Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan közületek, aki a...

Van olyan közületek, aki a vége felé már utált szoptatni? Vagy akik nem tapasztaltatok ilyet, mit gondoltok a történetem alapján? Sorstársakat, tanácsokat és ítéleteket is szívesen fogadok.

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a lányom (19 hós), reggel, déli alvás előtt és este szopizik még (sosem cicin alszik el), de már nagyon kevés tejem van, mellé nem kevés tápszert is megiszik este és hajnalban. Olykor nap közben is kérné a cicit, de már csak akkor adom neki oda ilyenkor, ha nagyon eped érte, és nem hiszem hogy számottevő tejmennyiséget sikerülne ilyenkor szopiznia.

A kezdetek kezdetén imádtam szoptatni, hat hónapos koráig csak anyatejet kapott, még annak ellenére is, hogy az első 2-3 hónapban kínok kínja volt minden egyes szoptatás, és utána, mikor öt hónapos korában elkezdett valamiért kicsit apadni a tejem, megint kiebesedett, és egészen 10-11 hónapos koráig fájdalmas volt. Talán a szopizások ritkulása miatt múlt el végül akkor. De én mégis szerettem szoptatni, még büszke is voltam rá, hogy nem adom fel.

Hat hónapos korától sajnos tápszert is kellett neki adnom napi egyszer (pedig nagyon nem akartam, de egyszerűen nem volt elég a tejem, akárhányszor, akárhogyan, akármennyit szoptattam), kóstolgatni is akkor kezdtünk el. Egy éves kora után már csak reggel és alvások előtt szopizott, na meg éjjel, mivel az éjszakai szopikról csak egy hónapja álltunk le. A tejem már akkor, 1 éves kora körül se volt sok, a tápszeradagok fokozatosan növekedtek, és már néhány hónapja úgy érzem, alig jön valamicske tej belőle, de ebben bizonytalan vagyok.

A lényeg: egy-két hónapja utálok szoptatni. Szörnyű így ezt leírni. Pedig nem fáj, nem is tartom túl gyakorinak a napi 3 rövidke szopit, nem megterhelő, szóval semmi bajom nem kéne hogy legyen vele, és mégis... Rendszeresen ideges leszek szoptatások alkalmával. A melleim olyan érzékenyek, hogy ha csak hozzér, már szinte rosszul vagyok, legszívesebben dührohamot kapnék. Ha nem tudnám magam tudatosan kontorllálni, még haragudnék is rá, amit teljesen abszurdnak érzek. Pedig nem fáj, egyszerűen csak... rossz érzés. Mintha fizikailag lenne rossz, ám azt sejtem, hogy valójában a fejemben van a probléma. Csak nem tudom mi. Egyszerűen megutáltam a szoptatást és kész. Néha legszívesebben letépném a cicimről és rákiabálnék, hogy hagyd már abba, de persze ezt soha nem tenném meg.

Mindig is úgy terveztem, hogy addig szoptatom, amíg csak akarja, és most sem szeretném csak úgy abbahagyni, nagyon-nagyon sír, ha azt a két perc szopit nem adom meg neki. Pláne mióta beszél, még nehezebb ellenállni neki, ahogy könnyes szemmel mondogatja, hogy "anya, cicit kérek".

Ám ez így nagyon nem jó, mert bár mélyen elfojtom magamban e rossz érzéseket, meggyőződésem, hogy valamiképp érzi, hogy idegesít és így én már nem tudom szívből megadni neki a szoptatások meghittségét.

Amúgy kapcsolatunk és életünk egyéb területein minden rendben van, imádjuk egymást, és minden más helyzetben nagyon türelmes anyukának érzem magam.

Akik sokáig szoptattak, nem éreztek hasonlót a vége felé? Hogy már nagyon elegük van belőle?


2010. aug. 29. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok Neked, hogy ilyen sokáig tudtad szoptatni a pici lányodat!!! Őszintén szólva, egy picit irigyellek is érte :-) Nekem sajnos nem adatott meg ez a lehetőség, mégis át tudom érezni a problémádat. Úgy terveztem annak idején, hogy legalább 1 éves koráig szeretném szoptatni a kisfiamat. Az elején dőlt a tejem, a Babám alig tudta nyelni, sokat is bukott tőle, de nagyon szépen gyarapodott. 2 hónap múlva azonban elkezdett hirtelen apadni a tejem. Teljesen kétségbe voltam esve. Felhívtam a védőnőt, hogy segítsen, ő ellátott jótanácsokkal, elkezdtem szedni homeopátiás bogyókat, a kisfiamat volt, hogy óránként is mellre tettem, ha keveset tudott szopizni, rengeteget fejtem, még éjszaka is felhúztam az órát, hogy 2-3 óránként fejhessek, utána elkezdtem tejserkentő teát is inni, talán egy picit jobb is lett a helyzet. Sajnos egyik éjszaka nagyon begyulladt az egyik mellem, 39,5 fokos lázam lett, gyorsan hűtőfürdő+ Rubophen, hogy mire a babám ébred, lemenjen 38 alá, hogy tudjak szoptatni. Lement 37,7-re, mondanom sem kell, potyogtak a könnyeim szoptatás közben, annyira fájt. Ismét apadt a tejem, és nagyon csomós is lett :-( Egész nap csak maszíroztam, fejtem, szoptattam... Ez még kétszer előfordult később, a homeós bogyókról le kellett állnom, a teát is csak mértékkel ihattam. Teljesen kivette minden erőmet, alig tudtam pihenni, úgy néztem ki, mint egy zombi. 6 hónapos volt a babám, amikor még közbejöttek egészségügyi okok is, és abba kellett hagynom a szoptatást. Engem nagyon megviselt, persze a fiam már elfogadta addigra a tápszert is, evett sokminden mást is, szóval vele rendben volt minden... Most majdnem 9 hónapos, egészséges, szépen fejlődik, és tényleg szörnyű ezt kimondani, de sokkal jobb így nekem. Kipihent vagyok, nem streszelek, és sokkal jobban érzem most magam:-))) Bocsánat, picit hosszú lett. Nagyon nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!
2010. aug. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még messze vagyok a hosszú szoptatástól, de 4 hónapos kislányomat kezdettől fogva szoptatom, bár az elején nagyon megszenvedtünk vele és valljuk be, nagyon utáltam az egészet. A családban senki nem nyüstölt, hogy szoptassak, azt mondták, ha tápszeres lesz, akkor az is jó... mégis sikerült és most már kifejezetten szeretek szoptatni. DE! Tudatosan nem tervezgetek, hogy meddig is legyen szopi, már most úgy gondolom, ez is szép teljesítmény, vannak anyukák, akiknek még ennyi sem adatott meg. Azt viszont tudom, hogy még egy mellgyulladás, tejláz, meg kisebesedett bimbók után nem fogom erőltetni. Mert annak nincs értelme, ha csak szenvedés az egész...

Ezért érthetőnek tartom, hogy Neked most elég lett... lelkiismereti problémát ne csinálj belőle és nincs azzal semmi baj, hogy így érzel. Nagyon szerencsés vagy Te is és a kislányod is, hogy ilyen sokáig szopiztatok. Ezután másképp lesz, ami nem feltétlenül jelent rosszabbat. És lássuk be, előbb-utóbb eljön az elválasztás pillanata is...

2010. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En mar nagyon sokat szoptattam,osszesen 7 evet,3 gyerekkel.

Nalam is voltak hullamvolgyek,amikor elegem lett a szoptatasbol,de valahogy mindig elmult.

Cak annyit kerdeznek az elet mas teruletein rendben vagy e lelkileg,tehat nem vetited ki a masfajta gondot a szopizasra.Nem tudom erted e mire gondolok,nehez megfogalmazni.

Persze a kislanyod megerzi hogy feszult es ingerult vagy szopizas kozben es ez okozhatja majd hogy egyre jobban ragaszkodik majd a cicihez.

Szerintem kicsit gondolkodj el hogy mi okozza a negativ hozzaalast a szopival kapcsolatban.

Nem vagy terhes ugye?Mert irtad hogy erzekeny a melled.

Egyebkent en is gratulalok hogy annyi nehezseg mellett ilyen szepen tudtal szoptatni.


3 gyerekes,pocakos,aki meg mindig szoptat.

2010. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen együtt érzek veled, én is ugyanebben a cipőben járok, bár az én babám még csak 10 hós lesz.

A nagyfiamat is csak 11 hónapos koráig szoptattam, akkor kezdett el járni és valahogy olyan furának éreztem már a szoptatást, olyan nagynak tűnt a kicsi :)

Sokszor eszembe jut, hogy abba kéne már hagyni, ráadásul most 2 hónapja nem is hízik a kicsi, hátha a tápszertől elkezdene hízni, de másrészről ez egy olyan különleges dolog, amit később nem lehet bepótolni. Tehát ha most abbahagyom, akkor örökre vége és ez visszatart. Még.

Pedig olyan jó lenne már elmenni a barátnőimmel piálni egyet :))))


Egy ismerősömnek úgy szokott le a babája a szopizásról, hogy 1-2 napra elment a nagyszülőkhöz. Szerinte semmi gond nem volt vele, simán abbahagyták és kész.

Amúgy a nagyfiam textil pelussal aludt 2,5 éves koráig, rágcsálta a sarkát, vagyis csócsizta :)

A kicsinek van egy szundikendője, mindig azzal alszik el.

Ezek nagyon jó "Anyahelyettesítők" :)))

2010. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek már szoptatni,nagyon sok kellemetlenséget,fájdalmat okozott.Több,mint egy éve szoptatok és úgy terveztem,h másfél évnél tovább nem fogok,de sajnos elrontottam azzal,h cicin alszik el,így ki kell várnom,míg magától leszokik róla,de már annyira érzékenyek a melleim,h sírni tudnék,mikor szoptatni kell és elég sokszor kéri sajnos.Teljesen el vagyok keseredve.
2010. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönömk lányok a válaszokat, ezekszerint nem vagyok egyedül ezzel. Körülöttem akik sokáig szoptatják a gyermeküket, úgy tűnnek, mintha egyáltalán nem okozna problémát nekik, ha mondjuk a még két éves gyermekük szopizik, így kezdtem szégyellni magam, hogy én besokalltam.

Kedves harmadik válaszoló, értem mire utalsz, én is gondoltam rá, hogy az élet egyéb területein jelentkező gondjaim vetülnek ki így, de még nem találtam meg a forrást, pedig sokat meditálok ezen.

A terhességre is gondoltam, s bár tesztet nem csináltam, a mensim rendszeres, ezért elvetettem a gondolatot. Pedig nem bánnám ha lenne kistesó, de most belegondolok, hogy akkor kezdhetném előről a szoptatást... háááát... picit megrettenek. Minden tiszteletem a tied, hogy még pocakosan is szoptatsz.

Sokkal jobban érzem magam a válaszaitokat olvasva, kösz midenkinek!

2010. aug. 29. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én már terhességem alatt is utáltam még csak a gondolatát is. Nem is csináltam. Meg persze nem is tudtam volna a sulim miatt. De nem is bánom. Ez a része nem nekem való.
2010. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!