Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Várjak, vagy ne várjak?...

Szanka kérdése:

Várjak, vagy ne várjak? Mennyi idő alatt tisztul ki egy nő szervezete a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Nem szedem többé a Cypromix nevű fogamzásgátlót. A betegtájékoztató ezt javasolja: "Ha teherbe kíván esni, várja meg a spontán vérzést, mielőtt megpróbálna teherbe esni (ez nem az utolsó Cypromix tabletta bevételét követő megvonásos vérzés)Ezután könnyebben kiszámíthatja, mikor fog gyermeke megszületni".Így a párom egy hónapot várni akar, hogy pihenjen a szervezetem, és ne legyen semmi baja a babának, de én már szeretném akár most. Hiszen nem egy ismerősöm van, aki abbahagyás után már a következő hónapban teherbeesett, egészséges babát hozott a világra(ugyan ez a gyogyszer mellett). Várjak,vagy ne várjak?
2011. aug. 20. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyan nem ismerem ezta gyógyszert, de a bemásolt tájékoztatóból azt szűröm le, hogy azért érdemes megvárni egy normális menzeszt, hogy könnyebben be lehessen lőni, mikor fogant a baba, ah összejön. Mondjuk ez logikus, de a szervezeted tisztulásához semmi köze. A mostani fogigátlók abbahagyása után rögtön lehet próbálkozni, ezeknek már nem olyan magas a hormontartalma, hogy kárt okozzanak.
2011. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2-3 hónapot várjatok, és azalatt ne szedj semmit..
2011. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1 nap alatt kiürül a szervezetből,ezért kell naponta szedni értelemszerűen.Pontosabban nem egy nap hanem 36 óra kb.

Azért szokták javasolni,hogy "pihentesd" maga a baba előtt,hogy az önálló hormonháztartásod,a ciklusod visszaálljon.

2011. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ja igen és a lényeg: erre 2-3 hónap alatt jösz rá,hogy hány napos a ciklus,miylen változásokat észlelsz a gyogyszer abbahagyűsa után stb

De akár az utolsó szem után 2 nappal is elkezdhettek probálkozni,csak célszerübb megvárni amig legalább nagyjábol beáll a ciklusod

2011. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
elvben fogamzásgátló után 2 hónapot, szülés után 1 évet kéne várni a terhességgel, hogy az anya szervezete helyreálljon
2011. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem kell várni, a tabi azonnal kiürül, mint már egy előttem válaszoló is írta. :-)

Ezek a tabletták csak olyan hormonokat tartalmaznak, amik amúgy is megvannak bennünk (vagy annak gyári megfelelőjét, de ezt a szervezetünk nem tudja megkülönböztetni). Csak éppen úgy vannak adagolva, hogy ne legyen peteérésünk, de ha mégis lenne, akkor a nyálkahártya ne legyen alkalmas a beágyazódásra. Nem méreg, ami károsítana!

Hogy ne zavarja össze a szervezetedet, a levél végéig be kell szedni az utolsó hónapban, amikor még szeded. Utána viszont nincs miért várni, azonnal lehet próbálkozni. :-)

Jön még egy "megvonásos" vérzés az abbahagyás utáni pár napon belül, de onnantól az már a rendes ciklusod első napja, és indíthatjátok a babtervezést. :-)

Amúgy ilyenkor nagyobb az esély a teherbeesésre, mert a gátlás alól felszabadult petefészkek nagyon elkezdenek dolgozni, és akár több petesejt is érhet.


Nem tudom, mi ez a "várjatok pár hónapot" mizéria, de semmi alapja nincs, az tuti! :-)

Ha pedig a szervezeted nincs még felkészülve, legfeljebb nem esel azonnal teherbe. De a gyógyszertől nem lesz beteg a babátok! :-)

2011. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi válaszokat!


Épp ez az, hogy én sem tartottam semmi értelmét a várakozásnak.Ha jönni szeretne akkor úgy is jön, ha meg még nincs itt az ideje akkor megvárakoztat egy picit. Csak mivelhogy a betegtájékoztató ezt javasolta, gondoltam hátha várni kellene.

Azzal meg nincs gond, mert beszedtem teljesen a 21db tabit. Most következik, hogy megjöjjön, és utánna hajrá sztem :)

2011. aug. 21. 17:52
 8/11 Manka68 ***** válasza:

A betegtájékoztató, aminek a részletét beírtad, azt is hozzáteszi : "ezután könnyebben kiszámíthatja, mikor fog a gyermeke megszületni". Csak ezért írják, hogy várd meg az első rendes vérzést. :-) Hogy emlékezz rá, hány napos valójában a ciklusod. De igazából ez lényegtelen, mert a dokik úgyis 28 nappal számolnak, amikor kiírják a szülés várható dátumát, az UH alapján pedig szinte napra pontosan meg tudják mondani, mikor fogant a baba. :-)

Akinek viszont nem áll vissza rögtön a rendes ciklusa, az ha nem próbálkozik rögtön, tudni fogja, hogy a tabi abbahagyása miatt késik, nem baba miatt, így nem kell tesztelgetnie, hogy mi a helyzet. De úgyis tesztel mindenki. :-)

Ha késik a mensi, a dokinak úgyis az az első kérdése, hogy tesztelt-e. :-)

Minek kínoznátok magatokat alternatív védekezési módokkal, ha úgyis babát szeretnétek?

Mindent bele, megy a drukk, hogy mihamarabb sikerüljön! :-)

2011. aug. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már mi is gondolkozunk a babán, éppen ezért rákérdeztem az orvosnál, hogy hogyan is legyen majd, azt mondta, hogy várjam meg a megvonásost és ugyanúgy legyünk együtt, mint előtte, csak ne szedjem a tabit....nme kell várni, mert amít szedek már enm oylanmint a régi fogamzásgátlók.... (Harmonet), nincs szükség tisztulásra...
2011. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bnőm is kismama, 5 hetes :). Tegnap voltak dokinál az első szívhangon. Már 4 centis a baba, és látták hogy ver a pici szive. Mondtam neki, hogy kérdezzen már rá nekem erre a dologra, hogy mit mond mégis azért egy szakember,de ahogy ti is írtátok, a doki is azt mondta, nem kell várni nincsen semmi jelentősége, és semmi baja nem lesz a babának. Meg nem befolyásol semmit ez az egész.


Ne is mond! :) Én már annyira szeretnék, most jött meg még öt nap és elmúlik:))))) Aztán lets go, ahogy az egyik munkatártsam szokta mondani! Tudom, nem lehet görcsösen akarni ezt az egészet, de azért nem bűn, ha szeretnénk.

2011. aug. 23. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!