Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire lehet egyenetlen a...

Mennyire lehet egyenetlen a súlygyarapodás igény szerint szoptatott babánál? Mi normális még? Nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés
4,5 hós a kislányom. 2400 g-mal született, három hósan duplázta meg a súlyát. Megdöbbenve láttam, hogy ezen a héten kerek 0 dkg-mot hízott! Előző héten 19-et, előtte 4-et, előtte 17-et. Valami baj lehet? Miért nem hízik?
2011. okt. 23. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindig a súlyra megy a gyarapodás. Valamikor a hossznövés miatt van így. Ne aggódj, ha 3 hónaposan már duplázott, akkor semmi baj. Ha több hétig nincs gyarapodás v csak nagyon minimális, akkor kell elgondolkodni a hozzátápláláson.
2011. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 coffeez ***** válasza:
100%
Dobd ki a mérleget a p..csába! Nekem is ezt tanácsolták az elején. Persze én is méregettem, de 3 hónapos korában visszaadtam, ne paráztassam magam. Jókedvű? Nyugodt? Kiegyensúlyozott? Akkor minden oké :)
2011. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos gyereket már ne méregess minden héten, tök fölösleges. Ha gondolod havonta mérd meg, akkor megnyugszol, hogy valamicskét biztso hízik, dehát könyörgöm, megduplázta a súlyát, hova akarod hízlalni?:)
2011. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagy babát, főleg aki már 3 hósan megduplázta a súlyát felesleges hetente mérni. van h híznak és van hogy hosszra történik változás. Az is lehet h már többet mozog a babád és azért nem hízik sokat. A mérleget felejtsd el, a havi 1 mérés bőven élég , inkább élvezd a babáddal töltött időt és szoptasd továbbra is igény szerint. védőnő
2011. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne heteket nézz, hanem hónapokat. Egy hét alatt nagyon sokat csalhat, hogy egyszer kaki pisi előtt, másszor utána méred. Lehet, hogy ebből adódott az eltérés. (ha tényleg 0, az nem jó, de mivel egy hét alatt ez nem mérhető, ezért ne aggódj)
2011. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
Akkor megint: enyém egyszer 2 hónapon át nem hízott (duplázás után), mégse kellett a hozzátáplálás. Több dolog is volt, amire elment a bevitt energia, erről ennyit. ;)
2011. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 kilóval születet lányom 6 hónaposan volt 7 kiló. erről ennyit.
2011. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előz

a fiam meg, aki 40 dekával több volt születésekor, mint a lányom már 4 hónaposan több volt mint 7 kiló


akkor most mi van??

2011. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég jól leírja, hogy mikor nem kell aggódni és mi az amit pedig nem szabad elbagatellizálni. De alapvetően azt írja, hogy egy hetet még ne vegyél mértéknek.

2011. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig a havit nézed, akkor ez is 400 gramm :) Tökéletes. Ha egy hónapja lenne 0, csak akkor aggódnék. Meg a kedélyállapota is sokat elárul, ha éhen maradt volna, az látszódna rajta, hidd el
2011. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!