Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fertőtlenített dolgokat...

A fertőtlenített dolgokat mibe rakjam?

Figyelt kérdés
1 hét múlva vonulok a kórházba és előre kifertőtlenítettem cumisüveget, mellszívót, mellbimbóvédőt stb. csak nem tudom, hogy mibe rakjam, hogy steril maradjon. Mit javasoltok?
2010. aug. 13. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Miért fertőtleníted ki most? Szerintem teljesen felesleges. Főleg a cumisüveg. Honnan veszed, hogy szükség lesz cumisüvegre? Nekem csak egyet javasoltak mikor terhes voltam azt mondák az is csak akkor kell ha hasfájós lesz a baba és teáztatom majd. Egyébként nincs rá szükség. A helyedben max a mellszívót vinném magammal a kórházba, de lehet az is felesleges mert általában van a kórházakban elektromos amit ki szoktak fertőtleníteni minden használat előtt és után. Mikor meg épp más használja fejsz kézzel, úgy egyébként is könnyebb szerintem és én jobban ki is tudtam fejni kézzel mint mellszívóval. A bimbóvédő is csak akkor kell ha a baba nem tud rendesen szopni, de azért vannak a csecsemősök, hogy megtanítsanak téged helyesen mellre tenni a babát. Bízz magadban, nem kellenek ilyen extra dolgok mint a bimbóvédő. Ha ne adja Isten szükség lesz rá itthon majd ráérsz akkor fertőtlenítgetni.

Könnyű szülést jó babázást! Szia

2010. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tiszta zacskóban vittem, de fertőtleníthetsz egy jól zárható dobozt is, ételest vagy ilyesmit.
2010. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én műanyag dobozba tettem őket. Ha tudod, hogy melyik nap kell bemenned, akkor érdemes előző nap sterilizálnod még egyet.
2010. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért gondoltam, hogy ezeket előre megcsinálom, mert úgy hallottam, hogy pl. Vácott nem igazán figyelnek oda a higiéniára, semmi extra fertőtlenítés, csapvízzel mosnak le mindent. Nem akarok túlzásokba esni, de azért egy újszülöttel nem szeretnék kísérletezni. A többi meg csak azért kell, hogy nyugodtabb legyek. Ott van nálam, nekem az már elég, még ha nem is használom.

2010. aug. 13. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Csavard be egy tiszta textilpelusba, hogy ne érje levegő, ne menjen bele a por, aztán tedd bele egy zacsiba.
2010. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a cumisüveg pedig azért kell, mert úgy tudom, hogy néhány kórházban kérik a csecsemősök, ha nem lenne elég tej, előre fel kell címkézni a baba nevével.
2010. aug. 13. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!