Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben van sok vas, amit...

Miben van sok vas, amit ehetnék? Vérszegény a babám,7 hetes, szoptatok.

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Spenót
2010. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
spenot, sóska,cékla,vöröshúsok
2010. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

cékla, csirkemáj, sertésmáj, vörös husok - marha- steak pl.



ha a babád vasszegény és te nem akkor neki kellene adni készitményt mert ha te rendbenvagy és túladagolod abból baj lehet...

2010. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én is vérszegénhy vagyok, mindig is az voltam, de a dokim nem irt fel vasat nekem..
2010. aug. 26. 13:10
 5/11 anonim ***** válasza:

nagy hiba a doki részéről.


neo ferro folgamma a legjobb vagy más recept nélküli termék esetleg multivitamin abban is van vas.

2010. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyél kismamavitamint is az előző felsorolásokon kívül, mert sok idő mire a szervezet kiheveri a szülésnél a vérveszteséget, nomeg a cicizéssel is sok távozik a szervezetedből. Nomeg nemsokára biztos fog hullani a hajad, is, mert szülés után szokott, főleg ha még vérszegény is az ember, hátha megelőzheted. Szerintem a kicsinek írass valami cseppet, amikor mi kicsik voltunk akkor mi kaptunk annak idején, a doki biztos tudja, hogy kell-e neki vagy-se.
2010. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
Az anyatejből szívódik fel a legjobban a vas, nem a gyógyszerekből, cseppekből....
2010. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

TE az én embere vagy:)

Én is vérszegény vagyok és a babám is súlyosan az lett (57re ment le a vörösvértestszáma) de hónapokig nem derült ki mert nagyon aktív, energiadús baba,meg persze mindenki olyan fehér mint a vakolat, így belegondolva vérszegény az egész család.

Ha hirtelen jön a betegség akkor nagyon megviseli a szervezetet s fáradékony, aluszékony lessz tőle míg ha lassú folyamat akkor a szervezet alkalmazkodik valamennyire hozzá, ez az alattomosabb mert sokszor későn veszik észre. Mint nálunk.

Én hiába szedtem Elevit-et, Folsav-at, Vaspezsgőtabletát.

Babának azóta is napi szinten kapnia kell Eurovin Folsav at, Martofer (vas) és Cebiont ami a felszívódását segíti.

Nekünk ez már a 4dik hónap, jövőhéten is még vérvételre megyünk.

A vérvétel eredményeken a vörösvértestszámot nézd mindig főleg, ha az 90 alatt van nem egészséges hosszútávon az oxigén ellátás miatt.

Nekünk babafigyelőt is ajánlottak mert ez egy olyan beteség, hogy megviselheti a tüdőt és a szívet főleg, kevesebb a pici vére s ezért magasabb lehet a pulzusa.

Jobban oda kell figyelni, hogy rendesen lélegzik-e alvás közben.

Husok de főleg a marha,disznó és a máj ami sokat rejt.

A spenot, sóska is jó, én hamar bevezettem a pici hozzátáplálásakkor mert sokat segít, tápanagdús és nem alelgizál.

Remélem segítettem, mielöbbi gyógyulást a picinek :)

2010. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
Az előzőhöz még annyit hozzátennék, hogy ilyen esetben sokszor javasolják a korai hozzátáplálást (6 hó előtt). Ha ez nálatok is felvetődik, én mindenképp felhívnék egy szoptaási szaktanácsadót is, mert ők szoptatási ÉS belgyógyászati stb. ismeretekkel is rendelkeznek, nemcsak az egyikkel, mint a legtöbb orvos (az utóbbival).. Nem mondom, hogy soha nincs indokolt szükség korai hozzátápra, de lehet, hogy mégsem.
2010. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindig is vérszegény voltam, már a terhesség alatt is szednem kellett a Maltofer tablettát. Hiába akarsz a táplálkozással, nem tudsz annyi vasat bevinni. Inkább most is szedem ÉN a Maltofert, mint hogy a babának kelljen adni.
2010. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!