Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi olyan rohadt meghitt a...

Mi olyan rohadt meghitt a szoptatásban?

Figyelt kérdés
Biztos bennem van a hiba, de szopiztatáskor nem érzem azt a fene nagy meghittséget meg intimitást amiről sokan hadrikálnak. Megetetem a babát mert kell neki a táplálék és kész... én nem tudom ezt túllihegbi
2021. júl. 3. 04:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Te nem érzed más meg igen. És attól hogy neked nincs meg ez az érzés, még nincs túllihegve.
2021. júl. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Van aki érzi, van aki nem. Nekem a tápszerezés ugyanolyan meghitt. Akkor is összebújunk, szemkontaktus van, simizi közben a hajam, érzem, hogy megnyugszik. Amikor még kínlódtam a szoptatással, minden volt a dolog, csak nem meghitt. Nekem is, neki is teher volt az egész. Szerintem a meghittség nem a táplálás módjában, hanem anya és baba összehangolódásában keresendő. Amikor mindketten megnyugodtok és összebújtok.
2021. júl. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Jól van, nyugi. Van, akinek tud meghitt lenni és nem "hadrikál". Egyébként nagyon sok illúzió létezik a baba ellátása körül, ilyen babagiccs, egy csomóan felszépítve mesélik a dolgokat, illetve az idő is megszépíti az emlékeket. Nem kell mindent elhinni feltétlenül. De azért hülyének se kell nézni, ha valaki valamit tényleg élvez benne, amit te nem.
2021. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem meghitt volt, amikor már nem fájt. Csak simán meghitt volt, nem volt túllihegés, hadrikálás, rohadás.
2021. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy te nem érzed, nem túllihegés..


Hónapokig én sem éreztem, csak megoldandó feladatot làttam benne.

Fáradt voltam, izgultam, hogy nem èbredek, hogy ő nemmalszik vissza

Stb

Kb 3-4 hónaposan jött az, hogy el tudtam merülni benne..

2021. júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Tudományosan nézve kapsz egy csomó hormont (oxitocint meg prolaktint), amikor kiürül a melled, így termelődik már szoptatás alatt a következő adag. Na az pont olyan - kéretik nem félreérteni - , mint amikor orgazmus után hű-de-szerelmesnek érzed magad és mindjárt elalszol. Így segíti a tudomány szerint is a kötődést a szoptatás. És én ezt éreztem is és nem képzelegtem, mert valaha szoptató barátnőkkel beszélgetve, nem voltam ezzel egyedül. Csak erről eléggé tabu beszélni ebben a formában. Na meg akinek még épp fáj és küzdelmes, az nem erre fog figyelni.

De bárhogy is, biztos, hogy a babád közelsége, illata, látványa, jó esetben felkelt benned egy adag megölelgethetnéket, gondoskodási ösztönt. Szerintem jó dolog közelről rácsodálkozva, hogy ő belőlem is van és milyen cuki mittudomén a füle, ami tiszta nagyapja és milyen ember lesz belőle (pl. remélem, nem olyan, mint a nagyapja:)) mert hamar elillan ez a korszak is... stb. Én simán szoktam így gyönyörködni a már nagyobb gyerekeimben is, amikor kis nyugi adatik. Jó dolog megállni kicsit és hálás lenni a családtagokért, gyerekeknél meg még ez olyan könnyen megy, babák meg még aztán annyira feltétel nélkül bíznak az emberben, naná, hogy normálisan ezt gondoskodással, szeretettel viszonozzuk. Aminek egyik kifejezése az, hogy táplálod.

2021. júl. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%
Én meghittnek érzem, imádom azt a hatalmas bizalmat, amivel rámnéz szopizás közben.
2021. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a nem vagyunk egyformák minősített esete :) én sem érzem azt, hogy ilyenkor eggyé válok a babámmal sőt, azt sem gondolom, hogy bármi is kimaradna az életemből, ha nem csinálnám. De vannak vele jó élményeim. Nem kell mindenkinek ugyanúgy éreznie, én pl soha nem mondanék olyat se, hogy bármikor végig csinálnám a terhességet és a szülést, mert milyen fantasztikus - a végeredmény az, az odáig vezető út nem.
2021. júl. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
Barátnőktől annyi tapasztalatom van, hogy a romantikusabb, szentimentálisabb nők élik meg meghittnek, a ridegebbek pedig csak sima táplálásnak, nekem sem volt meghitt, de kevés időt szoptattam, talán később meghitté vált volna.
2021. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Vannak nők, akiknek egész életükben nincs orgazmusa. Akkor azt mondanád nekik, hogy persze, nem nagy ügy, csak túl van lihegve?


Nekem nagyon fontos, legszebb pillanataim egyike volt mindkét babámmal ez.

Nincs túllihegve, csak sajnos te nem éled át. Szomorú.

2021. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!