Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nappal nem akar szopizni 7...

Nappal nem akar szopizni 7 hós babám, csak este és éjjel. Ez már az elválasztás? Vagy még ez visszatérhet a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok azzal, h egy 7 hós babának már nem minden a cici. Eszik is szépen mindent kb 1 hónapja. Gyümölcsöt, főzeléket. De már egyátalán nem akar nappal szopizni, csak minden mást enni. nagyon jó az étvágya, egy szavam sem lehet! De akkor most tápszert kell neki adnom? VAgy ilyenkor mit kell tenni? szólni a védőnőnek? TEjem van bőven, mert szét durranok... nagyon elkeseredtem.Foga már 5. Nem hiszem hogy amiatt nem akar engem.
2010. aug. 23. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem akar nappal szopni,mert jóllakik a rendes étellel. Miért adnál neki mesterséges ételt? A tápszer pedig az. Ne keseredj el,örülj,hogy a babád jó étvágyú. Elég ha reggel és este szopizik.
2010. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ekkor kezdte ezt. Csak már 8 hónapos múlt, és már este sem nagyon akar szopizni. Szerintem, annyira jól lakik, hogy nem kell Neki este sem. Nem is lenne ezzel gond, de így nincs meg Neki a szükséges napi mennyiség. A héten elmegyek a gyerekorvoshoz, és megkérdezem, hogy mi ilyenkor a teendő.
2010. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számára már érdekes a világ és rájött más kajával hosszabban jóllakik, mint az anyatejjel. Ott szokott a hosszabb ideig tartó szopizás megvalósulni, akinél nemcsak táplálékforrás, hanem vigasz is a cici, akkor jobban ragaszkodik hozzá. Lehet az is zavarja, hogy nagyon megtelik a melled és dől a szájába a tej, ha szopizni próbál, fejd meg egy kicsit délelőtt, hogy ne legyen annyira tele,ez segíti majd, hogy megmaradjon a kellő mennyiség termelése. Próbáld pohárból megkínálni a lefejt tejjel. A két nagyobb gyerekem között két hét híjján 2 év van. Rengeteg tejem volt a picivel a felesleget a nagynak adtam pohárba...nem tiltakozott.
2010. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg szoptatás után kínálni a szilárd étellel, hátha!
2010. aug. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Egyetértek. Ha még tovább szeretnél szoptatni, akkor inkább a szopira kellene még bíztatnod a babád és kicsit (vagy jobban?) visszafogni a szilárdat. - Nem írtad, hogy hányszor és kb. mennyit esztek egy nap rendeset. Mondjuk ha 7 hónaposan már van ilyen gond, akkor lehet, hogy (számára ill. a szopi számára) túl gyorsan haladtok a dologgal. Mindenképp szopi után érdemes kínálni, nem előtte és nem helyette. Dehát ez mostmár nem biztos, hogy menni fog, pláne, ha nagyon tetszik neki az evés..

A másik fontos tényező pedig tényleg a megnyugtatás, összebújás. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert a lányom majd 2 évig rajtam aludt el - ennek biztosan nagy szerepe volt abban, hogy még mindig szopik.

Én tápszert biztosan nem adnék, ha még van tejem. Először a szopira bíztatnám (nem lhet, hogy ez egy enyhe sztrájk?), de ha ez hosszabb idő után sem sikerül, akkor pedig fejnék. Vagy így vagy úgy, legalább az 1 éves kort jó lenne, ha ki tudnátok húzni anyatejjel. Már ezzel is nagyon sokat nyerne a babád.

2010. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, h írtatok. Jelenleg úgy néz ki, h az utolsó válaszolónak igaza volt, azt hiszem egy enyha szopi sztrájkról volt szó, és ráadásul elkezdtem menstruálni is. Valószínű ez lehetett a baj,mert mára már mintha újra szépen szopizna és az étkezések is megmaradtak. Egyébként csak érdekességképpen, délben eszik főzeléket a kiscsaj, illetve kétszer naponta, két szopi között vagy gyümölcsöt, vagy tejpépet. Még a húst nem ismeri. Valahogy úgy érzem, h nem , nem sietem el a hozzátáplálást. Sőt, lehet, h lassú vagyok:-))
2010. aug. 25. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!