Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek már csak 20-30 ml teje...

Akinek már csak 20-30 ml teje van összesen a két mellében egy-egy alkalommal, az folytatja a szoptatást?

Figyelt kérdés
Ugy értem fenntartotta ezt a mennyiséget vagy abbahagyta a szoptatást végleg? A lányom 7 hónapos, kap tápot, gyümölcsöt, főzeléket. 3x van még tejalapú étkezése, de mikor megszoptatom, utána iszonyatosan üvölt és így is úgy is csinálnom kell neki tápot. Mérni szoktam, azért tudom, hogy csak 20-30 ml tejet tud enni. Napközben meg kaja után próbálom szoptatni kicsit, de legtöbbször nem kell neki. Szerintetek hagyjam abba a szoptatást végleg ennyi mennyiségnél?
2010. aug. 15. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Ne hagyd abba, de felesleges ennyiért mellre tenni. Fejd ki, és cumisüvegben add oda, amennyit és ameddig tudsz. Utána meg rögtön a tápi. Vagy ugyanabban a cumisüvegben, vagy másikban.(Ha lecsökkenne 10ml-re az adag, akkor már felesleges fejni)
2010. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges ennyiért mellre tenni???

Ugyan már, sokkal kényelmesebb, mintha állandóan fejed a melled. Tedd mellre, eszik, amennyit eszik, utána kapja a tápszert, így sokkal kényelmesebb, nem kell annyit pacsmagolni:)

Ha nekiállsz fejni, akkor csak egy plusz időrabló tevékenységet iktatsz be a napjaitokba. Szerintem ez a felesleges, nem a mellretétel:)

2010. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Én nem tudom, nekem olyan illúzióromboló volt, hogy rátettem a babát cicire, 3at kortyolt és utána nyafizva húzta a bimbóm, mert nem volt benne semmi. Ha tudod volna mit szívni, természetes, hogy rá teszem. Amikor lefejtem meg tudtam, hogy na ez 30 ml, ehhez kell majd még x ml táp.De szeretem, ha vki mindig jön és más hsz-ot levakkant, hogy az nem jót ír. Kulturáltan is meg lehet írni, nem ilyen stílusban...
2010. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat. Igazából az én gyerekem is nyűgös ilyenkor, meg van amikor megharap.
2010. aug. 15. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Értem én, hogy nem tetszik, amit írtam, de ugyan áruld már el, mi zavart ennyire a stílusomban? Semmi bántót nem írtam, csak reagáltam valamire, teljesen normális stílusban. Te viszont azonnal támadsz, hogy "levakkantottam" a hozzászólásodat....

Én meg ezt nem értem, csak azért, mert nem értek veled egyet, rám ugrasz?

Furcsa:(

2010. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még érdemes, amíg te is úgy érzed, hogy nem borít ki vele.

Szerintem könnyebb szoptatni mint fejni, de ha nagyobb kudarcélményt jelent számodra, akkor adhatod simán cumisüvegből.

2010. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Szia,nekem is kevés tejem volt,ennek ellenére a mai napig szoptatom a picit reggel és este,közbe odakészítem a tápit a cumisüvegbe,így nem sír,mert amikor elfordul a ciciről rögtön kapja az üveget.Egy éves múlt egy hete,de még mindig szopik,ja és altatásoknál is cicizünk.Természetesen nem kell így csinálnod,ha úgy érzed,hogy nem éri már meg vesződni,akkor hagyd abba a szoptatást,de én úgy vagyok vele,hogy cicire teszem és semmi egyéb teendőm nincs,a babának mind pszichésen,mind pedig védettség szempontjából jót teszek vele.
2010. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor még kitartok.
2010. aug. 15. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia!Tarts ki ,én is ezt tettem,nekem az elejétől kezdve ilyen kevés volt,de az a kicsi is több mint a semmi!Már 1 éves a kisfiam és még szopizik!

Üdv.A

2010. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
Mondjuk fejéssel (vagy gyakoribb szopival) felnövelhetnéd a mennyiséget annyira, hogy már ne csak 20-30 ml legyen benne és akkor a babád is jobban szopizna. Hümm?
2010. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!