Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Időszakos böjt szoptatás...

Időszakos böjt szoptatás alatt, tudtátok tartani?

Figyelt kérdés

A reggeli nekem általában egy nagy kávéval indul, nem reggelizem. Ebédet eszem csak, uzsonnát és vacsorát, illetve a terhesség alatt rágcsáltam esténként zöldségeket. Tudom hogy a szoptatás alatt a test energia igénye megnő. Aki hasonlóan étkezett a szoptatás alatt, az tudta tartani? Nem lettetek éhesebbek a szoptatós időszak alatt?


Szívesen olvasnék olyanoktól is tapasztalatokat, akik a szoptatás alatt más étkezési formát követtek, mint előtte.



2021. júl. 21. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más lett, mint előtte.

Eleinte örültem ha eljutok addig, hogy pár falatot egyek..

Aztán össze vissza nasiztam..

Végül beálltam egy egészségesre.. napi 5-6 “étkezésre” ( van amikor csak egy turmixot iszom, vagy elrágcsálok egy kis uborkàt..)


Előtte a reggeli nekem is kávé volt..

De egyèbként is terhesség előtt 5-6 kávè is lement.


Nem lettem amúgy éhesebb..


Most pedig tulajdonképpen több mint 3 éve folyamatosan szoptatok( nem egy gyereket) talán nem is tudom milyen nélküle

2021. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan ettem kb mint te

Szoptatás alatt minimum 5×eszek egy nap. Étkezések között pedig zöldséget/gyümölcsöt/zabkását/krémtúrót eszek

2021. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én bevallom egyáltalán nem volt igaz rám, hogy a szoptatás alatt nagyobb az energiaigényem. Én 160g CH dietaztam szülés után is (előtte is már egy ideje) és most is.

Nekem inkább a folyadekigenyem nőtt meg, de az sokkal. Most 2 éves a lányom, meg szoptatok, szóval egész biztosan nem kell többet enni.

2021. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem valtozott semmi. Megvartam vele amugy a 1,5 eves kort, hogyha a tejmennyisegre vagy barmire ranyomna a belyeget, az se legyen gaz, de ugyanugy termelodik, es mivel a 8 oras idoablakban annyit eszek, amennyi jol esik, nem erzem ssmmi hatranyat. Cukrosat, liszteset mar mondjuk elotte sem ettem. A delelottot sztevias-c vitaminporos teaval huzom ki.
2021. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, ram nagyon igaz, hogy szoptatas alatt tobbet eszem, de nekem eleg erre a rendelkezesre allo idokeret, teljesen megszoktam. Egy hetig volt nehez, de nem az IF elkezdesekor, hanemen meg elotte elhagytam 1-2 hettel a sok cukros dolgot (gyumolcsok nagy reszet is), es amiben edeset eszek, abban meg atalltam szteviara.
2021. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, es meg annyit, hogy kozben a gyerek bolcsis 2-ig, es egy fejest be kell iktatnom, mert feszul es folyik, 40 miliket szoktam olyankor fejni.
2021. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tudnád... 1.5x annyit ettem a 2 év szoptatás alatt, mint a férjem. Minden nap kalács, csoki. Gyümölcs rengeteg, zöldségek..

Állandó erős éhségérzetem volt.


Mégis csak fogytam végig, összesen 13 kg-t.

2021. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Uhh a folyadékigény



Előtte küzdöttem fél literrel is sokszor😖


Terhesség alatt és utána. A 3-4 liter csak úgy eltünt, most 2,5-3 liter megy mèg mindig.



Viszont a 160 ch diétát nem értem.


Nekem nagyon max akkor 180, amikor baromira nem figyelek , fagyi.. hambi ilyesmi is megy


Amúgy 140 ( se)


Viszont én “rossz” ch-kat is viszek be.


Szóval ez a 160ch nekem baromira soknak tűnik.

2021. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Júliusi a kérdés ugyan, a 4-es válaszoló vagyok, utána volt még pár hónap tapasztalatom, mert október közepéig szoptattam, mindenfajta gond nelkul, sot. Mikor az elvalasztas mellett dontottem, eleinte 4-600 miliket fejtemnapokig (osszesen/nap), es osszesen 3,5 hetig fejtem. Azota hormonalisanis ugy tunik, hogy rendberakott az IF, sokkal normalisabb a ciklusom, mint regebben.
2022. jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!