Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használhatom biztonságosan...

Használhatom biztonságosan szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma aranyérre kaptam kenőcsöt gyűrűzés után. Az orvost megkérdeztem, azt mondta használhatom szoptatás alatt. A régi betegtájékoztató szerint így is van, az újban azonban ez áll:


A hidrokortizon kiválasztódik az anyatejben. Emiatt a Posterisan forte kenőcsöt szoptatás ideje alatt csak akkor szabad alkalmazni, ha feltétlenül szükséges.

A szoptatást kerülni kell a hidrokortizon folyamatos vagy nagy adagban történő alkalmazás alatt.


Természetesen hiszek az orvosnak, de akkor is megijeszt ez a leírás.



2021. márc. 18. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért kaptad, mert szükséges. Ergo, használhatod. Ha nem hónapokig kell, akkor nem lesz gond. Ha hosszú ideig kell, akkor megkérdezed az orvost, avagy a gyógyszerészt, van e valami más, vagy ha nem pici babáról van szó, akkor leválasztod a gyereket
2021. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1.5 hetes a baba.
2021. márc. 18. 17:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Oh. Hát ő még nagyon pici. Esetleg szoptatási tanácsadót hívj fel.
2021. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot, meg is kérdeztem és használhatom :)
2021. márc. 18. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Szuper
2021. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Minden gyógyszerre igaz, hogy terhesség vagy szoptatás alatt csak akkor szabad használni, ha feltétlenül szükséges. Az egy dolog, hogy kiválasztódik az anyatejbe, de arra is gondolj, hogy az ilyen helyi szerek nagyon picike adag hatóanyagot tartalmaznak. Abból se az összes kerül az anyatejbe. A szoptatás előnye nagyobb a babának, mint a tejbe kerülő gyógyszer okozta kockázat.
2021. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az e-lactancia.org felületet ajánlom, ott hatóanyagra keresve kidobja, hogy szoptatás alatt biztonságos-e az adott készítmény, és esetleg ajánl biztonságosabb alternatívát, ha szükséges.
2021. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ott nézte meg ő is és linkelte, korábban nem ismertem :)
2021. márc. 18. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a tökömet foglalkozol a "ki mit linkelt" baromságokkal? Ezt írtad: Az orvost megkérdeztem, azt mondta használhatom.
2021. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!