Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek lelki okok miatt nincsen elég teje a babának?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nincs jó kapcsolatom. Sosem volt meg az az igazi biztonságot nyújtó bensőséges kapcsolat és kötődés, amire mindig vágytam. Nem tud feltétel nélkül elfogadni és szeretni sem engem. Mindig meg akartam felelni neki, úgy éreztem bármikor elveszithetem az elfogadását és elégedettségét velem.


Korábban jártam pszichológushoz és valahogy szóba került, hogy anyának nem volt elég teje és a legjobb barátnőm (aki a tejtesom is lett egyben) anyukája adott rendszeresen tejet nekem hónapokig. Hónapokig fejte magát és apum volt a tejszallito :D. Na és a pszichológus azt mondta, hogy ez is egyfajta megnyilvanulasa vagy jele lehet annak, hogy anya tudatalatt ugyan, de nem akart sosem annyira mélyen adni magából nekem.. Se érzelmileg, se szellemi síkon, és hogy ez lehet egy fizikai megnyilvanulasa ennek pszichológiai szempontból. Szerintetek létezik ilyen, hogy tényleg lelki okok miatt ne legyen teje valakinek?


Vagy ez csak olyan tulmagyarazas?


Anyumnak egyébként nagyon rossz gyermekkora volt. Nagyon sokat sérült, meg 10 évesen árva is lett.. Szóval a hattersztori meg van rendesen sajnos. :/



2020. dec. 27. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy letezik. A mi csaladunkban a nagynenem is ugyanilyen problemaval kuzdott. Az anyja kizsigerelte a terhessege elott, kozben es utan is, birosagi eljaras, stb. Nem volt semmi teje, tapszerrel kellett etetnie a babajat.
2020. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elso napokban rengeteg tejem volt aztan ahogy eltelt egy ket nap és kialakult a szules utani depressziom huss kb egy csepp nem maradt. A szuleszno isnerosom meg meg is lepodott rajta h ilyen gyorsan igy nem lez több. Szerintem a lelki dolgok elobv utobb fizikai tuneteket is produkalnak de ettol meg nwm csak emiatt nem lehetett neki teje.
2020. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lehet, hogy az oxitocintermelést akadályozza valamilyen stressz. Pl. egy ismerősömnek elment a teje az anyósa beszólásaitól. Akkor értettem meg, amikor az anyósa nálam is tiszteletét tette szülés után és 2 órán át osztotta a bölcsességeit, miszerint főzzek az újszülöttemnek köménymagos teát (ömlött a tejem, a gyerek pedig sose volt hasfájós), azon kívül miért ringatom, összerázom a gyereket. Az nem élet, hogy az ember nem tudja elvégezni a házimunkát a babától, aki mindig kézben akar lenni, csukjam nyugodtan rá a szobaajtót, ha ordít, ő is így tette, stb...stb...Mikor végre elment, azt mondtam, hogy ha az én anyósom lenne, az én tejem is elment volna. Amúgy az ismerősöm visszahozta a tejét úgy, hogy kézzel nekiállt fejni és egy hét alatt visszajött. Mondjuk szerintem el se ment, csak a stressztől gátlódott a tejleadó reflex nála.

Az anyánk korabeli nők nagy részének elment a teje egyébként, mert már a kórházban megitatták a nővérek a babákat teával, hogy ne sírjanak. Akkor még nem volt rooming-in rendszer, a baba nem lehetett az anyuka mellett egész nap, így nem is csoda, ha elapadt a tejük. A mell azért termel tejet, mert a baba folyamatosan ingerli, akár 5-6 órán keresztül is. Ha ezt megszakítják, nem éri a mellet inger, nem indul be a tejelválasztás vagy ha el is indul, hamar le fog apadni. Nagyon sokat tettek azért 40-50 évvel ezelőtt, hogy elapadjon a nők teje. Ha egy újszülöttet megitatnak cumisüvegből, akkor annyi, utána már nem akar szopni, mert az melós, a cumisüvegből meg erőfeszítés nélkül ömlik a tápszer. Anyám korabeli ismerőseim többségének elapadt a teje a tudatlanság miatt és mert az ösztöneik ellen mentek. (Ne altasd mellen, csak 3 óránként tedd mellre, éjszaka ne tedd mellre - ezek mind szépen idő előtt elapasztják a tejet. És mindezt gyerekorvosok és védőnők nyomatták az anyukáknak!) Egyik anyám korabeli ismerősömnek addig volt teje, míg az akkori hozzátáplálási szokások szerint pépes krumplifőzeléket nem adott cumisüvegből a 3 hónapos babának, akinek szerinte annyira ízlett a főzelék, hogy ezért nem akart többé szopni. Szerintem meg simán cumizavaros lett a gyerek, tehát nem akart többé dolgozni a mellen, ha egyszer a szájába ömlik más módon a kaja. Ugyanez történt másik idősebb kolléganőmmel, neki 6 hétig volt teje. Elment a 6 hetes szülés utáni kontrollra, addig az apukára volt bízva a baba, hogy cumisüvegből adjon neki addig tápszert. Apuka picinek találta a lyukat, megnagyobbította, ömlött a tápszer a babába, eredmény: a baba soha többé nem volt hajlandó szopni. Akkor pedig az anyatej elapad. Tehát az anyuka a feje tetejére is állhat, ha mondjuk a háta mögött megitatják a babát. Másik ismerősöm császár után lázas lett, volt valamennyi teje, de azt hitte, hogy nem szabad lázasan szoptatni, így hát el is apadt a teje.


Rengeteg nő van, aki mindent megadott volna azért, hogy szoptathasson, de ezek miatt a hibák miatt elapadt a teje.


És persze hallottam olyan nőről is, aki közölte, hogy ő nem fejőstehén és direkt elapasztotta a saját tejét. Na, őt elemezgesse nyugodtan a pszichológusod.

2020. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak egy üres okoskodás. Honnan tudhatjuk már azt, hogy huszon, harmincon évvel ezelőtt mennyire várt téged anyukád, vagy mennyire volt boldog amikor megszülettél, később is elromolhatott a kapcsolatotok. Tej rengeteg ok miatt nincs, nekem sem volt, semmit nem jelent.
2020. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én anyósomnak is elapadt a teje, mert az apja agresszív állat volt (többgenerációs házban éltek)...

Illetve az unokatesóm már terhesség alatt mondta, hogy a szoptatás szerinte rém undorító, de meg fogja próbálni. Szomorkodott, hogy hiába volt 4 hétig folyamatosan mellen a kicsi, mégsem hízott eleget. Amikor felhagyott vele, nem is feszült a melle. Még ő is mondta, hogy szerinte ez attól volt, hogy nem tudott azonosulni a szoptatás gondolatával.

2020. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Engem anyum nagyon várt és főleg kislányt szeretett volna... Mindig ugy bánt velem mint egy hercegnővel. Úgy is hívott minket a fiú tesómmal,hogy a hercegnő és a királyfi...

Erre mondta a nagynéném, hogy egy gyerek egy aranyos kislány és egy aranyos kisfiu.. Nem pedig kiralylany és királyfi. Anyának ez a kép volt még rólunk. Állandóan agyon cicomazott és állandóan úgy öltöztetett fel már csecsemő korom óta, mint egy hercegnőt. Csak nekünk nem erre volt szükségünk..


Ő pótolni akarta, amit nem kapott meg kislanykent, mert 10 évesen meghalt az anyukája és a nagymamája nevelte fel, aki nagyon szigorú volt és szegénynek max annyi törődés jutott, hogy iskola után kapalja fel a kertet. Én megertem, hogy anya azt gondolta, hogy ezekkel a kulsosegekkel jót tesz nekem, ha megadja. De nekem nem erre volt szükségem, hanem az érzelmi biztonságra. Nem pedig arra, hogy már 6 évesen be legyen szárítva a hajam és olyan ruhákba járjak, mint egy porcelán baba. Egyszer egy lelkész megkerdezte tőle, hogy mit adott meg nekem, miután látta rajta, hogy egyáltalán nem érti anya, hogy én mit hiányoltam a kapcsolatunkbol, és csak kulsosegeket tudott felsorolni.. Pl hogy állandóan szép ruhákba járattam és hurcibaltam zongora órákra. De egyszer nem kérdezte meg, hogy élvezem-e.

2020. dec. 27. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kórházból hazajövés után a férjem fogta magát és egyedül hagyta a babát a pelenkázón, mert éppen kint sütötte a melegszendvicseit. Hát úgy felhúztam magam, hogy teljesen kikeltem magamból a tejem meg elment, másnap egy csepp sem volt már. Utána visszahoztam, de még sokszor ideges voltam apuka kreténitisze meg bunkósága miatt, még a mai napig nagyon kevés van. Egyszer bejött hozzám mikor pont szoptatni próbáltam, hogy akkor most mi lesz ezzel, hogy kevés a tejem, szedjem össze magam, és nézzek utána a témának, mert az ő gyereke aztán nem élhet tápszeren. Mondom hát azon vagyok éppen, de b'meg ezzel a stílussal nem igazán segítesz. Lányok, csajok, asszonyok! Ne szüljetek sz.r kapcsolatba!!! Tejetek tuti nem lesz :)
2020. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!