Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit adjak az ujszulott babanak...

Mit adjak az ujszulott babanak enni amig beindul a tejtermelesem?

Figyelt kérdés
meg csak 1 napos a pici, nagyon ugyesen szopizik, de meg nincs tejem. olvastam, h ez par napot is igenybevehet, mig beindul. Nagyon ehes a pici, meg nem is pisilt. mit adjak addig neki enni? tapszert, es ha igen utana is fog szopizni?
2008. dec. 2. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Már ne is haraudj, de te most kórházban vagy nem?

Természetesen előtejet ami már most is van a melledben, pár csepp-nyomd csak meg a mellbimbódat.ha nem teszed mellre, akkor sokkal lassabban fog beindúlni a tejtermelődés. Tápszer eszedbe se jusson,mert akkor nem fog beindulni a tejterm és a baba sem akarja majd utána elfogadni a melled. Nincs Ott egy csmős nővér akitől segítséget kérhetnél?

2008. dec. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

kulfoldon elek, es 1 nap alatt kitettek a korhazbol:-(

folyamatosan rateszem a cicimre es szopizik is, csak nem tudom, h jon-e belole valami, mert nem latom es a baba ehesnek tunik, es sirdogal. mielott eljottem azt mondta a nover, h elotejet adjak neki amig beindul az igazi tej, de sajna nem vagyok biztos benne, h van egyaltalan elotejem.

2008. dec. 3. 00:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a Boiron márkájú homeopátiás golyócska vált be.

Urtica urens 15 ch naponta 3-szor 5 golyócska vízben feloldva.

De a legfontosabb, hogy ne aggódj!!!

A csecsemők gyomra alig akkora, mint egy cseresznye.

Az a pár csepp tej is megtölti a gyomrát. Szoptasd igény szerint, figyeld a jelzéseit, legyen meg a testkontaktus.

[link]

[link]

Remélem, tudtam segíteni! Minden jót!

Hajni

2008. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
SEMMIT! 5 napig kibírja evés ivás nélkül! Addig meg a tejed is beindul! Tedd gyakran cicire, mellszívóval is stimuláld a cicidet. Nyugi! Természetes, hogy pár deka lemegy róla.Ez így normális!
2008. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az ujszulottek azt hiszem sulyuk 10%-at vesztik el az elso napokban, amíg nem indul a tejed. ez alapesetben 3-5 nap, picit több, ha császárral szultel (de akkor még kulfoldon is korhazban lennel szerintem)


sokszor tedd cicire, ahogy elottem irtak, az segíti a termelést, illetve mellszívóval is stimulalhatod.


nyugi, nem lesz gond!

2008. dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget, a linkeket es a megnyugtatast. Megfogadom a tanacsokat es tovabb ciciztetem a picit, remelem, a tejem is hamarosan beindul. Csak kicsit stresszes, h nincs mit adni a picinek ebben a par napos periodban, vagy ha talan van, az nagyon keves neki.
2008. dec. 3. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért egy kis babavízt kiskanállal adhatsz, mert gondolom, fűtetek és azért kell neki egy kis plussz folyadék az anyatej mellett is.
2008. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én nem értek egyet azzal, hogy ne adj semmit, és csak hagyd sírni, meg kiszáradni.Annak idején nekem a 4.dik napon indult be, de addig muszály volt egy kis tápszert adni a babámnak, mert eléggé sárga volt.Na most a sárgaság sok babának van az a sok folyadékkal(anyatej, tápszer, női tej mindegy) mulasztható csak el!!!Pohárból próbáld meg itatni, de az se baj, ha cumisüveg, nem fogja befolyásolni a szoptatást, minthogy vészesen lecsökkenjen a súlya(mint nálunk).Ja és ha kakil a pici olyan feketét az jó jel, mert ürül a szervezetéből a bélsár, az előtejtől.

2008. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En is hasonlokeppen jartam. Tegnap volt kinn a vedono es mondta, h picit besargult a bebi. Pedig nem tudtam nezni, h ehesen sir es vettem neki tapszert. Azt adtam neki parszor a nap folyaman, igy is ehes volt a lelkem, es nyugoske. Most vagyok a harmadik napnal, ugy latom kezd beindulni a tejem, remelem a bebike knnyen visszaszokik ra. Nekem is a sok folyadekot javasolta a sargasag ellen + napfenyt.
2008. dec. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!