Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretném lassan leválasztani...

Szeretném lassan leválasztani a babám, aki 8 hónapos és cicin alszik. Nyilván valami finomabb megoldásra gondoltam, fokozatosan. Valami ötlet? #szoptatas #elvlasztas

Figyelt kérdés
Szoptatási csoportba direkt nem írtam, mert ott kb az 5 éves gyereket is szoptatnák. Nekem már megterhelő a sok szopi és szeretnék végre " önálló lenni"

2020. júl. 19. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Korábban kellett volna gondolkodni:D Csak nem képzeled, hogy a kicsi majd hagyja:DD Csak pici, de olyan okosak, és annyira tudják nekik mi a jó, hogy csuda:D
2020. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát van baba, aki ekkora korban már magát elválasztja (mondjuk fogzás, menzesz miatt vagy mert már giga adagokat eszik - gyerekeim unokatesója ilyen volt), mást meg nem hatja meg a többnapos szünet sem. Az enyém utóbbi volt, gyógyszert kellett szednem egy hétig, azért nem szoptathattam, végig üvöltötte az összes éjszakát, tápszert ellökte, tejterméket nem evett... így aztán folytattuk, ahol abbahagytuk. (Két évesen már hiszti nélkül én elválasztottam (tesója magától szokott le másfél évesen)). Szóval nem hiszem, hogy van tuti tipp.

Ha fokozatosan akarod, próbálkozhatsz azzal, hogy havonta, kéthetente elhagytok egy alkalmat, ha meg igényli, helyette mást adsz.

2020. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
6 hos koratol, a hozzataplalastol fokozatos elvalaszatas a legjobb, ha ezt szeretned. Hany etkezes van kivaltva? Mindenkepp fokozatosan csinald. En havi 1 szopit hagytam el, igy 1 eves korara szokott le.
2020. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Most a masodikkal ugyanigy csinalom. 11 hos, mar csak este ejjel van szopi. Egy honapon belul elhagyjuk ezt is. Ez igy nagyon kimeletes es sose volt belole siras.
2020. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amugy 8 hosan megteheted h mar csak este es ejjjel szopjon, esetleg reggel. Napkozben mar szabad vagy.
2020. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
A nagyon cicis gyerekeknél nincs finom módszer. Nem adod oda neki a cicit. Aztán pár nap alatt megszokja.
2020. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Használj vastagabb melltartót, felsőt. Ne kerüljön a cicidhez közel, ha nem akarod szoptatni, ne engedd neki. Ha nem akarod drasztikusan, akkor csökkentsd az alkalmakat.
2020. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Sajnos éjjel is szopin alszik vissza, próbáltam máshogy de teljes kudarc :)
2020. júl. 19. 15:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8 hós. Mostanában bennem is többször megfogalmazódott ez a kérdés. De neki is mindene a cici. Én nem próbáltam még ki hogy nem adom oda neki. De figyelem én is a tanácsokat,ki hogy csinálta...
2020. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az enyém is cicifüggő, így ha nem kap akkor, amikor akar, keservesen sír
2020. júl. 19. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!