Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeritnetek melyik könyv a...

Szeritnetek melyik könyv a leghasznosabb a szoptatásról? Honnan tudnám letölteni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem könyv.


www.lll.hu

a rád vonatkozó részek kinyomtatva.

de a bababarát szülészeteken kaptunk W ungvári Renáta által írt kis füzetet a szoptatásról sőt a felicitas könyvben is benne volt minden ami fontos. mellrehelyezés , pozíciók ilyesmik.

2011. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Benjamin Spock. Nekem nagyon bevált. Plusz a szorongásoktól is megszabadít. Első gyerekemnél halálra szekáltak anyámék, és el is apadt a tejem sec-pec. (Igaz, a gyerek se tudott szopizni.) A második lány lett, egyedül voltam, Spock szerint csináltam, és volt rengeteg tejem. A pici meg nagyon jól szopó baba volt. Szóval abban az esetben, ha a baba imád enni, nincs gond, akkor lehet laza az ember. Én még a súlyát se mértem, mint az elsőnél, hogy jaj istenem mennyit szopott: Naponta hétszer, 5 és fél hónapos koráig, szépen fejlődött. Ha ez az első, azért erre nem biztatlak, de ne nagyon görcsölj.

Ha a baba problémás, akkor persze neked is körülményesebb a dolog. De a nyugodtság sokat számít, azt ők is megérzik, ha feszült az ember. Spock a későbbiekben is hasznos lehet, különféle életkorokban.

2011. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én polc.hu- ról rendeletem meg Márta Guóth-Gumberger és Elizabeth Hormann Szoptatás című könyvét, amit 2szer is elolvastam, és számomra nagyon hasznos volt. Nem volt túl drága, ha jól emlékszem 3500.-
2011. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Guoth-Gumberger - Hormann könyvre szavazok. Kár, hogy nem olvastam szülés előtt, de azóta minden barátnőmnek ajánlom. Persze az www.lll.hu is alap.
2011. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogtam a gyereket és megszoptattam. Könyv max a talpam alá kellett hogy kényelmesebben tartsam. Nem problémázzátok túl ezt a dolgot? A szoptatás egy ősi, ösztönös cselekvés, mind az anya mind a gyerek részéről. A problémát az okozza, ha valaki ehhez elveket gyárt. Hidd el, felesleges. Ha sír, öleld meg. Ha éhes, etesd meg. Ne érdekeljen ki mit mond vagy ír. A gyerek ki fogja alakítani a maga ritmusát, és ahhoz igazodhatsz te is. Csak őt figyeld és ne aggódj, élvezd ezeket a gyorsan múló babaszagú pillanatokat!
2011. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudod nem reagálom túl a dolgot, kedves utolsó válaszoló. Neked volna is más lenne a véleményed, ha az első babáddal végig kellett volna csinálnod, amit nekem. Az első 2-3 hónapban sírva szoptattam, annyira fájt a mellem, és már 4 hónapos korától tápszert is kellett adnom, mert kevés volt a tejem. Szóval ha valamivel nem értesz egyet, akkor inkább kérdezzél, de ne írjál sértő dolgokat. Próbálom a legjobbat nyújtani a babámnak, örülj, hogy neked simán ment minden. Nem is értem, hogy minek olvasol ilyeneket, ha te profi vagy, és minden gördülékenyen megy. Ha nem tudsz segíteni, akkor inkább tartsd meg magadnak a véleményedet. Köszönöm.
2011. okt. 5. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sértegettelek, azt tanácsoltam, hogy próbálj a saját megérzéseidre hallgatni. A könyvtől nem múlik el semmilyen problémád. Nekem a védőnő azt mondta három hónaposan, hogy fogyóztassam a gyereket mert nagyon hízik (lehetett vagy négy kiló) aztán hét hónaposan hogy tápszerezzem mert nem hízik, biztos nincs elég tejem... megköszöntem a tanácsokat és csináltam ahogy a szívem diktálta. Csak ennyit akartam mondani, semmi mást. Te pedig azt hallasz meg belőle, amit szeretnél.
2011. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!