Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam, hogy a második...

Hogy csináljam, hogy a második babámat már tudjam szoptatni?

Figyelt kérdés
Az elsőnél lett volna tejem, de a kórházban kétszer 10-20 percekre mindkét mellre tetették velem a kisfiamat, és úgy kisebesedtem, hogy a fájdalmaktól elment a tej, és semmilyen bogyó meg tea nem hozta vissza. A bimbóvédőt nem fogadta el a baba. Mit tegyek legközelebb? Onnantól fogva, hogy megszülöm, már a kórházban: hogyan kezdjem? Mindkét mell? Mennyi ideig? Milyen gyakran? Fejni kell? Mikortól?
2008. dec. 1. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem igazán vagyok tapasztalt a témában, mert még csak most volt két hetes a babám, de rengeteg tejem van. Amikor megszületett, rögtön megpróbáltuk a szopit még a szülőágyon, utána végig velem volt egy szobában és szoptattam amikor csak szerette volna, általában óránként még ekkor, egyszerre csak az egyik mellből, következő szopinál a másikból. Nekem is iszonyúan kisebesedett a cicim (pedig jól raktam rá, a kórházi védőnő is mindig ellenőrízte), de ennek ellenére összeszorítottam a fogam és szoptattam, muszáj volt, mert azt akartam, hogy beinduljon, és a negyedik napon be is lövellt. Fejni is csak ekkor fejtem, mert belázasodtam, és féltem a mellgyulladástól, de azóta ez is megoldódott, azóta nem fejek, mert attól még több lenne.

Ja, és a szopik még most sem tartanak tovább 20 percnél, ez is fontos.

De a lényeg, szoptass a kezdetektől, a fájdalommal pedig ne törődj, ha a szülést kibírtad, akkor ez ahhoz képest semmi :)

Drukkolok, hogy sikerüljön!

2008. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hiszem, nekem valahogyan azt a fájdalom-dolgot kéne megelőzni, mert attól ment el a tejem. pszichés volt az egész...:-(
2008. dec. 1. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első naptól kezdve szoptasd felváltva mindkétt mellből. Fejni akkor kezd mikor már belövelt. A kisebesedés oka legtöbbször az hogy nem kapja be elégé a bimbót vagy hogy sokáig van a szájában és elázik a bimbód. Ha lehet akkor ébreszd fel hogy ne aludjon rajta. Ha ugyérzed kezd fájni vagy amikor csak lehet hagyd szabadon a melled hogy száradjon akkor nem lesz sebes. A melltartó betét is eláztathatja és az sem jó. Szoptatás után mindig fejd le amit tudsz. Ha van egy elhátározásod a szoptatásról ami tanácsokra vagy az olvasottakra alapszik, ne hagyd hogy a korházban le beszéljenek róla, úgy csináld ahogy te jónak látod. Kitartónak kell lenned és kívánom hogy te is rá gyere arra hogy a szoptatás a világon a legcsodálatosabb dolog. Sok sikert.
2008. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

A fájdalom az elején sajnos van, el kell viselni.

Én is szenvedtem tőle. A második babámnál már én is okosabb leszek: viszem a kórházba a bimbóvédő krémet, ami szerintem csodát tesz. Nem kell lemosni és hamar gyógyítja a sebet. Ezt használtam, mikor nagylányom elkezdett harapdálni.

Remélem, segítettem.

Luca

2008. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tiz évvel ezelőtt szültem az első gyerekemet, annyira kisebesedett a mellbimbóm, hogy egy hét után abbahagytam.. 2és fél hónapos a babám, szoptatok, és még nem volt sebes a mellem. tiz év alatt volt időm, mindeninformációt beszerezni. www.lll.hu DR JACK NEWMAN irásai. itt még videó is mutatja, hogy hogyan kell a babát mellre tenni.olyan bimbóvédőkrémet használtam, ami lanolin-t tartalmaz. csodákat tesz, és sokat legyen a cicid levegőn.
2008. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!