Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy óra hosszáig is szopik a...

Egy óra hosszáig is szopik a babám, ez normális? 1 hónapos. Nincs elég tejem? Vagy túl lassan jön? Sokszor megáll, pihen.

Figyelt kérdés
1-3 nyelés után leáll, úgy kell noszogtatni. Mit csináljak?
2010. aug. 28. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális, és semmit nem kell tenned, csak amit eddig is: noszogasd. Ha nagy a baba, akkor természetes, hogy lusta (az enyém 4,5 kg-mal született és képes volt 1-1,5 órát nyammogni, és csak 4,5-5 óránként evett újszölöttként is)

Ha jól fejlődik, akkor biztos elég a tejed is.

2010. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hááát... Nekünk azt mondta anno a védőnő is és a klinikán is, hogy a szoptatás max.20-30 perc legyen, mert ha több 20 percnél, akkor úgyis csak alszik a baba a cicin. Lehet h. pár napig sűrűbben kér majd enni, de Neked is jobb lesz, ha hamarabb megszokja, hogy ennyi ideje van. Hidd el, nagyon ügyesek a bébik, és pár nap alatt rájönnek, h. erősebben kell szívni és lesz is elég tej emiatt. Ha egyébként bealszik, akkor a vállövet kell picit "megszorítani", arra megébred, nem sír, mert nem fáj neki, és folytatja az evést. Nálunk is ez vált be.
2010. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem öt hetes a babám, van amikor negyed óra evés elég, de van, amikor 2 órán keresztül nyammog. A szopi legelején a legtöbb tejet megeszi, utána már csak lassan eszeget. Nem az a lényeg, hogy mennyi ideig eszik, hanem, hogy jól gyarapodjon, az alapján tudhatod, hogy van-e elég tejed. Az egy órás szopira inkább a baba lelkémek van szüksége, mint a pocakjának :-)
2010. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális, nyugi!Nálunk is ugyanez volt. Nem győztem ébresztgetni, de ez mára már lecsökkent 20 percre (4 hónapos a picur). Nálatok is lefog, egyre ügyesebben fog szopzni, ahogy nő.
2010. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha kifejem a tejet, egy óra hossza, mire összegyűlik 90ml, vagy még annyi se, és annyit símán benyel, és volt, hogy 120ml-t evett, mert a kifejt 90 nem volt elég, ki kellett olvasztani a fagyiból, amit az elején el tudtam rakni, és még 30-at benyelt abból, aztán ma még volt, hogy 70 sikerült fejéssel, és azt is ki kellett egészíteni 110-re. A cumisüvegből meg benyelte 5 perc alatt a kis drága. Most akkor én már nem tudom, hogy mit csináljak, már teljesen kétségbe vagyok esve. Nem tudom, hogy lenne a jó.
2010. aug. 29. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!