Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónapos a babám 1,5...

2,5 hónapos a babám 1,5 hónapig szopizott, azóta tápszeres. Betegesebb lesz, gyengébb lesz a szervezete mint azoknak a babáknak akik hónapokig csak szopiznak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is szopizott soha olyan intenzíven mint ahogy kellene,az evés felét az tette ki hogy tartotta a szájában,vagy cumizott rajta vagy elaludt,így reggeltől estig csak szoptattam,de kb 1 hónapja egyáltalán nem kell neki a mellem,pedig mindent megpróbáltam.Lefejni nem tudjuk a mellemet,mert nekünk alig jön belőle,de biztosan nem ez volt az oka hogy ellökte,mert ő bármikor is engedte el a mellem (5.,10.,35. percben) és akkor nyomtam meg priccolt belőle vagy 3-4 nyomásig.Szóval ügyesen szopizott,csak lustán.Félek hogy nem lesz olyan erős a szervezete,mintha anyatejes lenne!!! :-((((
2010. aug. 29. 08:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
52%

NEM, nem lesz betegesebb !!!!!!!!!!


Semmivel nem lesz hátrányosabb helyzetben, mint az anyatejes babák, a mai tápszerekben minden, MINDEN benne van, amire egy babának szüksége van, aki mást mond, hazudik!


Ne hibáztasd magad, a babádnak így is a legjobb lesz!

2010. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
2%
IGEN, én csak saját tapasztalatot tudok irni: kisfiam elmúlt 2 éves ,még mindig szopizik és még Sosem volt beteg.
2010. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
54%

NEM!

1 hétig tudtam csak (sajnos) szoptatni a babám, végig magamat hibáztattam, pedig nem tehettem róla, begyulladt a mellem. Nagyon hosszú fájdalmas folyamat volt mire meg gyógyultam. (lelkileg és testileg is)

A kislányom 1 éves és még soha nem volt még láza sem. A kötelező oltásoknál mindig azt hittem, na most szegény biztos az lesz de azt is jól viselte. Egészséges, kiegyensúlyozott baba semmi negatív hatást nem észleltem! Ne aggódj nem lesz gond.

2010. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 2.!


Ha te szoptatsz, honnan tudod, hogy egy tápszeres baba betegebb, a kérdező nem azt kérdezte, hogy szoptatás mellett mennyire beteges, hanem, hogy tápszerrel betegesebb lesz-e.


Az én kislányom 4 hetes koráig kapott anyatejet, azóta tápsueres, most 2 éves a 3-napos-lázon kívül még nem volt más baja...

2010. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
45%

NEM lesz betegebb.

Én 4 hétig tudtam szoptatni a fiamat. 1 éves koráig egyáltalán nem volt beteg. Akkor is csak egy kis megfázás volt.

Most lesz 2 éves, és összesen háromszor volt beteg. Ebből egy a 3 napos láz volt, amin a gyerekek 90%-a átesik 2 éves koráig. Egyszer meg félrekezelte a nátháját a helyettes doki, és utána kicsit komolyabb lett.

2010. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
76%
Gyermekhaematológiai osztályon voltam évekig és a megbetegedett gyerekek (sajnos itt daganatos gyerekeket kezelnek) több, mint 60 %-át szoptatták csecsemőkorában. Sőt, az egyik pici fiút még bent is folyamatosan szoptatta az anyukája, mégis 2 éves korában meghalt. A betegség nem válogat szoptatott és tápszeres babák közt, a szoptatás sok minden ellen védettséget nyújt, de egyébként is csak az első néhány hónapban.
2010. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN csajok!!! Aranyosak vagytok, komolyan jobban érzem magam!!!!! :-D)))
2010. aug. 29. 08:51
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én ezt az egészet akkora ostobaságnak tartom,

1 éves a gyerekem- szoptattam-soha nem volt beteg

2 éves a gyerekem- tápszeres- soha nem volt beteg

Anyukák az átlag életkor 70 év, nem gondolnám, hogy 1-2 akár 10 év tapasztalatából bármiféle következtetést le lehetne vonni.

És igaza van annak aki azt mondja a betegség (különösen a súlyos betegségek) nem aszerint válogatnak szoptattak valakit vagy nem. Sőt nem is aszerint, hogy ki mennyit törődik, foglalkozik a gyerekével.


Kétségtelen az anyatej a legjobb a gyereknek, de a tápszer egy megfelelő alternatíva. Ne görcsölj ezen. Eddig tudtál szoptatni, eddig tudtál, most ha ezen rágod magad tudsz tovább szoptatni? Nem. Akkor?

2010. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
70%

22 hónapos ikerfiaim születésük óta tápszeresek (nem indult be a tejem max napi 80ml-t tudtam fejni, nem kellett nekik a cici) eddig csak a 3 napos lázat kapták el, azon kivül semmi . A mostani tápszerekbe benne van minden ami kell nekik vitaminok, ásványi anyagok

Ne aggódj

2010. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Köszi!! :-)))
2010. aug. 29. 11:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!