Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam, ha kistesót...

Hogy csináljam, ha kistesót szeretnénk nyár felé?

Figyelt kérdés

Csak lombikkal lehet babánk és szerintem a szoptatás mellett nem lehet lombikozni. de cáfoljatok, ha mégis vagy ha inszem lehetséges.

egy éves lesz a fiam a napokban és egyre inkább vágyom kistesóra. pedig azt mondtam mindig is, hogy ezt (lombik) mégegyszer soha. de nem szeretnék a szopiba se erőszakkal beavatkozni, pláne h cicin alszik el délután és este. az éjjeli szopi már néha kimarad moostanság, szóval 3-szor szopik egy nap, reggel, délben, este.

van rá esély, hogy másfél éves koráig magától lemond róla? ha nem, akkor jobb, ha hirtelen veszem el tőle akkortájt vagy fokozatosan kellene? ha fokozatosan, akkor hogyan?

azt nem tudjátok véletlenül, hány hónap után áll vissza a hormonháztartás? hány hónap után lehetne lombik? mensi már volt 3-szor, de nem rendszeres, 30-40 nap.


2011. okt. 27. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak egy részére tudok válaszolni, nekem a szoptatás abbahagyása után 6 héttel jött meg.

Most könnyebben el tudnád venni tőle, de lehet, hogy később se viselné meg. Én még hagynám. (persze, ha neked is van kedved/energiád rá)

2011. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szoptatást érdemes fokozatosan elhagyni, ha babát szeretnél. Bár valakinek amellett is összejön, de ezek általában a kivételek. A lombik után a baba magától is összejöhet, persze sok minden függ attól, mi volt az eredeti ok, amiért lombik lett. Szorítok nektek.
2011. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
Szerintem is több mérlegelnivaló van. Az, hogy lombik mellett mi a helyzet a szoptatással, szakmai kérdés, úgyhogy ezügyben én mindenképp szaktanácsadót (ibclc) javaslok neked, ők tudni fogják, hogy milyen kockázat van, ha van. Szerintem ez lenne az első lépés, legalábbis én így csinálnám. Aztán a választól függően próbálnám azt megtervezni, hogyan tovább. Ha pedig az elválasztás tűnik célszerűbbnek, akkor csakis a lassúbb módszer, legalábbis indulásként.
2011. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt magasabb a prolaktin szint,ami alacsonyabb progeszteron szinttel jár és ez ugye nem kedvez a terhességnek.Szerintem felesleges úgy lombikozni,hogy eleve bizonytalan a kimenetele...A többire sajnos nem tudom a választ.
2011. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!