Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor beindul a tejleadó...

Mikor beindul a tejleadó reflex, milyen gyorsan kell folynia a tejnek?

Figyelt kérdés
Ahogy megnyomom c fogással a cicim, egy csepp kijön belőle, de annál több nem, spriccelnie kéne? Egy hónapos babám, és 1-1,5 órát van cicin, és ilyenkor csak két órát bír ki. Néha szerencsére 3-4, de inkább kettő. 1.5 órát volt rajta tegnap délután és besokalltam. Kifejtem a következő alkalomra 90ml, 5 perc alatt benyalta és aludt 4 órát, aztán azon a napon, és a mai napon is fejéssel kapott, kivéve a hajnali szopikat, mert akkor ciciről kapott. 70-120ml között szopizott, de max csak 90-et tudtam egyszerre kifejni, és úgy kellett kipótolni már lefagyasztott tejből Többnyire 90-et evett. Ha 5 perc alatt azt megette, akkor mért tart a ciciből 1 óra hosszáig. Amikor cicin van, akkor kevesebbet alszik utána, állandóan megáll, és alig akarja folytatni noszogatásra is. Ez azt jelenti, hogy egy nyelés, és megáll, arra jutottam, hogy azért áll le, mert várja, hogy több follyon, de magától nem kezdi újra szívni. Most mit csináljak, ezek mért vannak, volt már valaki hasonló helyzetben?
2010. aug. 29. 22:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is volt anno 1,5 órás köre a cicin. Mikor már csak 20 perceket szopizott, nagyon boldog voltam. Két ciciből lakott jól mindvégig. 13 hónapig szopizott.

Fiam 20 perccel kezdte, most már 5 perc a max. Kezdettől egy cici elég volt neki, most 10 hónapos.

Nincs két egyforma baba.


Egy jótanács: ha lefejt tejcsit adsz neki, előbb-utóbb lusta lesz szopizni, mert bizony a cicin meg kell dolgoznia a kajcsiért.


Ha c fogással fogod a melled, persze, először csak egy csepp jön, de ha elkezded "húzogatni" (másképp nem tudom megfogalmazni) akkor beindul, és elkezd folyni.


Sok türelmet!

Ja, és én ezekhez a hosszú szopikhoz odakészítettem magam mellé sok innivalót, és legtöbbször valamilyen babás újságot, könyvet. Amíg a lányom jóízűen hamizott, én "kikapcsolódtam". Enélkül unalmas volt hosszú órákig ücsörögni.


2,5 éves csajszi, 10 hós kisfiú anyukája

2010. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!