Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Estére elfogy a tejem?

Estére elfogy a tejem?

Figyelt kérdés

Kisfiam kedden lesz 2 hetes. Már a kórházban bedurrant a mellem, fejnem is kellett ott. Most 2 napja azt vettem észre hogy ami este termelődik meg napközben az estére mintha teljesen kiürülne.

Este 10körül alszik el és reggel 7ig alszik. Napközben is 3 órákat simán alszik. Tegnap előtt este mérgemben kifejtem ami maradt benne kb 20-30ml. Tegnap mintha jobb lett volna de fél 9től 10ig szopizott meg 2x pelenkáztam annyit kakilt(nem tud kakiban aludni, inkább ébren marad)


Napközben jó nagyokat eszik és utána komfort szopizik elég sokat azon is alszik el.


A nagyfiamat csak 2 hétig tudtam szoptatni. Most próbálok tenni érte, szoptatós teát és alkoholmentes sört iszik. Rendeltem görögszénamagot.


Volt valaki így? Meddig szoptattatok?


2021. aug. 15. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Feltehetően kissé ki vagy száradva, több folyadékot kellene magadhoz venned.
2021. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A lefejt mennyiség nem mérvadó. Az hogy nem fejsz annyit, csak azt mutatja, hogy már egyre hatékonyabban szívja ki a kicsi. A tej szoptatás közben is folyamatosan termelődik. Este pedig minden baba hosszabban szopizik.

Ami a termelést segíti a sok folyadék (víz is tökéletes) illetve a minél több inger (szoptatás). Nyugodtan váltogathatod 1 szoptatás alatt is a ciciket. Ha úgy érzed nem elég neki az egyik akkor csere. Ha az se akkor megint csere amíg jó nem lesz.

2021. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Àltalàban reggel hìgabb, este zsìrosabb, sűrűbb tej termelődik. Ettől is èrezheted, hogy kevesebb. Ez nem azt jelenti, hogy éhen marad a gyerek, hanem este másfajta ètelre van szüksège, ezèrt a melled sem ugyanolyat termel.
2021. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez is igaz. Az anyatej igazodik napszakhoz és a gyerek igényeihez is. Az összetétele is.
2021. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából a nagyfiamon láttam az éjség jeleit. Most a picin nem látom.
2021. aug. 15. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál se nagyon lehetett látni. Legtöbbször egyből sírt. Az első pár hónapban ha sírt és más már nem lehetett, mindig megszoptattam.
2021. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normàlis jelenség.

Ne ijedj meg.

Estére kevesebb mennyiség, de zsírdúsabb is lesz.

Ilyenkor töltik magukat éjjelre, sok baba gyakran kéri este

( pl nekem 2-3 h-n keresztül 20-30 percenként 5-6 percre kérte a nagyobbik gyerek)


A fejt mennyisèg nem mérvadó, van, aki évekig sikeresen szoptat és egy ml-t sem tud fejni.


Nem kell mindenféle csodatea, csak sok folyadék ( 3-4 l)

Ha jól esik ihatod a teák, sört, nekem arra volt jó, amikor egyszerűen nehezen ment a vîz, akkor azzal megvolt a folyadék.

A másik, hogy nem korlàtozod a mellretételt.


Most lesz növekedésugrás is,

Amikor azt érted egyáltalán nem elég a tejed és már anynit nyavajok a kicsi, hogy pótláshoz akarsz nyúlni..

1-2 nap alatt el szokott múlni.

2021. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7. Vagyok


1. Gyereket 2,5 èves koráig szoptattam


2. Gyereket még szoptatom 1,5 èves

Ebből majdnem 1 évet a nagyot is, tehàt tandem szoptattam..


Az elején pedig sok küzdelem volt mögötte, nem “csak úgy sikerült.. mert szerencsés vagyok”

2021. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!