Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg tud rendesen emésztődni a...

Meg tud rendesen emésztődni a tej a gyomrában, ha igény szerint szoptatok és lassan hosszú ideig szopik és sokszor másfél órára rá már újra kéri a cicit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ma ezt állítják,de ezért van olyan sok hasfájós baba,mert a gyomruknak nincs ideje megemészteni a tejet.

Ne szoptasd negyedóránál tovább.,mert akkor már nem szopik,csak cumizik. Inkább mérd meg,hogy mennyit szopik alkalmanként,akkor tudni fogod,hogy azért sír mert éhes,vagy csak a hasa fáj. Nem kell 3 órát várni,de a túl sűrű szopi sem jó.

2011. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:
100%

Hát jól összefoglalták neked az előbb, mit NE csinálj. :)


Igen, minden rendben lesz! Mellesleg sokszor pont azért esznek gyakran, mert épphogy annyira tökéletesen emésztődik az anyatej, hogy ilyen hamar kikerül a gyomorból.... Arra az egyre figyelj, hogy a hátsó zsíros részt is rendesen kiszopja a baba, akkor nem lesz gond a (sok) tejcukor. Jól ki van ez találva, hidd el!

2011. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm STefix, most sem csalódtam benned, imádom amikor te válaszolsz. ;D
2011. jan. 15. 20:08
 4/8 A kérdező kommentje:
a hátsó tejre ügyelek pl. olyan hosszan hagyom a cicin ahogy akarja, tőle függ, illetve mindig felkínálom neki a másik cicit is, és azzal kezdjük amivel legutóbb befejeztük.
2011. jan. 15. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos,pici korától sűrűn eszik napközben.Azt figyeltem meg,ha legalább másfél órát tudunk kihagyni két étkezés között,akkor nem fáj a pocak,és kevesebbet bukik.
2011. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

;)

Nálunk nemegyszer volt, hogy félóránként szoptattam, de sose lett belőle hasfájás. Igaz, mi ezt egyébként is csak hírből ismerjük, szint sose volt ilyen gondunk.. bukogatás is csak nagyritkán. Bár egyszer az én lányom is hányt sugárban, na akkor én is megijedtem egy kicsit, de alaptalan volt.


Szóval ahányfélék a babák, a lényeg, hogy nekik meg a tejtermelésnek jó legyen. Ha általában úgy a jobb, hogy min. másfél óra, hát legyen, nem kötök bele. :) Az a legfontosabb az egészben (és én is azért pattogok itt mindig), hogy ne ragaszkodjunk túlzottan az órához, mert esetleg tévútra vihet. Kell, hogy rugalmasak maradjunk, hogy amikor tényleg szükség van rá (pl. ugrásnál), merjünk nyugodtan gyakrabban, megérzés szerint szoptatni, mert ilyenkor erre van szükség. De ha egyébként simán megy min. másfél órás vagy nagyobb szünetekkel, akkor az a (nektek) tökéletes.

2011. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze,én sem néztem soha az órát,meg nem is vitatkozom veled,de nálunk ez volt a tapasztalat:).Ha például 45 perc múlva újra szoptattam,mert éhes volt,akkor szinte minden kijött belőle,még az előző is.
2011. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyém is akármennyit, akárhányszor szopizott, a hasfájáshoz nem volt köze, ritka volt, mint a fehér holló. Igény szerint szoptattam, 1 éves koráig össze-vissza szopizott, mikor ő akart. Azóta csak alváshoz kéri, teljesen magától elhagyta a többit. :)
2011. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!