Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindent megtettem, amit a...

Mindent megtettem, amit a tanácsadók mondtak, és mégis ez lett a vége?

Figyelt kérdés

11 hetes a babám. Nehezen indult nálunk a szoptatás, de bedobtam mindent, hogy egyre jobban menjen, termelődjön a tej: igény szerinti szoptatás, sosem adtam cumisüveget, stb. Az utóbbi hetekben egyre kevesebbet evett, lefejt anyatejet semmilyen szopibarát technikával nem fogadta el (köpte, hatalmas hiszti közben). Három hete stagnál a súlya, vagy minimálisat nő (4-5 dkg). Ma végső elkeseredésemben elővettem a cumisüveget, mert sírt szoptatás után, és gond nélkül kiszívta belőle a lefejt anyatejet.

A mai napig igény szerint szoptatom, 30-40 perceket tölt a cicin, napi 8-9-szer eszik. Nem zavarna, ha keveset eszik, de nem is fejlődik megfelelően. Már az orvos is kivizsgálta, és semmi bajt nem talált.

Itt annyi okos tanács elhangzik, de tudtok-e valamit mondani arra az esetre, amikor a bevált módszerek végül nem segítenek...?


2011. aug. 19. 16:08
 1/10 alaszka ***** válasza:

Szerintem, ha elfogadta a cumisból, akkor add neki így, de csak mindig szoptatás után. Milyen cumisüvegetek van? Nagyon jön belőle? Lehet hogy kicsit lusti a babád, és kényelmesebb neki a cumiból szívni, ha abból jobban jön. Nálunk pont fordítva van, a ciciből jobban jön, mint a cumisüvegből, így vizet se tudok neki abból adni, mert nem bírja kiszívni (Avent 1-es). Én is ellene vagyok mindennek, ami a szoptatást megzavarja, de tény, hogy sokan szoptatnak cumisüveg használata mellett! Ezzel szerintem nem fogod elrontani, ha napi 1-2 alkalommal így is kapja. Én hülyeségnek tartom, hogy fecskendővel, meg kanállal akarják adni, úgy nincs meg a "szopiélménye" a babának. Ha megfelelő a cumisüveg, akkor nem lesz cumizavaros.

Két gyerekes anyuka

2011. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon érdekes, amit írsz, mert én is azt tapasztalom, hogy a szopás élménye az, ami igazán hiányzik neki, ezért nem fogadta el se a kanalat, se a poharat, se a fecskendőt. Az a fura, hogy egy jó darabig elég szépen szopott és fejlődött, csupán néhány hete eszik nagyon keveset, és nem növekszik megfelelően. Avent 1-es cumisüveget kapott. Nagyon félek, hogy elhagyja a cicit miatta, de nem tudom koplaltani, kénysyeríteni... egyszerűen nem! nagyon sokat küzdöttünk a szoptatásért, hát ennyire futotta. Amíg lesz tejem, lesz, aztán jön a tápszer. Szerettem volna min. fél éves koráig szoptatni...
2011. aug. 19. 16:52
 3/10 xStefix ***** válasza:

Na azért ne rohanj ennyire előre! :)


Először is, a 3 hónapos növekedési ugrás előszobájában vagytok, ezt azért tudd! Ilyenkor nemcsak az lehet normális, ha hirtelen túl sokszor szopik a baba, hanem akár az is, hogy lassul a gyarapodása. A kettő végső soron összefügg.

Ahhoz, hogy jobban meg tudd ítélni, van-e egyáltalán valami gond, nem szabad csak egyetlen dolgot vizsgálni, hanem az egész gyerkőcöt összességében kell nézni, minden részletet együtt. (Ezt hívják holisztikus szemléletnek.) Ha 1-2 helyen valami nem stimmelőt látsz, abból még nem biztos, hogy tényleg baj is van - sok minden belefér a normális fejlődésmenetbe, sőt!


Amiket még tisztázni kellene:

A babád hogyan viselkedik, milyen az általános hangulata? Jól érzi magát, elvan így is? Vagy épp éhesebb, sírósabb, nyűgösebb?

Utóbbi esetben az ugrás az elsőszámú gyanúsított ennyi idősen. De, akár már a fogzás is megundulhat ilyen korán, ami szintén bekavarhat. Illetve az idegrendszeri fejlődési lépcső is. (Utóbbiak kicsit később szoktak jönni, olyan 4 hós kor körül, de egyik gyerek se mintababa, ugye.)

Rendesen szopizik, rendszeresen vannak evős fázisok is szopizás közben? Korlátozod-e bármilyen szinten is a szopiját? Észleled még a tejleadó reflexet?

Utóbbi nem azt jelenti, hogy érzed-e (mert az elmúlhat), hanem hogy hallod-látod-e a babádon, hogy aktívan nyel a szopizás első részében.

Amit sokszor elfelejtenek megnézni: hosszra nem nőtt véletlenül nagyobbat???

Nem eszel, (főleg) iszol mostanában kevesebbet? Nem vagy idegesebb, stresszesebb?


Ezek mind számítanak ahhoz, hogy el tudd dönteni, valóban nagy baj van-e. Ne ess abba a hibába, hogy csak a gyarapodáson méred le a fejlődés meglétét - ez az eüsök egyik fő hibája egyébként! A fentiek mind okai lehetnek annak, hogy megtorpant a súlya; de ezek közül sok NORMÁLIS körülmények között következik be általában.

Mielőtt rendszeresen üvegeznél vele, gondold végig ezeket. Ha mégis üveg lesz a vége, majd leírjuk, mire figyelj oda.

2011. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazábol az előttem szolohoz hozzátéve.. nem jött meg mostanában? Vagy nem érzed, hogy meg akar jönni? Állitolag akkor másabb ize van a tejnek. Persze ezt nem tudom hogy igaz e, csak én is olvastam. De tényleg ne azt nézd hogy a sulya nőtt e , hanem hogy változott e a hossza, és hogy nyel e szopizás közben.

Jol figyeld meg. Amugymeg nagyon meleg van mostanában.. nem lehet hogy egyszerüen nem kiván enni?

Az előttem iro lényegében mindent leirt. Kitartás!!!

2011. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értelmileg sokat fejlődött az utóbbi hetekben. Hosszra is nőtt. Nem korlátozom a szopását, kb. 15 perc múlva elengedi a cicit, utána még párszor visszaadom neki (ezért tart 30-40 percig), de akkor már csak cumizik. Aktív szopás kb. az első 5 perc. Érzem a tejleadó reflexet.

A mensim megjött már hét hetes korukban, de most nincs meg. De írtam, hogy cumisüvegből elfogadta az anyatejet. Nem eszem-iszom kevesebbet, de sokat stresszelek a fentiek miatt.

A babám reggel még viszonylag jól eszik, aztán estére teljesen leereszt. A kedve délelőtt jó, de evések után sokszor nyöszörög. Nem tudom, hogy azért-e, mert éhes...

Éjszaka hosszabban alszik, úgy 6-7 órát hajnalban eszik, és újra alszik reggelig.

Ma az egyik délutáni 30 ml-es szopi után lefejtem, és alig volt valami a mellemben. Délelőtt olyan 2,5 óránként kér cicit, este egy picit sűrűbben.

Nem bukós, nem hasfájós. Minden pelusa pisis, kakija 2-3 naponta van.

Lehet, hogy van remény...?

2011. aug. 19. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ne öld magad ezen a kérdésen. Teljesen feleslegesen csinálsz problémát magadnak. Add neki azt ami van, aztán pótzolj tápszerrel. Semmi baja nem lesz tőle.
2011. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nálam is pont ugyanez volt. Abszolut nem lett cumizavaros, én is Aventet használtam. Szerette nagyon, pont a szopi élmény miatt. A pohárból szegénykém kihányt mindent. Biztos túl nagyot kortyolt. Szóval nálunk nem okozott semmilyen cumizavart. Ha van elég tejed, akkor szerintem nagyon jó, mert meg tudja enni onnan IS! Az én babám 6 hós koráig szopizott, aztán ahogy elkezdtünk kanalazni, abbahagyta. Szóval ne csinálj ebből ügyet. Semmi baja nem lesz a cumisüvegből. Mondjuk nálunk 8 hetes korától tápot is kapott, és onnantól szépen gyarapodott.
2011. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akkor hol is a gond tulajdonképpen..?

Abból, amit leírtál, nekem nem tűnik úgy, hogy bármi komolyabb baj lenne. Amiket leírtál, mind beleférhetnek még a normálisba.

Pontosan mi aggaszt téged?

(És mellesleg írd le akkor már a súly- és hosszgyarapodását is, légy szíves.)

2011. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! xSefix-nek: az a gondom, hogy megállt a súlynövekedése (múlt héten 4 dkg, ezen a héten 0 dkg) és folyton éhes szopás után. Annyiszor kerül a cicire, ahányszor csak akar, ezen kívül fejek éjjel és hajnalban. Már arra is gondoltam, hogy én ennyi tejet tudok termelni, és kész, a baba viszont csak nő... Ami eddig elég volt, most már nem az. Egy hete pótolok, azóta mindenki nyugodtabb. De elszomorít, szerettem volna min. féléves koráig szoptatni.
2011. aug. 23. 16:38
 10/10 xStefix ***** válasza:

Köszönöm.

A súlyán én nem aggódnék egyáltalán, de ha valóban éhes, az nyilván fontos. (Bár akettő nem mindig kapcsolódik össze.) Feljebb írtad, hogy nem tudod, éhes-e, most viszont azt, hogy igen. Szóval? :) Csak hogy világos legyen.

Az, hogy a tápszertől nyugodtabb, lehet, hogy azért van, mert tényleg nem elég a tej, de lehet, hogy más az oka, ami nem ennyire egyértelmű. Én azért arra intenélek téged, hogy ebből a "jelből" ne vonj le rögtön messzemenő következtetést...

A stresszed biztosan nem hat jól a tejszaporításra, de az is megeshet, hogy egy bizonyos szinten túl tényleg nem tudsz több tejet termelni.


Igazából több minden lenne még, amit át lehetne beszélni részletesen, de nem tudom, lenne-e erre igényed. Mert ez írásban már elég hosszas...

2011. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!