem tápszerrel kevered ki.


Nekünk a Beba és a Humana baby fit banános tápszer vált be.

2020. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!