Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak a két véglet létezik...

Csak a két véglet létezik (állandóan mellen van a baba vagy tápszeres)?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, de elég csalódott vagyok. 2,5 hónapos a kislányom, a születése előtt elhatároztam, hogy fontos a szoptatás, viszont nem szeretnék olyan anyuka lenni, akinek állandóan a mellén lóg a gyerek és minden nyikkra cicire teszi (szerintem sokszor azzal ugyanúgy elfedi az anyuka a valódi problémát mint mondjuk a cumival). Ennek alapján a kezdetek után- amikor tudom, hogy fontos hogy minél többet cicin legyen a baba- próbáltam megtalálni az arany középutat. Ha kezdett nyűgös lenni akkor igyekeztem megtalálni a baj forrását (álmos, koszos a pelus stb), illetve a cumival is próbálkoztam, de csak alváshoz és sokszor segített is (mostanában nem fogadja már el). Így kezdett beállni, hogy kb 1,5-3 óránként szopizott. Viszont úgy néz ki, hogy ez így nem volt jó, mert a súlya nem jó ütemben nő, a minimumot hízza csak vagy annyit sem. Ezért a napokban próbálok extrán odafigyelni, hogy már a korai éhségjelekre cicire kerüljön, viszont így meg az lett az eredménye, hogy kb óránként cicizik vagy sűrűbben, és elaludni is most már csak úgy szeretne (vagy max kendőben). Ráadásul neki egy alkalom kb 1 óráig tart. Szóval az egész napom a szoptatásból áll, már sétálni sem tudtam elmenni vele tegnap, mert a kocsiban se tetszik neki (eddig nagyon szerette a sétákat, olyan jókat aludt).

Más tapasztaltabb anyukák, ti hogyan csináljátok?

Én úgy érzem kettészakadok, mert nagyon szeretném szoptatni (nem tartom ördögtől valónak a tápszert sem, csak elhatároztam, hogy legalább féléves koráig csak szoptatom és ezt szeretném megvalósítani), azonban nem érzem úgy jól magam, ha szó szerint egész nap (az éjszakát kivéve) cicizik.



2020. aug. 5. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Az eleje igen ilyen. Nekem is képes volt egy óráig szopizni. Fel kell hogy szaporítása magának a tejet. Ehhez a komfort szopi is kell. Gondolom mivel az elején sokszor cumit adtál neki, így nem szaporodott úgy a tejed se és ezért nem hízott.

Nyugi. Ha beáll a tej és elkezd nyílni előtte a világ, nem lesz állandóan cicin. Tudom most szar és nekem is volt olyan gondolatom, hogy inkább tápszer, de nem adtam fel. Lassan egy éve szoptatom és ma már 2-3 perc alatt elintézi aztán szalad is.

Gyorsan felnőnek és pár hónap múlva már csak nevetni fogsz ha visszagondolsz ezekre a nehéz időkre

2020. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nem csak ez a két véglet létezik. Van több barátnőm és ismerősöm is akinek ömlött a tej és a baba jó szopó volt. Ők kb a 3. héttől 3-4 óránként 20 percet szoptattak és kész. De sajnos ez rajtad nem segít, hogy létezik ilyen is.
2020. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Fú, annyira ismerős a probléma. Szerintem egy csomóan átmegyünk ezen. Ha még egyszer újrakezdhetném, az elejére nem is vennék babakocsit, úgysem marad meg benne. (Vagyis nem akarok általánosítani - az enyém nem maradt meg...). Ezt a pár hónapot tényleg át kell vészelni, aztán ha már beindult a kúszás-mászás, már nem lesz olyan érdekes az egész :)
2020. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Növekedési ugrásokkor minden baba pár napig újra órákig cicizik. Aztán ha lett több tej, megint beáll egy napirend. Ami egyébként is a legtöbb babánál 3 hós kora körül szokott csak körvonalazódni. Vagy az is lehet, mint nálunk volt az egyik gyereknél, hogy az egyik hónapban a doki tápszert írt fel, mert túl lassan hízik, én meg halogattam, mert nem tűnt rosszkedvűnek, csak gyakran evett, következő hónapban meg rám szólt, hogy túl gyorsan hízik. Hallgass az ösztöneidre szerintem.
2020. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Én a nyikkre nyakkra cicire rakó anyukák táborába tartozom. Legalábbis az első 4 hónapban. Sok kritikát kaptam,hogy ez így nem jó,áhh ezt le sem írom,mert hosszú és unalmas. A lényeg,hogy néha én is azt éreztem,hogy egész nap szoptatok. De aztán ez ritkult. Egyre többet kibírt,gyorsabban szopott,alapból kevesebbet sírt,jobban elvolt,kinyílt a világ ahogy szokták mondani. Most 9 hónapos,elég sokszor van mellen még mindig,de jól haladunk a hozzátáplálással,most már vizet is többet iszik mint eddig. Elaludni még mindig cicin alszik el. Nekem ez így jó ahogy van,gyönyörű,kiegyensúlyozott,jól fejlődő kisfiú. Nem bánom az igény szerinti szoptatást még ha az elején fárasztó is volt néha mostanra szuper jó lett,imádom az egészet.
2020. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk sem a véglet volt, nagy súlyú életerős babám kb a 2. héttől már evett annyit, hogy 2-3 óránként kéretőzött csak mellre, ez így is maradt végig.

Más kérdés, hogy esti altatáshoz meg a mai napig cicizik (másfèl éves), bár ha nagyon zavarna, most már talàn leszoktathatnám, pár hónapja úgy látom, lazult a kötődése ehhez.

Viszont ha nem lakott volna így jól, gyakrabban etettem volna.

Régen amit mondanak hogy elapadt korán az anya teje, az azért is volt mert nem alkalnazkodtak a baba igènyeihez. (Mondjuk szerintem a tápszer is pont olyan jó).

Szóval ne hibáztasd magad, ez most ilyen. Elmúlik hamar.

2020. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igazán hasznosak! Azért megnyugtató, hogy ez mindenkinek (vagy legtöbbünknek) ilyen, sokszor azt érzem, hogy én csinálok valamit rosszul...épp egy ilyen kiborulásnál született a kérdés. Próbálok az ösztöneimre hallgatni, csak néha elbizonytalanodom. Valahogy a közvetlen környezetemben is azt érzem, hogy nem annyira támogatóak (pl anyósomtól ha meglátogatnak minden egyes szoptatás előtt megkapom hogy “már megint cicizik?), és ez eléggé tud befolyásolni.
2020. aug. 5. 13:26
 8/16 Derjaderja ***** válasza:
100%
Kb mindenkit szekál az anyósa.
2020. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a kérdést én is sokszor hallottam! Kivoltam tőle. Igen! Megint cicizik....csecsemő.
2020. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi. Ne törődj vele ha be is szólnak. Nekünk is volt nehéz időszak. Sokszor már elegem volt. Nem szabad feladni. Anyóst meg kérdezd meg ő ugyan meddig tudott szoptatni.
2020. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!