Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma lehet, ha nem olvasok...

Probléma lehet, ha nem olvasok el mindenféle könyveket a szoptatásról?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Cikkeket, fórumokat, ilyen-olyan oldalakat olvasgatok a terhesség kezdete óta, de mindig csak azt, ami éppen érdekelt. A szoptatás nincs köztük. A védőnő folyton traktál és mindenféle 60-80 oldalas könyveket küld át és kérdezgeti, olvasom-e őket. Nem. Őszintén megmondom, hülyeségnek tartom, úgy gondolom, majd ha megszültem, a kórházban megmutatják, hogy kell szoptatni, ez nem egy olyan dolog, amit elméletben meg lehet tanulni. Ha szükséges, hívok otthonra akár szoptatási tanácsadót is.

Vagy rosszul gondolom, mindenképp fontos elolvasni a könyveket előre?


2021. júl. 6. 17:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Azért legalább 1 könyvet érdemes elolvasni. A szoptatás technikája egy dolog. De nagyon sok helyzet lesz, amikor el fogsz bizonytalanodni, hogy vajon eleget eszik-e a baba, elég-e a tejed, elég tápláló-e a tejed. Sok mélypont lesz, amikor úgy fogod érezni, hogy francba az egész szoptatással, Te bizony tápszert adsz. Ezeken a pontokon jó, ha van olyan elméleti tudás, amire vissza tudsz emlékezni és megerôsít abban, hogy igenis jó úton jársz, és csak rövid ideig tűnik járhatatlannak.
2021. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Beleolvastam az egyik könyvbe, volt benne pár érdekes/hasznosnak tűnő rész, bár például a hozzátáplálásról szóló 6 oldalas részt teljesen indokolatlannak találtam, míg a "hogyan tegyük mellre" 8 sor volt és 2 ábra. Azt hittem, inkább utóbbiról lesz benne szó. Keresek majd videókat, azok tényleg hasznosak lehetnek, köszönöm az ötletet.
2021. júl. 6. 18:41
 13/21 anonim ***** válasza:

Azt, hogy tudom szoptatni a babám, neki köszönhetem. [link]

Szerintem érdemes meghallgatni, nagyon jó dolgokat mond.

2021. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
Pont ugyanígy vagyok, de a válaszok alapján nekem most az jött le, hogy az se számít, ha mindent elolvasol, semmivel nem leszel beljebb. :D Én néztem pár videót, úgy vagyok vele, vagy összejön, vagy nem. Lesz nálam tápszer. Ha nem sikerül szoptatni, akkor kap azt. Gondolom ettől is leköpködnek majd, de nekem egyszerűen nincs kedvem még ezen is aggódni. Másrészt valahol tényleg nevetségesnek érzem, hogy külön tanfolyamok nyílnak egy olyan dologra vonatkozóan, amit 100 évvel ezelőtt előd-anyáink csak úgy csináltak mindenféle magyarázat nélkül. Mintha az ember elfelejtene embernek lenni.
2021. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14es tévedsz. Olvass utána, még a tápszer előtti korokban mit adtak anyatej pótlóként a babáknak ha nem volt tej vagy nem tudtak szoptatni. Há nem sokan élték túl. Ezt követően pedig generációk éltek együtt, gyakorlatilag ebben nőtt fel egy lány. Sokkal másabb volt.
2021. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Jah, azt írtam, hogy még így is megszenvedtem vele. Nem azt, hogy nem ment. Csakis az előre utánajárás miatt tudtam elkerülni a kisebesedést, a vérző, sebes mellbimbót, és emiatt tudtam hosszan szoptatni a babámat.

Kaptál jó tanácsot vagy megfogadod vagy nem. Tanulhatsz a saját hibádból meg tanulhatsz máséból is.

2021. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14-es: igen, majd felnő poron. Anyai szeretet. Nem köpködlek, lenézlek. Még meg sem született, de már most nem teszel meg azért mindent, hogy neki a legjobb legyen. És most még rózsaszín ködben vagy, mi lesz, ha elfáradsz?
2021. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenhol mutatják meg a kórházban, de erre ösztönösen ráérez az anya és a baba is. Inkább töltsd pároddal boldogan ezt az időt, nem kell olvasni olyan problémákról amik lehet nem is lesznek. Másfél éves a fiam, sosem volt pótlás, eros duci bana, eszik mindent. Sose olvastam semmi ilyet.. Csak szerettem és figyeltem az igenyeit. Anyai ösztön.. Akinek ez nincs.. Az hiába kinlodik tanacsadokkal meg konyvekkel.
2021. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
18: Anya ösztön? :DDDDDDDDDD Mi? A nemtörődömség, meg a leszahogylesz leszrom? Jah, ösztönös idiotizmus.
2021. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lehetne anyai ösztönöd befelé forduló mellbimbóval mint nekem van, megnézném hogy jönne az az ösztön... :D :D
2021. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!