Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Estére elfogy a tejem. Napközb...

Estére elfogy a tejem. Napközben 100-120 grammot eszik a kislányom 1 mellből, este viszont kettőből is max.100 grammot. Hogyan tudnám növelni?

Figyelt kérdés
Szerintem többet is meg tudna enni. A fagyóban van vésztartalékom, de még a cumit se ismeri. 4,5 hónapos és 6800 gramm. Szóval nem kicsi,de így éjszaka minimum 2x kel mostanában. Tegyem sűrűn mellre? Adjak a fagyóból? Hogyan? Ti mit tennétek? Köszi előre is
2009. márc. 19. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Kicsit szaporítani kellene a tejet, fejjél minden szoptatás után, és tedd a babát is olyan sűrűn mellere, ahogy tudod- vagy ahogy a baba szeretné.

Van egy (állítólag) hatásos szaporító fejés: 7percig az egyik mellet, majd 7 percig a másikat fejed. Utána 5 perc egyik, 5 perc másik. majd 3-3, végül 1-1 percig . Akkor is ha nem jön semmi, a lényeg, hogy stimuláld a mellet. Ezt természetesen elég egy nap 1-2-szer elvégezni. (a LalLeche Liga oldalán olvastam azt hiszem)

Emelett a szokásos dolgok: sok folyadék, Urtica urens 5 CH, Lactoherb....

És pihenés!

Sok sikert!

Ha mégis kellene a fagyós tej, nem szabad mikrózni és adhatod kiskanállal, vagy pici pálinkás pohárból is.

2009. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem igazán segít a sűrűbb szopi,így marad a fagyasztott tejcsi. Szerintem előbb próbáld a gyakoribb mellre tételt,aztán ha az nem segít jöhet a tartalék a fagyóból. Tejserkentő teával nem próbálkoztál még?

2009. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az én lányom mindig kevesebbet evett lefekvés előtt, mint máskor (napközben 200 körül, de este általában 100-130 volt csak). Lehet, hogy nálatok is erről van szó. Bár ha látod rajta, hogy éhes, akkor persze próbálkozz az előttem említett fejéssel és más trükkökke.

2009. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem sír utána, akkor nem éhes. Estére mindenkinek kevesebb a teje, viszont sokkal sűrűbb, laktatóbb, mint pl reggel. Próbáld meg a lefagyasztottat, ha úgy gondolod és majd meglátod.
2009. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Iszom a teát, alkoholmentes sört, urtica urens és a ricinus communis is a kedvenceim között van!:-)) Napközben még sűrűbben fog enni kapni. Megpróbálom ezt a tejszaporító mellretételt! Remélem beválik. És megnézem az lll.hu-t is! A tejcsi akkor még marad a fagyóban! Most jó éjszakánk volt, mert reggel 4-ig húzta a lóbőrt. (este 8-tól) Lehet az idő is közrejátszik. Ma reggelre hóra ébredtünk! :-)) Nagyon hasznosakat írtatok! Még egyszer köszi!
2009. márc. 20. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!