Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek abbahagyjam a...

Szerintetek abbahagyjam a szoptatást?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a kislányom, 2 hónapja tápszerrel pótoljuk a tejet, mert csak 30 ml-t tudott szopizni. Kétszer szokott, reggel és este. (Születése óta mérleggel mérem, hogy mennyit eszik)

Néhány napja egyáltalán nem tud szopizni, semennyit sem. Egy darabig kínlódik, aztán elkezd harapni (5 foga van) és nyafogni, amíg a tápszert oda nem adom.

Tudom, hogy nagyon fontos, hogy minél tovább kapjon anyatejet, és a védőnő is folyton ezt szajkózza, és én is ezt szeretném, de egyszerűen nem tud szopizni.

Érdemes még tovább kínlódnunk vele, vagy hagyjam abba szerintetek?


2011. okt. 31. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan hagyjátok abba. Már megkapta bőven ammennyire nagyon szüksége van anyatejből. Nekem a védőnőm mondta, hogy mennyire szuper, hogy 9 hónapig tudtam szoptatni. Nálunk is gondok voltak már, csak kínlódtunk. Megváltás volt, hogy abbahagytuk. A második babám 5,5 hós, kiváncsi vagyok nála hogy alakul majd, eddig még csak anyatejet kapott.
2011. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Vagy tényleg nincs több tejed, vagy sztrájkol a babád, mert alapból a tápszert várja.

A folytatás (első körben) rajtad múlik, mert elviekben még innen is van visszaút, de nyilván sok áldozatot követel.

2011. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyobbik gyerekem ugyanezt csinálta.Én abbahagynám a helyedben.
2011. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!