Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma lehet, ha nem olvasok...

Probléma lehet, ha nem olvasok el mindenféle könyveket a szoptatásról?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Cikkeket, fórumokat, ilyen-olyan oldalakat olvasgatok a terhesség kezdete óta, de mindig csak azt, ami éppen érdekelt. A szoptatás nincs köztük. A védőnő folyton traktál és mindenféle 60-80 oldalas könyveket küld át és kérdezgeti, olvasom-e őket. Nem. Őszintén megmondom, hülyeségnek tartom, úgy gondolom, majd ha megszültem, a kórházban megmutatják, hogy kell szoptatni, ez nem egy olyan dolog, amit elméletben meg lehet tanulni. Ha szükséges, hívok otthonra akár szoptatási tanácsadót is.

Vagy rosszul gondolom, mindenképp fontos elolvasni a könyveket előre?


2021. júl. 6. 17:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek előtt mindenki azt hiszi hogy szoptatni egyszerű. Nem, nagyon nem az. Gyakorolni kell, és kezelni az időközben felmerülő problémákat. Az első egy hónap erről szól, utána már beáll rendesen minden, és egyre jobb lesz. Ehhez viszont az kell, hogy mindent megtegyél az első órákban, napokban. Ha nem akarod a védőnő anyagait olvasni, az LLL oldalán olvasgass, nekem sokat segített. Ne vedd félvállról, az első napokban mikor a legtöbbet tudsz tenni, azt sem fogod tudni merre vagy arccal, olyan kimerült leszel, anyai ösztönök sem nagyon lesznek jelen, csak igyekszel majd túlélni. Olvass, még most van rá időd.
2021. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!