Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy màsfèl éves kisfiút a ciciről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úton a kisteso és még mindig szopizik 18 hónapos. Este csak arra hajlandó elaludni. Apa is besegít éjjel felkel 4-5 órát ringatni de nem alszik vissza. Üvölt torka szakadtàból akár egész éjjel. Napközben ritkán kap de egyszerűen az éjszakai alvás enélkül nincs. 12 órát képes vègigüvölteni.

2021. jan. 9. 03:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Mint láthatod, még igényli. Ennek csak az lesz az eredménye, hogy tudni fogja, hogy a 'tesó' miatt nem kap cicit, és utálni fogja. Miért akarod leszoktatni? Majd leszokik magától...
2021. jan. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell azért leszoktatni, mert úton a tesó. Nekem 1-1,5 évre születtek a gyerekeim, mindig szopizott még a nagyobb, amikor megfogant a kicsi, soha semmi baj nem volt emiatt. 😊
2021. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Másfél éves, gondolom kap más kaját is, késői vacsorával sincs el éjjel? Tejecskézni szopik vagy csak a bújást igényli? Mondjuk nálunk a cumi hamar megoldotta ezt a dolgot, de megértem ha nem akarod már rászoktatni, meg van olyan baba akit nem lehet cumival becsapni.
2021. jan. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Elveszed és kész, előbb utóbb megszokja.
2021. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem #hiszti, hanem a jogos igénye. Mi szól amellett, hogy leszoktasd, ha cicivel meg szuperul alszik? Ti is teljesen kimerültök így. Valaki azt mondta, hogy ilyenkor már nem illik? (Nem bántásból kérdezem, csak érdekel, mi az indítékod.)
2021. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tobett ***** válasza:
32%
Nem is próbáltam leszoktatni, nálunk is csak cicizés közben volt hajlandó elaludni, ráadásul még éjszaka is kérte. Kb. 21 hetes lehettem, mikor észrevettem, hogy már nincs tejem, pedig még mindig cicin aludt el. Azóta is van, hogy kéri, de már sokkal kevesebbszer, nélküle is el tud aludni, bár a fogzás is bezavar. 22hónapos a leányzó.
2021. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint a szoptatàs mèhösszehúzódàst okoz ami veszèlyes lehet. Egy hete nem kapott cicit. Ugyanúgy felkel mint eddig sőt az éjjel nem lehetett visszaaltatni. Feláll az àgyàban és sétál a lakásban ha megpróbáljuk letenni óràkat üvölt. A napirend tökéletesen működik. 8 kor kelés, 13 tól 15 ig alvás. Este 20 kor fürdés 21 kor alvás. Minden nap ugyanaz de hajnali 2 kor felkel és reggel 7 ig üvölt. Kimerült mindenki már
2021. jan. 15. 19:48
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Facebookon ajánlom a "Szoptatás melletti fogantatás és várandóság" csoportot. Rengetegen végig szoptatnak terhesség alatt, semmi bajuk nem lesz tőle, szerintem hülyeség amit a doki mondd.
2021. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

De ha egyszer nem akar szoptatni, akkor nem akar szoptatni. Kész.

Vedd el tőle, ennyi. Majd megszokja.

2021. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tobett ***** válasza:
54%

Hiába pontozzák le az olyan válaszokat, ahol a szoptatás mellett vannak.


Nyilván igényelné még a kicsi, akár hány hónapos. Lehet, hogy csak az összebújás miatt, de szüksége van rá.


A másik, hogy ha éjszaka felkel, és nem akar visszaaludni, akkor ott csak nem oké valami. Lehet, hogy már nincs szüksége ennyi délutáni alvásra, és éjszaka van ébren.


Én délután 1 órát hagyom aludni, és pont ez szűnt meg, hogy éjszaka felkel, és reggelig ébren van.

2021. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!