Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fájhat ennyire a szoptatás?

Miért fájhat ennyire a szoptatás?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, születésétől kezdve csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, lapos bimbó miatt. Többször próbáltam elhagyni, de 1-2 nap után nagyon elkezdett fájni belülről a mellbimbóm, így visszatértünk hozzá. 1 hónapja felcsípték a nyelvfékét, minimálisan le volt nőve. Utána ismét próbálkoztam, hátha ez volt a baj, de sajnos azóta is fáj, ha anélkül szoptatok. Most pedig kb. 1 hete már így is, hogy használom. Ilyen nagyon erős, égő, belenyilaló érzés, nem vagyok kényes, de ez tényleg borzasztó. Kívülről nem látszik semmi, nem sebes. Olyan is előfordult, hogy a babám bukásában volt egy kevés alvadt vér, ami gondolom a mellemből jött. Tapasztalt valaki hasonlót? Mi volt a gond és hogy oldódott meg? Eddig senki nem tudott semmi okosat mondani.

#Fajdalmasszoptatas
2021. márc. 23. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fiam csak 1 hónapos, de nekem is voltak ilyen érzéseim. Nálunk amiatt van ez valószínű, mert nincs elég mélyen a szájában és egy idő után túlzottan igénybe van véve és érzékennyé válik. Amikor puha ciciből eszik és sikerül úgy össze csípnem a cicim hogy nagy részt vegyen a szájába, akkor nem szoktam érezni.

Nekem volt sebes is, illetve szájpenészes is volt a fiam, ami szintén okozhat ilyen érzést, hiszen az a gomba a cicibe is átjuthat.

2021. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, valószínűleg érgörcs, borzasztó fájdalommal jár. Sajnos egy rossz hullámvasútba kerültetek.

A lapos bimbót sokkal több esetben mondják rá az anyáknak, mint amilyen gyakori - valójában a nők alig 2%-át érinti, és nekik is töredékük, akinek mind a két mellét. A babák nem bimbószopók, a bimbóudvar egy részét is a szájukba veszik, ebből képzik az ún. mellcumit, amiből táplálkoznak. A bimbót a baba szájában kialakult vákuum meszippantja, kiemeli. A lapos bimbó azt jelenti szakirodalom szerint, hogy inger hatására (pl. mellszívó vagy hideg) sem emelkedik ki, vagy egyenesen még beljebb húzódik. Ha a bimbóvédőben látod, hogy a bimbód megduzzad, megnagyobbodik a szopizások alatt, akkor sajnos félrediagnosztizáltak a lapos bimbóval. :( Az, hogy kicsike, nem jelenti, hogy lapos.


A kezdeti fájdalmakat okozhatta a baba lenőtt nyelvfékje elsősorban. Azonban, mire felcsípték, ha jól értem, már 3 hónapos volt, addigra bőven hozzászokott a bimbóvédőhöz, és most már leginkább azért lehet fájdalmas a szoptatás, mert a bimbóvédőtől kialakult nála egyfajta cumizavar, és nem rossz technikával kompenzálja a tej áramlását. Az is előfordulhat, hogy a nyelvfékje a felcsípés ellenére újra lenőtt, sajnos ez sem ritka - nem tudom, javasolták-e a felcsípés után a nyelve alatt, hogy masszírozgasd át néhányszor naponta.


Ahogy az előző írta, egy jó próbálkozás lehet, ha a melledet U-fogással, alulról megtámasztva tartod, mint egy szendvicset (bimbótól pár centire megfogod és finoman összenyomod a mellet). Ez segít neki, hogy ne kelljen kompenzálnia erőből a szopizást, és megszűnhet az érgörcs. Illetve a nyelvfék újbóli ellenőrzése is lehet, hogy hasznos lenne.


Egy ekkora babánál a bimbóvédő elhagyása, a cumizavar miatt nem könnyű menet, ha ezt szeretnéd elérni, ahhoz mindenképp jó volna ibclc tanácsadót bevonni.


És alternatív ötletként még valóban felmerülhet az is, amit az első válaszoló írt: esetleg fertőzés is okozhat fájdalmat, amit célszerű volna kizárni, de a leírásod alapján gyanúsabb az érgörcs.

2021. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fájdalmas volt a szoptatás. Szerintem ne hagyd el a bimbóvédőt, ha nem muszáj. Vannak időszakok, amikor újra és újra fájdalmas lesz a szoptatás sajnos :/ Technikát vált a baba, keményedik az ínye a fogcsíráktól, gyakrabban szopizik, erősebben szív... Nekem mindig 2 hétig tartottak az ilyen visszaesések, aztán hozzászokott a mellem.
2021. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek!
2021. márc. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!