Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasfajas miatt váltsak anyatej...

Hasfajas miatt váltsak anyatejrol tápszerre?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hetes a kezdektol nagyon fáj neki a hasa, már a létező összes hasfajas elleni szert végig próbáltuk napokig, de semmi, talán a Biogai hatott valamit de már az sem. Minden házi praktikat, külföldről is hozattunk hasfajasra szert, de az sem vált be. Viszont már ott tartunk hogy egesznap ordít a görcsöktol, minden etetesnel sir, kapkod a cici után, folyton hány nem bukik, hanem hány, néha picit sárga, ettől nem tud aludni sem, már úgy vagyok vele inkább adok neki tápszert ha attól nem fog fájni a hasa, úgy sajnálom szegényt anyatej ide vagy oda.
2021. ápr. 28. 21:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod 7 hetes. Az majdnem 2 hónap. Olyan 3 hónapos korban szokott megszűnni ez a probléma. Azt már fél lábon is.😊 Aztán emlékezni is alig fogsz rá. Tudom. Az én fiam is durván hasfájós volt. Akkor azt hittem megdöglök de most másfél éves és csak egy picike emlék 😊
2021. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ugyanigy voltam en is hal istennek hallgattam a gyerekorvosra es anyatejjel taplaltam tovabbra is.


Azt mondta hogy a tapszertol ugyanugy fajni fog ha nem

Jobban. Mai napig szoptatok orulok hogy hallgattam ra. Viszont ami bevalt az a lactase comfort csepp csak ne ugy hasznald ahogy le van irva.


Egy kanal anyatejbe (mindig lefejtem valamennyit aznap

elore) cseppents 3at es 2 orankent szopi elott add be neki. Nembaj ha 2 oran belul tobbet szopizik csak legalabb 2 orankent kapjon 3 cseppet.


A picik meg nem tudjak lebontani a tejcukrot. kb a 4. Honapban kezdtem csokkenteni 2 cseppre aztan 1re es megszunt teljesen.


A biogaiat add neki ugyanugy mindennap 4 cseppet, viszont a problemat nem oldja meg, de rosszat nem tesz.


A harmadik megoldas a protexin restore.


Nyugodtan kerdezz ra ezekre a gyerekorvosodnal, en is igy tettem mert ezeket a gasztroenterologus javasolta.veny nelkuliek!


A tejmentes dietat en is komolyan vettem. A jo hir hogy csak par honapig kell kibirni. En mar az 5. Honapban ettem mindent.


-Meg annyi hogy ne egyel meg teljes kiorlesu kenyeret csak feheret (en piritost ettem sokat az elorecsomagolt kenyereket vettem rajuk van irva hogy van-e benne tejsavo vagy tej) a linzer markajuban nincs tej.


-A liga margarin novenyi alapu azt eheted nyugodtan kenyerre kenve


-a szendvicsre kemeny parmezan sajtot vagtam nagyon vekonyan


-ebbe kell tojas, de egyelore meg ne teszteld magad tojasra is eleg ha elhagyod a tejet 2-3 het mire kiurul [link] en ezzel eltem tul, nagyon finom! A masik edesseg a gesztenye marci es gesztenye eszti. Azokat is eheted!illetve az elorecsomagolt tescos linzer es isler tejmentesek.


-a pick honlapjan ralehet szurni a huskeszitmenyeikre melyik tartalmaz tejet es melyik nem. Van virslijuk is! De asszem az orsi virsliben sincs tej.


-ha pedig junkfoodot kivantunk a ferjemmel a mekibol chicken nuggetset rendeltem sultkrumplival. Igaz mondjak hogy a paradicsom is banthatja a hasukat de azert ettem ketchupot.


Csak azert irtam le ezeket mert tudom milyen lelkileg ez az egesz es melle meg jo izueket se tudsz enni de van atmeneti megoldas. A babaddal pedig bujj ossze nezz sorozatokat. Tudom hogy a szived megszakad de ha mindent megteszel akkor el kell engedni.

2021. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: infacol meg nalunk segitett. Nem szuntette meg, de lenyegesen jobb lett!
2021. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!