Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Körülbelül mikorra áll be a...

Körülbelül mikorra áll be a kereslet kínálat, így jól csinálom?

Figyelt kérdés
Még csak 2 hetes a babám, nagyon nagyon sok tejem van, így tudom szoptatni, de nem eszik olyan sokat. A cicim annyira feszul, hogy eleinte szoptatás előtt fejnem kellett belőle, mert nem tudott másképp enni szegény. Szoptatas előtt hutom, előtte meg meleget rakok rá. Olyan szerencsés vagyok, hogy a babám atalussza az éjszakát így éjjelente a két etetés között van hogy 6-7-8 óra is eltelik, egyébként napkozben durván 2.5-3 óránként eszik. Így éjjelente ahelyett hogy aludnék fel kell kelnem lefejni, mert arra ébredek, hogy facsarni lehet a tejet a polombol, a lepedőt le kell cseréljem, annyira ömlik belőle a tej a fájdalomról nem is beszélve. Ha nem fejem le félek hogy begyullad, ha lefejem félek hogy több lesz. Tanácstalan vagyok. Bevalt praktikáknak is örülök.
2021. márc. 23. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik hétre állt be, szinte egyik napról a másikra puha és kicsik maradtak a melleim. A fiam pedig ugyanúgy nyelt és lett tele a pocakja.

Én semmit nem csináltam, nem fejtem mert attól tartottam, hogy ha fejek, azt gondolja a testem hogy több tejet kell termelnie. Azt olvastam, hogy elég csak egy két percet fejni a szoptatás előtt, hogy ne higgye azt a szervezet hogy adagot kell növelni. Úgyhogy nálunk az első 3 hét ilyen szempontból szenvedés volt, ki is sebesedtem a feszülő melleim miatt (nem tudta jól bekapni), de tényleg, a harmadik hétre beállt.

Azóta jött egy növekedési ugrás, most megint szétdurranok reggelre, de remélem ez is beáll hamarosan.

(Nem vagyok szakértő, így csak az én példámat írom, nem biztos hogy jó megoldás)

2021. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 3-4 hét volt amíg beállt, addig minden szoptatás előtt csak annyit fejtem, hogy ne feszüljön. Én mondjuk éjszaka egyszer felkeltettem a babám félálomban enni az első hónapban.
2021. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 6. hétre állt be a kereslet-kínálat úgy, hogy nem sikerült fejnem. (2 szoptatási tanácsadónak sem sikerült, több készüléket és a kézzel fejést is próbáltam.) Gyakran kellett átöltöznöm emiatt éjszaka. Szerintem jól csinálod. Ha mindig csak annyit fejsz, hogy ne feszüljön a melled, akkor nem fogod ezzel túlszaporítani.
2021. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!