Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha igény szerint, sokat...

Ha igény szerint, sokat szoptatok, és még nem jött vissza a ciklusom, nem eshetek teherbe?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne már megint terhesnek lenni, de még híre-hamva sincs a mensimnek. 8 hós a lányom.
2011. jún. 22. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A szoptatás nem jelent teljes fogamzásgátlást! Azt szokták mondani, hogy fél évig, ha legfeljebb 3 óra telik el két szoptatás között (éjjel is!) elvileg véd. De még így sem biztos. A peteérés meg ugye megelőzi a vérzést, így elvileg nem kell, hogy megjöjjön az első vérzésed.
2011. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:
Ilyen hamar? Hát nem tudom... a testednek sem biztos, hogy olyan szerencsés, meg aztán 2 kisgyerekkel egyszerre elég nehéz.. nem?
2011. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Kérdés:

8 hónapos a kisfiam. 6 hónapig kizárólag szopott, reggel és este még ma is szopik. Pár napja jelentkezett a terhességem utáni első menstruációm. Férjemmel már tervezzük a következő kisbabát. Kérdésem az lenne, hogy teherbe eshetek-e, ha továbbra is szoptatok, s ha igen, a szoptatással termelődő hormonok nincsenek-e káros hatással a magzatra.


Válasz:

A szoptatás és termékenység közti összefüggés elég egyéni képet mutat. Van, aki még az első menstruáció előtt várandós lesz, van akinél a szoptatás jelentősen megnehezíti a megtermékenyülést. Ha nektek nem túl sürgős a következő baba, javaslom, hogy emiatt ne hagyd abba a szoptatást, hiszen egy nyolc hónapos babának még nagyon sokat jelent a szopás, mind lelki, mind testi szempontból.

Ha teherbe esel, nyugodtan szoptathatsz tovább, ez nem árt a baba fejlődésének, csak kóros esetben. A méh ugyanis ilyenkor nem érzékeny a szoptatás miatt termelődő oxitocinra. Vannak

kivételes állapotok: pl. az anya jelentős alultápláltsága, fenyegető koraszülés vagy ismétlődő vetélés a terhesség előtt. Ebben az esetben van alapja az újabb terhességet a szoptatástól félteni, különben nincs.

Nagyon sok anyát ismerek, akik egész terhesség alatt szoptattak, és olyat is, akik a második baba megszületése után sem választották el az idősebbik gyereket. Ezt "tandem szoptatásnak" nevezik. Ilyenkor az anyatej összetétele a kisebbik gyermek igényéhez alkalmazkodik, mennyisége viszont mindkét babának megfelelő. Arra is van példa, hogy a gyermek az anya teherbeesése miatt elválasztja magát. Valószínűleg ilyenkor megváltozik az anyatej összetétele, íze, és ezt egyes babák nem szeretik.

Sződy Judit "

2011. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


xStefix: meg vagyok valahogy huzatva a következő babáért... Erre is 3 évet vártunk, és parázok, hogy nehéz menet lesz megint :(

2011. jún. 22. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bármi előfordulhat!:) Mi is ugyanígy vagyunk vele! Félek, hogy majd nehezen jön össze a kistesó. Már nem védekezünk, örömmel fogadnánk, Talán még egy picikét korai lenne amúgy, de ki tudja mikor jön össze. Nem akarom védekezéssel pazarolni az időt,olyan szép, ha a 2 gyerek együtt nő fel, kis korkülönbséggel. Úgyhogy megértelek!

Én pl úgy lettem terhes, hogy a tabletta abbahagyása után nem is jött meg.

Sok sikert, csak lazán!

6hónapos kisfiú anyukája

2011. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptattam. 5 és fél hónapig csak szopi volt, aztán fokozatosan egyre kevesebb szopi, végül 14 hónaposan hagytuk abba.

A lányom első szülinapja előtt 1 héttel jött meg újra.


Bármi lehet. :)

2011. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!