Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor idő szerinti szoptatásr...

Amikor idő szerinti szoptatásról van szó, akkor az embereknek miért a 3 óra jut először eszébe, amikor nemcsak 3 óra létezik? Pl.: én másfél-két óránként szoptattam.

Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert kényelmesebb
2020. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert az lenne az ideàlis. Màs kèrdès, hogy ez egy adott babànàl kivitelezhetô e.
2020. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

A 3 óránkénti szoptatást a 60as években vezették be ha jól tudom, hogy a dolgozó nők rendszerbe iktathassák az etetést munka közben. Ez az akkori rendszer miatt kellett és mai napig még jelen van pár ajánlásban. Nyilván most már azért másképp is lehet gondolkodni, egyre jobban kikopik ez a 3 óránkénti dolog.

Az én fiamat éhség alapján etettem és ő az elején tényleg betartotta a 2-3 órát, de az ő “biológiai órája” állította ezt be nem én. Valószínű van valami jelentősége, régen is biztos okkal tűzték ki a 3 órát. De ma már azért nem csak ez az egyetlen ajánlás.

2020. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
A korhaz ahol szultem (szt istvan) a gyerekorvosom (60 eves) es a vedonom is csak az iszszt partolta. En akkor meg nem dontottem el mit akarok azt se tudtam mi azaz iszsz csak csinaltam amit mondtak utana tudtam meg hogy ez az iszsz szoptatas es kesobb vettem eszre hogy ezzel kapcsolatos weboldalak cimet tuztek a terhes kiskonyvemhez 😂 Baratnom korhaza vedonoje es gyerekorvosa is a 3 orankenti etetest, a merest majd a tapszert nyomatta. Nekem van tejem meg mindig neki nincs es nem o az egyetlen a kornyezetemben. Bar oszinten szolva ezt szerintem elso gyereknel meglehet csinalni hogy egesz nap kvazi fetrengek az agyban szoptatok es sorikat nezek de egy kisgyerek mellett kemeny lehet valszeg ott mar tapszereznek.
2020. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja utolso vagyok: meg annyi hogy nem ertem hogy a 3 orankenti etetesnel miert kell a 3 ora kozott fejni? Ilyen erovel nem mindegy hogy a gep vagy a gyerek szivja? Csak mert tudtommal a tej 80%a a szoptatas kozben termelodik. Gondolom ezert kell kozbe fejni hogy ne apadjon el a tej (?)
2020. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És nálad hogy jött ki kérdező a 1,5-2 óra?
2020. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
6: nalam pl 2 orankent ker cicit most lesz 4 honapos.
2020. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy első perctől így szoptattam.
2020. dec. 23. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!