Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma lehet, ha nem olvasok...

Probléma lehet, ha nem olvasok el mindenféle könyveket a szoptatásról?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Cikkeket, fórumokat, ilyen-olyan oldalakat olvasgatok a terhesség kezdete óta, de mindig csak azt, ami éppen érdekelt. A szoptatás nincs köztük. A védőnő folyton traktál és mindenféle 60-80 oldalas könyveket küld át és kérdezgeti, olvasom-e őket. Nem. Őszintén megmondom, hülyeségnek tartom, úgy gondolom, majd ha megszültem, a kórházban megmutatják, hogy kell szoptatni, ez nem egy olyan dolog, amit elméletben meg lehet tanulni. Ha szükséges, hívok otthonra akár szoptatási tanácsadót is.

Vagy rosszul gondolom, mindenképp fontos elolvasni a könyveket előre?


2021. júl. 6. 17:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell.
2021. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Egy-egy videó a helyes mellretételről többet ér. Egyébként bár olyan egyszerű lenne, mint ahogy gondolod...

A legtöbb kórházban (még a bababarátban sem) nem fordítanak kellő figyelmet. Ha nem őstehetség a gyerek és neked is tökéletesek az adottságaid, nagyon nehéz.

2021. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Csak annyival egészíteném ki az előzetes naív gondolataidat, hogy nem, nem fognak megtanítani a kórházban. kb. 7-8 barátnőmmel együtt én is 2 gyereket szültem az elmúlt években, én ráadásul magánkórházban, és nem, a csecsemősök az életünk megkeserítésén túl semmi hasznosat nem tanítottak, ellenben volt olyan barátnőm, akit annyit stresszeltek, hogy amíg haza nem ért, a teje se indult be. Ne hidd, hogy segítenek. És ezzel a védőnőt teljesen tisztában van. Te meg olvass! Mert valami fogalmad azért legyen az alapokról! A babádért. Nem azért, mert érdekel, meg van kedved hozzá. Anya leszel, rakás dolgot kell megtenned, amihez nincs kedved. Ideje elkezdeni.
2021. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

A kórházban max 1x megmutatják, aztán tesznek rá magasról. Sok olyat ismerek, aki így állt hozzá, hogy óóó meg majd az magától, hiszen ez olyan természetes és ösztönös, aztán hopp, nem ment.

Ha szeretnék szoptatni és ez fontos neked, érdemes vele foglalkozni. A helyes mellretétel sem olyan egyszerű, de egy videó tényleg sokat tud benne segíteni.

Én olvastam, videókat néztem, készültem rá, mégis megszenvedtem vele, pedig elméletben minden megvolt. De gyakorlatban baromira nem olyan egyszerű, mint leírva/látva.

2021. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is elméletben minden megvolt, elméletben egy szoptatási tanácsadót is körözök (hívtam magamhoz, de nem tudott újat mondani). De a szoptatás élesben kifogott rajtam! Azóta is fejek mert feladtam...
2021. júl. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akarok olvasni a témában, csak így előre nem. A 4-es is azt írja, hogy elméletben mindent tudott, aztán a gyakorlatban minden máshogy volt. Ha most megnézek egy videót a helyes mellretételről, fog az bármit érni hetek múlva? Feltételezem, egy plüssmacival hiába gyakorolok addig.
2021. júl. 6. 17:40
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Akkor ne csináld. Majd 3 napot küzdesz bent, sírsz, aludni se tudsz, bevézik a mellbimbód, a gyereket tápszerezik és utána megbeszéljük, hogy legalább az alapokat nem ártott volna-e tudni.


Ez voltam én, amikor nagy volt a szám és nulla a gyakorlatom. Én se olvastam semmit. Aztán megszopatott az élet és azóta előre készülök. Minden gyerekkel kapcsolatos dologgal. Mert tanultam a hibámból. Te tanulj az enyémből, hogy neked ne legyen olyan szar és olvasd el legalább az elejét! És igen, többre mész, ha láttál 10 videót, mintha egyet sem, és többre mész, ha tudod, mi az a mellgyulladás, mi az a bimbóvédő, stb. mintha sose hallottál volna róla. Tanulni HASZNOS.

2021. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Az elsővel úgy mentem a kórházba mint te. Nagyon nem ment a szoptatás és utána is hetekig brutális volt.


A másodikkal úgy mentem, hogy elolvastam addigra mindent, és igen, gyakoroltam, hogy tudom megfogni a mellbimbóm rendesen, néztem nem egy, de kb. 100 videót a témában, testhelyzetek, technikák, mindent. Hogy ezúttal menjen. A csecsemősökkel annyit érintkeztem, hogy elzavartam őket, ha a gyerekem és az én közelembe merészkedtek (ezt is megtanultam, hogyan kell csinálni, védeni magunkat, mert sjanos kell). Érdekes, a második babámat 1 éves koráig szoptattam és senkinek se engedtem beleszólni.

2021. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok. Én azért írtam, hogy még elmélet mellett sem ment, mert anélkül pláne totál esélytelen.
2021. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Végre olvasok egy olyan védőnőről, aki segít (:O ??), könyveket ad (WTF?), rákérdez, hogyan haladsz vele (nooooway :O) és támogat, hogy felkészülj, erre így állsz hozzá? Ne olvass el semmit, és küldd át hozzám, én értékelem!
2021. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!