Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az én táplálkozásom mennyire...

Az én táplálkozásom mennyire befolyásolja a tejem olyan értelemben, hogy a baba milyen ütemben hízik?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Semennyire.
2018. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Semennyire. Az első 2-3 hónapban olyan kívánós voltam, mint terhesen sem, napi 1 tábla csoki simán lement, a lányom meg mindig a minimumot hízta, vagy akár azt sem. 😄 Most is picike, alacsony is, de már mindent eszik.
2018. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem értek egyet az első két válaszolóval.

Ez nálam a diéta miatt merült fel. Elkezdtem "egészségesebben" enni, kevesebb cukor, szénhidrát stb, több zöldség, gyümölcs. Kevesebb is lett egyből a tejem, és nem volt olyan zsíros, laktató sem. Rákérdeztem erre a védőnőnél is, ő is azt mondta, h természetesen ez a megszokott, persze lehetnek kivételek mindig. De nagy általánosságban, kalóriadúsabb étrend esetén a tej is zsírosabb, gazdagabb, jobban hízik tőle a baba.

2018. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Pont emiatt kérdeztem.

Eddig elég szépen hízott. Most elkezdtem diétázni, kevesebbet eszem (1500 kcal körül), és a héten 100 g-ot sem hízott :(

2018. okt. 13. 13:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, 2 hónapos amúgy.
2018. okt. 13. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha mennyiségre elég, akkor semennyire.
2018. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

A bevitt folyadékmennyiség inkább lehet rá hatással.

Nem lehet hogy elkezdtél "csak vizet" inni és abból most kevesebb fogy?


Amúgy a táplálék nem befolyásolja, csak ha kifejezetten éheznél.


A babád mindent "elszipkáz", amire szüksége van.

Az anyánál léphet fel hiánybetegség, ha nem viszi be a szükséges tápanyagot. (Főleg vitaminokra, nyomelemekre gondolok)

2018. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

3-mas vagyok, látom szépen le lettem pontozva.

Nálam ez egyéltelműen összefüggött, amint hagytam a fenébe a diétát, megint elkezdett jobban fejlődni. Egy pár hónapos baba ezt még megérzi, de ha belegondoltak szintiszta logika az egész. Ahogy nő a baba, esetleg hozzátáplálsz úgy ennek egyre kevesebb a jelentőssége, mert az anyatej kalóra tartalmát később a babakaja, a tejpép, a rendes étel veszi át.

2018. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Mióta elfogytak a "tartalékaim", vagyis a terhesség alatt felszedett kilók, ill. nem is eszem rendszeresen, meg nem is igazán minőségi amit eszek, éppen csak annyit, hogy ne haljak éhen, azóta a tejem is vizes, híg, nem tápláló a babámnak (fejek és onnan tudom). Ő is keveset hízott, így tápszeres pótlás kell, vagy nekem kellene egészségesen étkeznem, csak sajnos az nem fog menni.
2018. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerinted miből termeli a tested a tejet? Segítek: a bevitt kalóriáktól. Ha nincs kalória,tej sincs...

Lehet képeket nézegetni a neten háborús övezetbeli babákról. Éhenhalnak,mert nincs mit enni az anyjuknak,és nincs a tejüknek kalóriaértéke.

2018. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!