Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Kismamák, xStefix!...

Kedves Kismamák, xStefix! Harmadik babámat várom. Az első kettővel megszenvedtem a szoptatással, csak 6-9 hónapig kaptak anyatejet. Van-e itt valaki, aki lelki támaszt tud nyújtani nekem a nehéz időszakokban? Azt hiszem, főleg ez hiányzott. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem igazán értem. 6-9 hónapig szoptattad a babáidat. Ez dicsekvés akar lenni? A 6-9 hónap nagyon jó! De miért írod, hogy csak?

És miért vagy lelki válságban?

2011. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az elsőt 6, a másodikat 9 hónapig szoptattam, de egyiket sem kizárólag. A kisebbik előbb kapott tápszert, mint anyatejet. Minden tipikus probléma, nehézség ismerős már: a véres mellbimbókon át a kínzó fájdalmon keresztül a cumizavarig és az ennek köszönhető 'csak alvó gyereket tudsz szoptatni, mert ha ébren van, nem kell neki'-helyzetig itt már minden volt. Nem beszélve a folyamatos fejésekről. És a kudarc megéléséről. Valóban kudarcnak éltem meg, eszembe se jutott, hogy álszent módon kérkedjek. Hiszen nincs is mivel. Egyszerűen csak meg szeretném tapasztalni, hogy kellő hittel és bizalommal tényleg lehetséges.
2011. jún. 15. 10:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Ne adj cumisüveget a babádnak!A másik két gyerkőcöd miért kapott cumisüveget?Vagy miért kapott az egyikük előbb tápit?

Nehezen indul be a tejed?Hány nap volt a szülés után mire belövellt?

Veled lehetettek a szülőszobán már a nagyobb gyerm ekeid is?Már úgy értem rögtön mellere tudtad tenni őket?Volt lehetőséged?Ez is nagyon fontos!És az is hogy a kórházban minnél többet legyen a melleden és akkor könnyebben beindul a tej!Én pl együtt alukáltam vele a kórházi ágyban, és szinte folyamatosan a mellemen volt!

És a legfontosabb, hogy hidd el, hogy annyi tejed termelődik amennyia a babádnak kell!Ezt mondogasd is!ÉS próbálj ráhangolódni a babádra, bár tudom ez két nagyobbal nem egyszerű,sőt! :)


Nem tudomlesz e segítséged az elején, de pl nekem a lányom az első 2 hetet végig szopizta!Szó szerint!5-6 hetes korára állt be a kereslet kínálat nagyjából, és 12 hetesen már napi 5* szopizott,és éjjel aludt!Bár azthozzáteszem, hogy nekem minden szopi előtt fejnem kellett, így ő csak a laktatóbb tejcsit kapta a jó zsírosat!Szerintem ezért tudott ilyen sokat aludni! :)


De én a tejszaporításra is ezt használtam, hogy előtte többet fejtem, és ő szívja így erősebben tovább a mellem, mert egy mellszívó sem ér fel egy babával! :) Ők a legügyesebbek!Így többször kért cicit, de mindig előfejtem!2 nap alatt beállt mindig a rendszer! :)


Próbálj meg így szaporítani, és akkor hátha nem kell pótlás, és akkor nem lesz cumizavaros! :)


De ha van kérdésed nyugodtan írj!És szopitanácsadótól "tanultam" szoptatni!Ami már másfél éve sikerül!De nekünk is retgeteg próblémánk volt a kezdetekben!


Milen idős babás vagy, és mekkorák a nagyobb gyerekeid?

2011. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!


Az első gyerkőc 12 éves, császármetszéssel jött a világra, vele úgy a 3. napon lett tejem. A kórházban még jó sok, ahol mindig mellettem volt, de otthon már nem elég. Rengeteget akart kevésszer. Egy hónapig hallgattam, mennyire sírt, aztán tápszer lett a vége. Az anyatej mellett, persze, amíg volt egyáltalán. / hónapig húztuk így, aztán vegyes étrend lett, de már csak a tápszer maradt a főzelék mellett. A kicsit természetes úton szültem, ő most múlt 3 éves, vele a 3. napon úgy jöttünk haza a kórházból, hogy 0 grammot mértek minden etetésnél. Bár az is igaz, hogy a kórtermek felújítása miatt másfél napig nem lehettem mellette, csak úgy 4-5 óránként kaptam meg rövid időre. Ja, és neki csak a jobb cici kellett. Ő is rengeteget evett. A 3. napon már jobbnak láttam valamivel megetetni, így kértem és kaptam neki tápszert. Kb. 2,5 hónapos korára már csak álmában tudtam megszoptatni, mert utána már csak a cumisüveget akarta. Minden etetésnél figyeltem: mielőtt felébredt volna, kikaptam a kiságyból, gyorsan cicire tettem, persze az idő előrehaladtával egyre többször utasított így is el. Ilyenkor sírva megetettem üvegből, majd lefejtem azt a stabilan 50 ml-t, amit fejni tudtam. 9 hónaposan már a hajnali szopira sem volt kapható, kicselezni ezzel a módszerrel sem tudta. A csak fejésre 2 héten belül elapadt a tejem. 2 ill. 6 hetes korukra mindketten véresre szívták a mellemet, tömény vér volt, amit buktak. Nem tudom elmondani, mennyire fájt. Szóval így vágok bele a harmadikba, fájni most is fog, azt tudom, mert fehér és nagyon vékony bőröm van, csak sikerüljön!!! Köszönöm az érzékenységedet a problémámra. Szép napot!

2011. jún. 15. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok! :)


Nem tudom használtál e valamit a mellbimbód gyógyulására?Bár gondolom igen!


Erre nekem a szopitanácsadó azt javasolta, hogy soha nem mossam le!!!!!!Mindig a baba nyála maradjon rajta, ha pedig bibis, vagy érzékeny, akkor inkább nyomjak rá egy kis tejet!És hagyjam rászáradni!És a legjobb ötlete az volt, hogy vágjak ki egy pólót mellbimbórészen, és amennyit csak tudom hordjam ezt, hogy szellőzzön! :) Vicces volt de hasznos! :)Éjjel is így aludtam!

Valamint az aloe first spray a nagyon durva esetekre!Azt sem kell lemosni!

Éjjel aludtak a babáid?Mert az éjjeli szopika legjobb tejserkentők!Nekem átaludta az éjjelt 12hetes korától, de 6 hós koráig kelnem kellett fejni éjjel 3 körül!


Nálunk még ami tanács nagyon bevált, hogy 3 órán belül ugyanazt a cicit használjuk!Szóval egy etetés egy cici (nekem is sok volt az egyikben és nagyon kevés a másikban, de így is működött) Megszopizatttam mondjuk reggel 7-kor, és ő kérte fél 9-9-kor akkor visszaadtam neki ugyanazt a cicit!Ha 3 órán belül nem kért cicit, akkor újat kapott!Remélem érthető!Nekem először kinai volt!De ez is bevált! :)


Szóval kérhet a baba óránként is cicit, de mellváltás csak 3 óránként van!Így nem csak az első vízesebb szomjoltó tejcsit kapja hanme ki tudjí szívni a zsírosabb táplálóbb tejcsit is, mikor még nem olyan erős ügyes, hogy egyzserre megoldja! :)


Mikor jön a 3. manó? :)


Remélem megnyugszol, ésminden rendben lesz!Ha valami hasznos eszembe jut, akkor esetleg még írhatok?


Vagy ha gondolod, megadhatom a szopitanácsadónk e-mail címét, és elmondhatod neki is a probllmád, félelmeid, és hátha ő hasznos tanácsokkal lát el, és esetleg közben is kérdezheted!Emailban ingyenes!Ő kismamáknak is tart csoportokat,meg hál isten nekünk szoptató anyáknak és babaáknak is minden hónpban!Nagyon különleges embernek ismertem meg!Fanni a lányom nagyon szereti azóta is,mint aki emlékszik hogy ő segített! :)


Mellesleg Ő lett az év bábája! :)

2011. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen Ismerős!


Nagyon-nagyon köszönöm a kedvességedet! Igen, a Garmastan krémet használtam, de leginkább sajnos az vált be, hogy 2 napig egyáltalán nem szoptattam, csak fejtem,persze tudtam akkor is, hogy ez a tejtermelés szempontjából kontraproduktív. Utána már nem fájt, ahogy begyógyult. Csak hát jó lenne nem kihagyni ennyi időt, sőt semennyit sem szabadna.

És igen, annak is nagyon örülök, ha írsz nekem. Az idő még nagyon távoli, egészen friss még a tesztem. Csak februárra várjuk, de legalább van időm lelkiekben készülni.A szopis tanácsadó is jó lenne, biztosan elakadok párszor. És én is jelentkezem majd. Még egyszer:KÖSZÖNÖM.

2011. jún. 15. 14:37
 7/15 xStefix ***** válasza:

Kedves Kérdező, nagyon örülök, hogy ennyi nehézség után is ilyen eltökélt és bátor vagy és szembe szeretnél nézni a nehézségekkel, a korábbi kuracaiddal. Ez nagyon jó dolog, ezért már most légy büszke magadra!

Amit én tudok neked javasolni: Ugye van már többféle tapasztalatod korábbról, talán jók is és több rossz is. Mielőtt a 3. babád megszületne, szerintem jó lenne, ha alaposan végigvennéd, hogy a két nagyobbnál hol és mi csúszhatott félre. Gondold ezt végig magadban is, olvass erről szakirodalmat és talán az lenne a legjobb, ha személyesen is beszélnél erről valakivel.

Ha találnál valahol egy szoptatós csoportot a közelben, akkor ti anyukák egymás között tudnátok beszélgetni, bíztatni egymást, amikor gondotok van. Láthatnád, hogy másoknak sem egyszerű és tanulhatnál a nálad tapasztaltabbaktól. Én is benne vagyok egy ilyen csoportban és bár én nem vagyok érintett, de nagyon jól látom, hogy milyen sokat jelent ilyenkor a többiek támogatása, bíztatása. Komoly befolyásoló erővel bír!

Egy képzett szoptatási tanácsadó pedig konkrét gyakorlati tanácsokat tudna neked adni, ha épp akut problémád lenne.


Ami talán még fontos lehet a te esetedben, az az, hogy higyj és bízz magadban. A korábbi kudarcok biztosan nem múltak el nyom nélkül és bár az kifejezetten jó jel, hogy újra neki akarsz furni:), azért a régi élmények vélhetően megrendítették az önbizalmad. Szóval az, hogy motivált vagy, mindenképp szükséges, de lehet, hogy ennyi még nem lesz elég. Én nagyon azt látom, hogy ahhoz, hogy valakinek sikerüljön, sziklasziládran hinnie is kell magában, hogy képes megcsinálni.

Ez persze elég nehéz dolog, mert ugye az önbizalom és az eredmények egymást építik fel: egyik is kell a másikhoz. Nehéz úgy bízni, ha az elején még nincs (annyi) pozitív élményed. De sikerülhet, ha jól fogsz hozzá - és pl. ebben is sokat tud segíteni egy szopis csoport.

Szorítok neked és majd adj hírt magatokról időnként! :)

2011. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves Stefix! Köszönöm bíztató szavaidat. Megfogadom a tanácsokat és mindenképp jelzem, hol s mint tartok-tartunk a dologban. Azért ha majd valamilyen konkrét kérdés felmerül, lehet, hogy még felteszem ezeket. Pláne, ha már kezemben lesz a baba.
2011. jún. 15. 21:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


2-es 3-as válaszoló vagyok! :)


itt lesz akkor a szopitanácsadó (Tóthné Hasilló Annamária ANI) e-mailje, itt nyugodtan írhatsz neki, biztos küld majd szakirodalmakat, meg tanácsokat! :) hanika68@gmail.com

Hivatkozhatsz rám (Vanda) nyugodtan! :)

Mi is szopicsoprtba járunk aztis Ő tarja!Tényleg nagyon jó, bármit megbeszélhetünk és segíthetünk egymásnak!


Drukkolok, és néha tényleg jelentkezz :)

Jó egészséget!

2011. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az első gyermekem szoptatása nekem is egy sötét folt az anyaságomban.

két hetesen nekiállt szopiszrtájkolni. Pedig rengeteg tejem volt. Fejtem, pohárból adtam, hogy ne legyen cumizavaros. Majdnem hat hónapig. Csak éjszaka fogadta el a cicit, azt is szinte feltétellel, hogy utánna mellettünk aludt. Egyik éjjel nem fogadta el. Utánna se. Feladtam. Kezdődött a hozzátápi, és az addig kissé nyeszlett lányom kikerekedett. Imádott enni, a tejen kívül bármit.

Nagy nehezen elfogadta üvegből a tápszer tejcsi keveréket, de szinte egész nap főzit és gyümölcsöt kapott.

Tudni kell, hogy két évig próbálkoztunk a gyerekkel, végül lombikkal sikerült.

A férjemnek kijelentettem, kissé ingerülten is, hogy neki lehet még gyereke, nekem már nem lesz több.

Nem akartam újra végig csinálni: negatív teszt, két sikertelen lombik, szörnyű vajúdás (császár lett), szopiszrájk, fejés...

Három éves volt a lányom mikor furcsa érzés hasított belém. Terhes lettem spontán. Barnázgattam csak, nem is gyanakodtam, régen is volt ilyen.

Négy hónapos terhes voltam. Örültem is és rettegtem! Nem tudom megmondani, melyik érzés volt az erősebb.

Programozott császár volt. Öt órásan láttam először a fiamat. Mondták, hogy megpróbálhatom szoptatni.

Odaadtam neki a mellem, gondolván, hogy legalább az előtejet kapja meg, ha a szopi nem megy, tápszer és kész!

A fiam gyakorlatilag rákampolt a mellemre, el se engedte. Egy napra rá belövelt a tejem.

Imádott szopizni, teljesen cicifüggő lett (apja vére XD). Nem fejtem, igény szerint szoptattam nyolc hónapig, mikor elment a tejem. Ő nagyon megsiratta.

Most öt és két évesek.

Azóta sem értem, miért nem tettszett a lányomnak a szopi, de már túltettem magam rajta.

Ja és a kis hölgy szakácsnak készül, és nagyon jó az ízérzéke.

2011. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!