Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket névválasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

nem tudunk dűlőre jutni a keresztnevet illetően,s gondoltam kikérem a ti véleményeteket is:Dkisfiunk lesz.

a vezetéknevünk elég nyelvtörős, Kindl. amik maradtak a leszűkitett körben: Barnabás(Barnus), Dominik, Olivér.

köszi:)


2010. febr. 6. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dominik, szerintem jól hangzik a kettő együtt.
2010. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
30%

A Barnabás szép név, de általános iskolában nagyon cikiznék vele:((


Bár nekem a Dominik tetszik a legjobban, mégis az talán Olivérre szavaznék, azért mert magánhangzóval kezdődik és így talán könnyebb kimondani a vezetéknévvel.

2010. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szertintem egyik név sem gáz. Azt add a gyermekednek, amelyik nektek a legjobban tetszik, ne hallgass senki másra.


Jó egészséget!

2010. febr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A családnév Kindl, ez két mássalhangzóra végződik, ami ráadásul torlódik. Én magánhangzóval kezdődő keresztnevet választanák melléje, ami a háromból ugyebár az Olivér, ez marad.
2010. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Ti komolyan így választottatok nevet saját csemetéteknek? (utolsó hsz.). :DDD Nagyon tudományos, nagyon LOL. Ezt általában azok magyarázzák így, akiknek nincs gyerekük.


Mi a névnaptárat nézegettük egyszerűen, elkezdtük az "A"-nál. És annyira megtetszett egy A betűs név, hogy annál is maradtunk, nem néztük tovább :)

2010. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is mind jó név, mégis az Olivérre voksolok, persze adhatsz két nevet is:

Kindl Olivér Dominik vagy Kindl Olivér Barnabás

2010. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem butaság figyelni az mgh és msh törvényeket és ez nem azt jelenti, hogy nincs gyerek valakinek. Mindenki odafigyel arra, hogy a családnévvel hogy cseng össze a keresztnév, csak van aki így magyarázza, van aki úgy. Én pl. azt is figyelem, hogy a mi vezetéknevünkben sok a mély mgh, így ha csupa magas mgh-s keresztnevet választunk, akkor az furcsa csengést eredményez. 26h
2010. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Olivérre szavazok.

Még mi sem döntöttünk, pedig már a 39. héten vagyunk...

És igen, mi is 'tudományosan' is közelítünk a névhez, mert nekünk sem egyszerű családnévhez kell választani. Sokminden kiesik így, ami tetszene. Sem nyelvtörőset, sem cikizőset nem akarunk adni a fiunknak, vagy azt sem akarjuk, hogy mindig visszakérdezzenek, hogy "mit mondtál? Mi a neved?"

Olivért mi is adnánk, ha a keresztfiam már nem ezt a nevet kapta volna :)

2010. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

00:39-nek: 23:48 vagyok.


Nem értem, mit kell kiröhögni. Te talán örülnél, ha a gyereked nem tudná kimondani a saját nevét, vagy csúfolnák a gyerekek érte, mert a szülei nem gondolták át alaposan? (PL kandisz Nóra és társai...) Ismerek Buk Szindeksz-et, pl, és ez nem kamu. Engedélyezték. :-( Szegény gyerek még csak óvodás, de nemsokára eljön az a kor, amikor azt se fogja tudni, hová bújjon a neve miatt.


Amúgy meg van gyerekünk, illetve pár héten belül lesz. És igen, ilyen "tudományosan" választottunk neki nevet. Mert törődünk vele, és nem csak a hasunkra csaptunk, nem az volt az egyetlen szempont, hogy NEKÜNK tetsszen. A Sasvári vezetéknévhez pl szóba se jöhetett az I betűs, S betűs és R betűs keresztnév, mert nehéz kimondani, főleg egy kisgyereknek. Dávid lesz.

2010. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem hülyeség figyelni arra, hogy mire végződik a vezetéknév. Egy gyereknek mind a 2 névvel együtt kell élnie, és hiába választunk keresztnévnek szépet, ha az a vezetévhez egyáltalán nem passzol, kimondhatatlanná, esetleg még idétlenné, viccessé is teheti. Úgyhogy nem árt figyelni a 2 név együttes csengésére. A ti esetetekben én is az Olivérre szavazok, mert bár a Dominik is szép, de a vezetéknevetekkel együtt mondva elég fura hangzása lesz, de második névnek adhatjátok.
2010. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!