Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugy erzem, kezd apadni a...

Ugy erzem, kezd apadni a tejem, hogyan értessem meg ezt a 14 hónapos gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy mar szinte egész nap puhak, nem telitodnek, mar tejleado reflexet sem érzek, nem hallom, hogy nyelné, különösen az egyik mellemben, csak cumizik rajta. Láthatóan őt ez nem zavarja, annyira nem hiányozhat neki, mert a tejitalt is csak nagyon ritkán fogadja el. Ejjel nagyon sokszor kel, es csak cumizik szinte. Ha elapad a tej, az éjjeli szopizasrol hogyan szoktassam le? Vagy ha ő érzi, hogy kevés, kérni fogja a tejitalt? Vagy legalabb meg fogja inni ha kinalom?
2021. júl. 27. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Annyi tej termelődik, amennyire szüksège van. Attòl, hogy nem erzed a tejleadò reflexet, mèg lehet tejed. De az is lehet, hogy csak cumizasra van szüksege a gyerekednek
2021. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ezért kell azelőtt leszoktatni, mielőtt öntudatra ébred 1 éves kora előtt, mostmár várhatod, hogy mikor hagyja abba a cumizást magától, majd soha napján kiskedden nagy szenvedések árán. Majd 3 évesen kéri a tejitalt maximum, de egy 14 hónapostól mit vársz? :D
2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy sem kéne már ennyi idősen éjjel ennie..
2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

3-as már miért nem kéne??? Másfél-kétéves korig teljesen normális, ha éjszaka éhes és ezért megébred. Annyira bírom az ilyen megmondó embereket, akik ideböfögnek valamit, csak épp nem a kérdésre válaszolnak...


Kérdező, cumija van a kicsinek? Lehet, hogy arra át lehetne szoktatni, ha tényleg csak cumizásra használja már a melled. Tudom, nem a legjobb megoldás, de talán jobb mint a jelenlegi helyzeted. Tejitalból a vaníliásat is próbáltad? Vagy a natúr ízűhöz keverhetsz babakakaót is akár.

2021. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tanácstalan_lány ***** válasza:
66%

Szerintem próbáld a fokozatosság elvét követni. Vagyis néhány naponta csökkenteni a szopizasi alkalmakat. Én az 1 éves babámat így szoktattam le (még februárban), nem azért,mert idősnek gondolom a szopizashoz,hanem mert jön a kisteso és néhány előzmény miatt nem szabadott tovább szoptassak.

Egyébként pedig,ha nem zavar,hogy mellen lóg,hagyhatod is. Sinam szoptattam volna akár 2 eves korig én is, egészséges és semmilyen más szempontból sem ártalmas. :)

2021. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tanácstalan_lány ***** válasza:
78%

Ja, esnalam is felkel éjszaka, (igen,még mindig), most nem cicitkap,hanem vizet. Hamar atszokott. Próbáltam tejet és teát is, de neki inkább víz kell,az is pohárból.

A lényeg,hogy valamit kapjon a mell helyett. :)

2021. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!