Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindig kell fejni? Ha igény...

Mindig kell fejni? Ha igény szerint szoptatok akkor is fejni kell? Van olyan anyuka aki nem, vagy csak napi 1x-2x fej?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert semmit nem tudok lefejni... Régen nők nem is fejtek, anyukám, mamám szerint.
2008. dec. 1. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is csak napi 1-2szer fejek. Főleg éjszaka, mert akkor termelődik a legtöbb tejem. Olyankor is csak kb 40-50 ml-t. Biztos többet is lehetne de fél óra fejés után már nincs elég kitartásom, türelmem hozzá. Napközben 10-20 ml-t tudok. De nem mindig merek mert én úgy veszem észre magamon, hogy kell 2 óra amíg újratermelődik a tejem és félek hogyha fejek nem lesz elég a következő szopira.
2008. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(Első válaszoló vagyok) Még annyit, hogy a babám 6 hetes. 2 hete kezdtem el fejni. Eleinte nekem is alig jött pár csepp, aztán napról napra egyre több lett -relatív persze - úgyhogy biztos van értelme.
2008. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem két gyermekem van. A legkisebb még nincs két éves. Én sosem fejtem, mert nem kellett. Mindig sok tejem volt, igény szerint szopiztak és a kicsi még mindig cicizik. A kereslet-kínálat elv alapján működtünk. ennek feltétele, hogy éjszaka is szopizzon a baba, különben egy idő után lejjebb fog apadni. A legtöbb baba nem alussza át az éjjeleket, főleg ha az anyukájuk mellett alszanak.

De vannak olyan nők, akiknek fejniük kell. pl ha tényleg kevés a tej és ennek növelése érdekében.

De ha megszületik a harmadik babánk, én is fejni fogok néha, mert mi van akkor ha baleset ér vagy valami betegség és nem szoptathatok, kórházba kerülök vagy csak valami betegségre olyan gyógyszert kapok ami miatt nem lehet. Pár liter biztosan lefagyasztanék. Mondjuk egy hétre valónyit vészhelyzetre.

De egyébként működik valóban a kereslet-kínálat. nekem így volt mindkettőnél és nem éheztek. A legkisebb már az első hónapban 1800 grammot hízott, pedig 4500 grammal született. Most 23 hónaposan 13 kiló, nem kövér.

2008. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is két gyerkőcöm van. Az elsővel kb. 1 hónapig fejtem (és 3 évig szoptattam), a másodiknál csak úgy két hétig fejtem (most 2,5 éves, és még szopik). Addig kell fejni, amíg be nem áll a kereslet-kínálat egyensúlya. Ez is egy olyan Marshall-kereszt féle. :D

Szóval, ha egyébként elég a tejed a babának, akkor nem is muszáj fejni. Ha úgy látod, hogy csökken a mennyiség, akkor meg vagy szoptass gyakrabban, vagy kezdj fejni.

2008. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én is igény szerint szoptatok és én csak akkor fejtem, amikor növekedési ugrása volt.

Üdv, 4 hónapos kislány anyukája

2008. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2008. dec. 1. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is csak kb 1hónapig fejtem.Mostmár kiszopizza a babám mind.4hós üdv
2008. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én minden szoptatás után fejek és nekem sem volt sok eleinte.Fokozatosan lett több több.Ha igény szerint is szoptatsz akkor is lesz tejed ha fejsz, nem kell megíjjedni hogy a következő szoptatásig nem lesz elég tejed.De előfordúl velem is ritkán hogy lusta vagyok fejni.
2008. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igeny szerint szoptatok es szerencsere sok tejem van a kezdetektol fogva.Eddig osszesen ketszer fejtem,mert fajt a cicim a sok tejtol.Mind a ket alkalommal vedooltast kapott a picur es gyakorlatilag csak aludt ket napig.Most 12hetes a draga.
2008. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!