Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15 hónapos cicifüggő babát...

15 hónapos cicifüggő babát hogyan szoktassak le a szoptatásról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés...

Nekem is cicifüggő volt, de 19 hósan leszokott magától.

Most majdnem 3 éves, de még mindig jön "cicizni". Simogatni, puszilgatni.

És nemcsak hozzám jön, hanem mamához, apához, papához.

Bárhol cicit lát, örül.

Amúgy már csak egyszer szopott, és egyszer ott aludt mamánál, utánna nem szopcsizott.

2010. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell leszoktatni, majd magától elhagyja.
2010. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha mar csak komfortcicizik, akkor lassan le kell szoktatni, ha meg szopizik is, akkor majd leszokik magatol. Amugy fokozatosan kell elhagyni a cicizest novelve az idotartamokat ket cici kozott.
2010. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Várom mások tapasztalatait is még.Ugyanis fogalmam sincs,hogyan fogjak neki.

Reggel,este,és éjjel szopik még,plussz ha otthon vagyunk,akkor ebéd után is.De nem fekhetek le mellé például az ágyra,mert ha meglátja a cicimet azonnal letámad,elkezdi tépni rólam a trikót:)

2010. aug. 18. 21:48
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, én mindig elcsodálkozom, amikor ilyen tépős sztorit olvasok.. Én 2,5 éve szoptatok, de az én lányom soha nem csinált ilyet, és a szopis szakemberektől se hallottam még ilyen saját élményt.

Remélem, nem haragszol meg, kedves Kérdező, de megkérdezem, ha már szóba került: a szoptatásban mennyire igyekszel következetes lenni (most azon túl, hogy gondolom, próbálsz)?

Azért kérdem, mert én eddig olyan hasonló esetekkel találkoztam, ahol előbb-utóbb mindig kiderült, hogy a gyerkőc azért tépkedett túl gyakran, mert az anyával nem alakítottak ki közösen(!) egyfajta szopási rendet, ritmust. (Ugye ez az a rendszeresség, amiért már az újszülöttes anyukák is könyörögnek - viszont amit kisgyermekkorra már játszva össze lehet hozni.)

Ez azt jelenti, hogy megvannak a stabil időpontok, napszakok, amikor a gyerek "menetrendszerűen" szopik. Ezekkel a szopikkal vélhetően a teljes szopási- és anyaigényét ki tudja elégíteni. (Ezért fontos, hogy közös megegyezés legyen, hiszen ő tudja a legjobban, hogy mikor van igazán szüksége a szopira.) - Persze nem arról van szó, hogy ettől ne lehetne időnként eltérni, ha komoly ok van rá, pl. betegség, sérülés, fájdalom, félelem miatti sírás stb. De azt igen, hogy a kisgyermek ennyi idős korára már simán megtanulja, hogy anya "mire való és mire nem". Jelesül, hogy neki sem mindig szükséges és anyának se mindig kellemes/megoldható/helyes ötletszerűen szopni akarni. (Hangsúlyozom, csak úgy unalomból vagy hasonló okból.) Szerintem kisgyermekkorban már elég érettek a gyerekek ahhoz, hogy megértsék és elfogadják, hogy a szoptatásnak is van egyfajta szabályrendszere, amiben már az anya ill. a családtagok saját egyéb igénye is szerepet kaphat.

Mindezt nem okoskodásnak vagy vitakeltésnek írtam, isten lássa lelkem! Nagyon nem szeretném, ha megbántódnál rajta, kedves Kérdező! Csak annyiszor hallok-olvasok ilyet és most lecsaptam a feldobott labdára. Márcsak azért is, mert sok külső szemlélő anyuka pl. az ilyen játszótéren-pólót-húzogatós-és-visítós esetek miatt idegenkedik a hosszú távú szoptatástól, pedig nagyon fontos lenne hangsúlyozni és tudni, hogy nem ez az általános és a "normális". Illetve hogy az anyuka maga is sokat tehet azért, hogy a kisgyerek ne ilyen szopis viselkedést produkáljon, akár otthon, akár nyilvánosan.

(szakmailag vagyok érintett a témában, azért szóltam hozzá)

2010. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Úgy gondolom mindenképp hasznos,és végképp nem bántódok meg.

Nyilvánosan nem viselkesik úgy soha,hogy húzza le rólam a trikót,hanem csak otthon.Lehethogy csak unalomból:)

Mivel hogy 2 éve szoptatsz megkérdezhetem,hogy mikortól nem kel fel a babád éjjel,illetve hogy hányszor szopik még naponta? Én főleg az éjszakai kelésektől vagyok kimerülve már,néha 3-4* is felébred.

2010. aug. 19. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!