Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár napom van szülésig....

Pár napom van szülésig. Nyomásra jön már tej a mellemből, de azon aggódom talán ennyi lesz és kész? Vagy ez a szüléssel rögtön beindul és jó esetben még lehet sok/elegendő?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez az elötej semmit nem jelent. Söt nyomással még ha sok tejed van sem tuti hogy jön.

ez csak elötej, nekem csöpögött is.

de a szülés után egy csepp sem jött és kb 5 nap telt el meddigre 10 milik lejöttek, ennyi, több nem is lett.


De egyébként normál esetben úgy van ha valakinek még elöteje sincs akkor is, hogy a szülés után kb 2-3 mili jön le egy egy ciciböl, majd másnap is ennyikörül, vagy kicsit több, aztán 3-5 napon jön a tejbelövelés, aztán elvileg folyamatosan nö a mennyiség a szopás igényével.

2011. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kései Sirató ***** válasza:
Szülés előtt ne várjál ennél többet, ez normális. Szülés után , hormonális hatásra indul be igazán, ha simán szülsz, 1-2 nap, ha császárral, akkor 4-5 nap és minden oké lesz.
2011. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:

Szia!

Nekem előtej csöpögés nem volt, viszont jött belőle és rá is száradt a bimbóra és gusztustalan nyúlós lett.:S Én meg azt hittem ez így jó aztán a sógornőm tájékoztatott, hogy ezt nyugodtan le dörzsölhetem róla szivaccsal fürdéskor. Minden este volt rajta, de csöpögni sose csöpögött, nem nyomogattam, de biztos jött volna belőle.

Szülés után közvetlen nem volt tejem, azt mondta a csecsemős nővérke, hogy előtej jön, de én nem is láttam és nem is éreztem. Császárral szültem, lapos ágyon kellett feküdni, párna nélkül és azt sem láttam hogy teszik mellre a babát. Másnap már viszont volt tejem, eleinte sárgás volt utána fehér lett. Állandóan fejnem kellett, nagyon fájt a mellem mert azt se tudtam hogy kell fejni, szoptatni abszolút nem tudtam, béna voltam nagyon, de sokat segítettek. Rengeteg tejem lett mire hazajöttünk a kórházból. A hazaúton a kocsiban dugdostam be a melltartóbetéteket úgy folyt. Itthon nem tudtam abba hagyni a fejést mert ha nem fejtem le szoptatás után úgy bekeményedett, hogy ha a ruha hozzáért már fájt. Nem győzte nyelni a baba annyi tejem volt, sokszor orrán-száján jött a tej ami egyébként normális is lenne, de én megijedtem az elején :)

Sógornőm ugyan így volt mint én, neki is nagyon sok teje volt szülés után (neki is csak a 2.-3. napon mert ő is császárral szült) Barátnőmnek a 30. hét körül már rendesen folyt a teje, hol átlátszó, hol fehéres és neki is elég teje volt, ő simán szült és ahogy kibújt a baba egyből mellre is tették neki.

Nincs összefüggés szerintem. Ha szülés után kevés lesz a tejed akkor szaporító fejéssel, homeopátiás szerekkel, teákkal, stb lehet serkenteni a tejtermelést. Egy idő után be áll a kereslet-kínálat, annyi tejed lesz amennyi a babának kell. Persze ez akkor érvényes ha igény szerint szoptatsz és minden rendben van veled is meg a babával is. Van olyan baba aki eleve nem tud szopni, az én fiam is ügyetlen volt, én meg még ügyetlenebb, de jól bele jöttünk.

Előre nem érdemes ezen parázni, minden majd ott derül ki a szülőszobán ha már szoptatsz. Rágörcsölni akkor sem szabad mert az negatív hatással van a tejtermelődésre.


Szép, gyors szülést neked és jó egészséget!

2011. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szülős tanfolyamon azt mondták eleinte nagyon kevés is amit a baba eszik, de mégis még azt megkérdezném ha már ilyen segítőkészek vagytok, hogy akkor amíg beindul a tej addig lesz neki elég tápláléka a kis mennyiségből is? Nem arról van szó, hogy előre parázok, csak ennek úgy érzem nem olvastam még utána eléggé és tényleg már akármikor megszülethet és jó tudni az ilyeneket.
2011. ápr. 24. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy ezt kérdezted, mert nekem is hasonló gondolataim voltak az első szülés előtt és azóta már 2 gyerkőcöt szoptattam 1-1 évig, úh úgy tűnik sikerült megtalálnom a válaszokat :)


Az tényleg semmit sem jelent, h a terhesség végén csöpög-e már a tej vagy sem (van, akinek semmi sincs, utána mégis dől belőle és fordítva...)


Az újszülöttnek vannak "tartalékai" az első három napot simán kibírja táplálék nélkül is! Ez komoly!!! Ilyenkor szinte kivétel nélkül fogynak is egy picit, ez teljesen normális (testsúlyának 10%-át simán elveszítheti)! Viszont az a pár csepp sárga színű előtej, ami az első néhány nap jön, rengeteg hasznos dolgot tartalmaz az ő pici szervezete számára, nagyon-nagyon fontos, hogy megkapja!

Ha besárgul a baba, akkor szüksége van folyadékra, de arra elég a sima forralt víz is (lehetőleg kiskanállal).


A tej átlagosan a 3-4. napon szokott rendesen beindulni. Addig érdemes sokszor mellre tenni a babát, hogy minél többet stimulálja a bimbókat, segítve ezzel a tejképződést!


Arra vigyázz, hogy túl sokáig ne hagyd rágcsálni az első napokban (max 15-20 perc!!!) mert rettentően ki tud sebesedni a bimbó (és speciel 8 hétig küzdöttem ezzel) és úgy szoptatni tovább jó nagy kínszenvedés.


Ha figyeled a babádat szopi közben, a 2-3. napon már észre fogod venni, hogy nyel néhány hosszabbat, így láthatod, hogy már alakul a tejcsi.


Huhh, bocs a litániáért, remélem tudsz majd hasznosítani valamit belőle! :)

2011. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem semmi sem folyt szulesig a mellembol. Vajudas alatt vettem eszre hogy nyomasra narancssarga kolosztrum folyik belole. A tej csak a 3. napon lovellt be ,de akkor nagyon, ugy hogy delelott lefejtem es estig tiszta csomo volt a mellem es fajt nagyon de nagyon. Egesz ejszaka es masnap azt fejtem mig kijott mind es mar nem fajt, ugyhogy nyugi, lesz tejed!!!tedd cicire a babad mar a korhazban minel hamarabb meg akkor is ha csak par csepphez jut hozza, az nagyon fontos neki.
2011. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindent elolvastam a cikket is, nagyon hasznosak voltak a hozzászólások! Tehát nem kell aggódni ezen, majd alakul, csak ügyeskedni kell. :-) Már nagyon várom!
2011. ápr. 25. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!