Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki ennyire komolyan...

Mindenki ennyire komolyan veszi a táplálkozást szoptatás alatt, mint ahogyan a védőnőm mondja?

Figyelt kérdés

10 napos a babám, egy hete vagyunk itthon. A kórházban már kaptam ebédre a töltött paprikától kezdve a csirkepaprikásig mindent, pástètomot, virslit, sajtot, tejfölt. Babának semmi baja nem volt tőle, pedig szopizott rendesen már akkor is, tejem is belövellt 24 órán belül. Kaptam egy dietetikus által összeállított tájékoztatót, hogy mit tanácsos enni a szoptató anyának, ebben fel van sorolva minden zöldség és gyümölcs, húsfèlèk. Ehhez képest amikor a védőnővel beszéltem valamelyik nap, ő azt mondta nem ehetek semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt nyersen, mindig főzzem meg. Csak fehér húsokat és halat egyek, azt is párolva nagyon max grillezve. Tejterméket esetleg délelőtt, utána már nem szabad. Inni csak vizet ihatok, néha napján egy kis hideg kamilla teát, semmi gyümölcslè.

Van, aki ezt ennyire komolyan betartja? A terhességem alatt napi szinten többször ettem gyümölcsöt és zöldséget, nagyon hiányzik. Az rendben van, hogy allergèneket nem eszek, de hogy ennyire korlátolt legyen egy szoptató anya menüje, egyszerűen nem hiszem.


2021. júl. 24. 09:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm meg azt mondta, hogy egyek mindent egész nyugodtan, ha valaminél látom hogy a gyereknek nem jó (pl hasfájás, kiütés jelentkezik) akkor azt kerüljem, de amúgy mehet minden ami jól esik.
2021. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Netto baromság.


Én full ugyan úgy ettem szó szerint mindent.

Vagyos a krumpli kivételével. Ha krumplit ettem, fájt a fiam hasa.


Figyelgesd a gyereket, kitapasztaljátok, hogy milyen étel ami nektek esetleg bajt okoz. Azon kívül bármit ehetsz...

2021. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Istenem, a védőnőkkel több a baj, mint amennyi a hasznuk. Kb.plusz egy ember, aki macerálja az anyukát.

Bólogass a védőnőnek, persze, igen, mindent úgy csinálsz, ahogy mondta. Aztán csináld úgy, ahogy neked/nektek jó.

2021. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megerősítettètek bennem, hogy jó az ahogy én elképzeltem :)

Őszintén, itthon az első ebédem rántott csirkemell volt, rántott sajt és saláta. Ameddig a védőnő nem jött, napi szinten ettem az őszibarackot és a paradicsomot is. Ezt azért nem mondtam el neki :) de akkor továbbra is így csinálom, figyelem a babát hogy valamire érzèkenyebb-e.

2021. júl. 24. 10:10
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem komplett az àrtónőd. Az alkoholt kell kerülni, a szoptatàs elejèn, enni mindent lehet. Ha a babàd èrzekeny valamire, az fel fog tűnni. A nyers zöldsèg ès gyümölcs kifejezetten egèszsèges.
2021. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es mondja. Annyit mondott még az én védőnőm, hogyha allergizáló dolgot eszek (pl. magok, szója), akkor 1-2 napig más allergizáló dolgot ne egyek, hogyha valami kicsapja a baba bőrét, tudjam, hogy attól van. A diótól tiszta pöttyös lett a babám, 2 hónap múlva újra megpróbáltam, akkor már semmi nem volt. Meg a sima káposztát nem bírja, 3x ettem, 3x volt rossz éjjelünk. Ezt kerülöm így egyedül.
2021. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyél mindent nyugodtan, ami jól esik :)
2021. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Baba függő.

Első babám nagyon hasfajos volt így nagyon sok mindent ki kellett iktatnom az etrendembol.

Tejet sem ihattam kb 3 hónapig mert 2 hetesen ekcéma jött ki rajta.

De érdekes, hozzatápláláskor semmit nem kellett mellőzni, mindent tud enni . :)


Második babammal kb chilis babot is ehetek, ő nem érzékeny egyelőre a cseresznyen kívül semmire. (Cseresznye nagyon felfújta szegényt, így azt elhagytam).


Majd látod mi az amit esetleg el kell hagynod. Lehet semmit :)

2021. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak figyeld mire érzékeny. Én nem ittam kávét, nem ehettem fűszeres ételeket, sült kolbászt, ezektől fájt a hasa. A paradicsomból meg tejkövet kaptam mindig, azt kiiktattam, pedig imádom.

Később pöttyös lett a tejterméktől, így azt sem ehettem. 10 hónapos korára minden érzékenységet kinőtt szerencsére.

2021. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Úristen.... Tudod, min éltem kaja mellett? Nektarinon meg birsalmán! Naponta 3-4 nektarin (nagy fajta), ősszel meg 1-2 birsalma nyersen. Imádom.


Emellett rengeteg nyers zöldséget is ettem, kifejezetten a vitamin miatt (bár szedtem is).

2021. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!